Mieszkańcy wybrali - znamy radnych Rady Miejskiej w Kartuzach

poniedziałek, 22 października 2018 r., 20:41
fot. archiwum

Znane są już nazwiska osób, które zasiądą w Radzie Miejskiej w Kartuzach 2018-2023. Do zdobycia było w sumie 21 miejsc, o które walczyło łącznie 115 kandydatów. Ci, którzy zdobyli zaufanie wyborców, będą sprawować mandat radnego przez pięć lat.

Okręg nr 1 - 5 mandatów

Kartuzy-ulice : 11 Listopada, 3 Maja, Bielińskiego, Bohaterów Westerplatte, Bursztynowa, Ceynowy, Chmieleńska, Cicha, Dworcowa, Dworzec, Gdyńskich Kosynierów, Generała Hallera, Klasztorna, Kochanowskiego, Kolejowa, Konopnickiej, Kościuszki, Krasickiego, Kwiatowa, Łąkowa, Majkowskiego, Mickiewicza, Mściwoja II, Nowe Osiedle, Obrońców Poczty Polskiej, Ogródków Działkowych, osiedla XX-lecia II RP, osiedle Zielone Wzgórze, Parkowa, Plac św. Brunona, Podgórna, Polskiego Czerwonego Krzyża, Prokowska, Prusa, Przy Rzeźni, Reja, Reymonta, Rynek, Sambora, Sienkiewicza, Słoneczna, Słowackiego, Szkolna, Wzgórze Wolności, Zagórze. Sołectwa: Kosy, Łapalice

Andrzej Pryczkowski - Kartuzy (67 lat) - KWW Porozumienie Samorządowe dla Kaszub - 292 głosów (8,23%) - wybrany radnym
Witold Wojewódka - Kartuzy (56 lat) - KWW Porozumienie Samorządowe dla Kaszub - 250 głosów (7,05%)
Marek Langa - Kartuzy (34 lata) - KWW Porozumienie Samorządowe dla Kaszub - 106 głosów (2,99%)
Anna Dereń - Kartuzy (64 lata) - KWW Porozumienie Samorządowe dla Kaszub - 20 głosów (0,56%)
Karol Wilkowski - Kartuzy (33 lata) - KWW Porozumienie Samorządowe dla Kaszub - 105 głosów (2,96%)
Lucyna Hirsz - Kartuzy (56 lat) - KWW Porozumienie Samorządowe dla Kaszub - 42 głosy (1,18%)
Barbara Koszałka - Kartuzy (45 lat) - KWW Porozumienie Samorządowe dla Kaszub - 20 głosów (0,56%)

Wioletta Stoltmann - Kartuzy (49 lat) - KWW Zrzeszeni dla Kaszub - 284 głosy (8,00%) - wybrana radną
Arkadiusz Socha - Łapalice (43 lata) - KWW Zrzeszeni dla Kaszub - 225 głosów (6,34%)
Natalia Gronda - Kartuzy (33 lata) - KWW Zrzeszeni dla Kaszub - 144 głosy (4,06%)
Elżbieta Kowalewska - Kartuzy (37 lat) - KWW Zrzeszeni dla Kaszub - 139 głosy (3,92%)
Andrzej Ciechanowski - Kartuzy (66 lat) - KWW Zrzeszeni dla Kaszub - 81 głosów (2,28%)
Roman Stark - Kartuzy (68 lat) - KWW Zrzeszeni dla Kaszub - 72 głosy (2,03%)
Mieczysław Gołuński - Kartuzy (58 lat) - KWW Zrzeszeni dla Kaszub - 472 głosy (13,30%) - wybrany radnym

Edmund Dunst - Kartuzy (67 lat) - KWW Checz - Dla Gminy i Mieszkańców - 146 głosów (4,11%)
Irena Roszkowska - Kartuzy (68 lat) - KWW Checz - Dla Gminy i Mieszkańców - 213 głosów (6,00%) - wybrana radną
Zygmunt Konkol - Kartuzy (74 lata) - KWW Checz - Dla Gminy i Mieszkańców - 118 głosów (3,33%)
Dariusz Kiedrowski - Łapalice (47 lat) - KWW Checz - Dla Gminy i Mieszkańców - 88 głosów (2,48%)
Danuta Zaremba - Kartuzy (57 lat) - KWW Checz - Dla Gminy i Mieszkańców - 167 głosów (4,71%)
Karolina Pluta - Kartuzy (34 lata) - KWW Checz - Dla Gminy i Mieszkańców - 75 głosów (2,11%)

