Samorząd dojrzały i otwarty to taki, która zaprasza Mieszkańców do współrządzenia

Wybory samorządowe 2018gmina Żukowo › ARTYKUŁ SPONSOROWANY
czwartek, 18 października 2018 r., 23:18

"Najlepsze wciąż przed Gminą Żukowo" - to hasło Krystiana Gachewicza, kandydata na funkcję burmistrza Gminy Żukowo oraz Komitetu Wyborczego Wyborców Otwarte Kaszuby. Poniżej prezentujemy jego list do Mieszkańców.

Drodzy Mieszkańcy Gminy Żukowo!

W niedzielę, 21 października Mieszkańcy między innymi Gminy Żukowo wybiorą swoich przedstawicieli do Rady Miejskiej oraz na stanowisko Burmistrza. Z tej okazji chciałbym serdecznie zachęcić Państwa do udziału w tych wyborach oraz do oddania swojego głosu. Państwa głos będzie decyzją odnośnie tego jak będzie wyglądał rozwój naszej gminy w kolejnych latach.

Jako kandydat na funkcję burmistrza wierzę w samorząd otwarty. Samorząd realnie wsłuchujący się w problemy mieszkańców. Samorząd, który skutecznie komunikuje swoje działania, prowadzi nieustanny dialog. Taki model jest możliwy do zrealizowania, ale muszą zostać spełnione trzy warunki, które są swego rodzaju cechami charakterystycznymi dla samorządu dojrzałego. Są to:

- przejrzystość i czytelność pracy urzędniczej
- długofalowa strategia rozwoju zbudowana w oparciu o nowoczesny model zarządzania
- społeczeństwo obywatelskie w postaci dobrze zintegrowanej społeczności Mieszkańców.

Bez tych cech samorząd pozostaje nieefektywny, rozwój chaotyczny a Mieszkańcy niezadowoleni, poróżnieni między sobą. Zmiana myślenia jest niezwykle potrzebna. Potrzebny jest włodarz, który wspólnie z Mieszkańcami stworzy wizję Gminy, w której Mieszkańcy będą chcieli żyć za 20 lat. Potrzebny jest włodarz, który będzie umiał wprowadzić jakościową zmianę w zakresie komunikacji z Mieszkańcami, prowadzenia ciągłego dialogu i tworzenia atmosfery do integrowania się w ramach całej gminnej społeczności we wszystkich sołectwach. W końcu włodarz musi być energicznym, skutecznym i kompetentnym menedżerem, który będzie w stanie dobrze zarządzić dynamicznym rozwojem.

Od najmłodszych lat angażuje się w pracę społeczną. Z pozycji przedsiębiorcy miałem okazje wielokrotnie pracować z administracją samorządową i obserwować jej działanie. Dzięki temu wiem, co trzeba zmienić i wiem jak to zrobić. Często bywało tak w wielu polskich miastach, że 30 letnie doświadczenie w pracy samorządowej okazywało się być mniej wartościowe niż świeże spojrzenie osoby z zewnątrz nie związanej łańcuchami schematycznych rozwiązań i niekreatywnego, mało odważnego myślenia.

Mam ogromną energię, która jest gwarancją mojej nieustępliwej pracy na rzecz Mieszkańców. W swojej pracy społecznej i zawodowej najważniejszym kryterium oceny mojej efektywności była i jest skuteczność. Dlatego już dzisiaj wiem, że jeśli Państwo obdarzycie mnie swoim zaufaniem, to z najwyższym zaangażowaniem będę wdrażał założenia, które leżą u podstaw samorządu dojrzałego i otwartego, przyjaznego Mieszkańcom i zapraszającego ich do współrządzenia. Tego dzisiaj potrzebuje nasza Gmina.

21 października z ogromną pokorą proszę o Państwa zaufanie i oddanie głosu na moją osobę.

Z wyrazami szacunku,
Krystian Gachewicz


KWW Otwarte Kaszuby

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.