Wyborcze zarybianie - niecodzienna akcja kandydatów na radnych nad jeziorem Junno

środa, 17 października 2018 r., 22:58
fot. MD-Z

Barbara Gojtowska i Włodzimierz Siemieniuk to kandydaci do Rady Powiatu Kartuskiego z Sierakowic. Reprezentują Koalicję Obywatelską. Postanowili zachęcić do udziału w wyborach w nietypowy sposób - zaprosili przyjaciół i bliskich do akcji zarybienia Jeziora Junno w Kamienicy Królewskiej. Dzięki niecodziennej kampanii do wód akwenu trafiło 200 karpi królewskich, pięć karpi koi i jesiotr. W akcji wzięli udział również poseł Stanisław Lamczyk i Tadeusz Kobiela, wójt Sierakowic.

Barbara Gojtowska i Włodzimierz Siemieniuk są kandydatami z okręgu pierwszego, obejmującego Sierakowice, Sulęczyno i Chmielno. Swój program wyborczy postanowili przedstawić nietypowo. We wtorkowe popołudnie zaprosili do akcji zarybiania jeziora Junno.

- Może nie wygramy, ale coś po nas zostanie - podkreślili przed przystąpieniem do wypuszczenia ryb.

Dzięki przedsięwzięciu wody jeziora Junno zasiedliło dwieście karpi królewskich, pięć karpi koi i jeden jesiotr.

Kandydaci do Rady Powiatu Kartuskiego stawiają sobie za cel kilka priorytetów. Chcą wspierać budowę kolei metropolitalnej do Sierakowic i Lęborka, budowę gazociągu oraz ustanowienie dotacji do zakupu pieców gazowych dla mieszkańców. Zależy im również na tym, by zapewnić mieszkańcom powszechny dostęp do światłowodu, czyli szybkiego internetu. Planują też działania na rzecz powszechnej konserwacji głównych rowów melioracyjnych w celu zachowania racjonalnej gospodarki wodnej, jak również będą zabiegać o rozbudowę dróg lokalnych oraz budowa chodników przy drogach publicznych.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.