Aleksandra Pruszak - Kartuzy (51 lat) - KW Prawo i Sprawiedliwość - 154 głosy (4,34%) - wybrana radną
Piotr Małszycki - Kartuzy (31 lat) - KW Prawo i Sprawiedliwość - 89 głosów (2,51%)
Maria Kończak - Kartuzy (65 lat) - KW Prawo i Sprawiedliwość - 22 głosy (0,62%)
Arkadiusz Gołąbek - Kartuzy (42 lata) - KW Prawo i Sprawiedliwość - 35 głosów (0,99%)
Bożena Leyk - Łapalice (47 lat) - KW Prawo i Sprawiedliwość - 102 głosy (2,87%)
Wojciech Skłodowski - Kartuzy (63 lata) - KW Prawo i Sprawiedliwość - 18 głosów (0,51%)
Zbigniew Bartelik - Kartuzy (55 lat) - KW Prawo i Sprawiedliwość - 69 głosów (1,94%)


Okręg nr 2 - 5 mandatów

Kartuzy-ulice : Abrahama, Brzozowa, Bukowa, Dębowa, Feliksa Marszałkowskiego, Gdańska, Jarzębinowa, Jesionowa, Jeziorna, Klonowa, Kościerska, Leśna, Lipowa, Marszałka Piłsudskiego, osiedle Derdowskiego, osiedle Generała Sikorskiego, osiedle Wybickiego, Polna, Przy Torach, Sędzickiego, Tredera, Węglowa, Zacisze, Zamkowa


Jacek Wesołowski - Kartuzy (52 lata) - KWW Porozumienie Samorządowe dla Kaszub - 630 głosów (19,02%) - wybrany radnym
Andrzej Borzestowski - Kartuzy (69 lata) - KWW Porozumienie Samorządowe dla Kaszub - 297 głosów (8,97%) - wybrany radnym
Marek Bemowski - Kaliska (49 lat) - KWW Porozumienie Samorządowe dla Kaszub - 240 głosów (7,25%)
Adam Sikorski - Kartuzy (33 lata) - KWW Porozumienie Samorządowe dla Kaszub - 111 głosów (3,35%)
Hanna Hoffman-Rychert - Kartuzy (49 lat) - KWW Porozumienie Samorządowe dla Kaszub - 42 głosy (1,27%)
Beata Paczoske - Kartuzy (48 lat) - KWW Porozumienie Samorządowe dla Kaszub - 15 głosów (0,45%)
Krystyna Konkol - Kartuzy (61 lat) - KWW Porozumienie Samorządowe dla Kaszub - 46 głosów (1,39%)

Wojciech Jaworowski - Kartuzy (59 lat) - KWW Zrzeszeni dla Kaszub - 237 głosów (7,16%) - wybrany radnym
Włodzimierz Leszkowski - Smętowo Chmieleńskie (49 lat) - KWW Zrzeszeni dla Kaszub - 80 głosów (2,42%)
Sylwia Biankowska - Mirachowo (38 lat) - KWW Zrzeszeni dla Kaszub - 100 głosów (3,02%)
Alina Wojewódka - Kartuzy (58 lat) - KWW Zrzeszeni dla Kaszub - 120 głosów (3,62%)
Dorota Zarach - Kiełpino (51 lat) - KWW Zrzeszeni dla Kaszub - 111 głosów (3,35%)
Krzysztof Król - Kartuzy (33 lata) - KWW Zrzeszeni dla Kaszub - 152 głosy (4,59%)
Andrzej Piastowski - Kartuzy (69 lat) - KWW Zrzeszeni dla Kaszub - 66 głosów (1,99%)

Ewa Klein-Dyjeta - Kartuzy (62 lata) - KWW Checz - Dla Gminy i Mieszkańców - 108 głosów (3,26%)
Maciej Zaremba - Kartuzy (29 lat) - KWW Checz - Dla Gminy i Mieszkańców - 106 głosów (3,20%)
Michał Kopański - Kartuzy (26 lat) - KWW Checz - Dla Gminy i Mieszkańców - 11 głosów (0,33%)
Tadeusz Kieliński - Kiełpino-Leszno (48 lat) - KWW Checz - Dla Gminy i Mieszkańców - 45 głosów (1,36%)
Paweł Szlas - Kartuzy (27 lat) - KWW Checz - Dla Gminy i Mieszkańców - 166 głosów (5,01%) - wybrany radnym
Bożena Kostuch-Lis - Kartuzy (43 lata) - KWW Checz - Dla Gminy i Mieszkańców - 17 głosów (0,51%)
Agnieszka Kałużna - Kiełpino (23 lata) - KWW Checz - Dla Gminy i Mieszkańców - 15 głosów (0,45%)

Tybieriusz Kriger - Kartuzy (24 lata) - KW Prawo i Sprawiedliwość - 363 głosy (10,96%) - wybrany radnym
Andrzej Duzowski - Kartuzy (38 lat) - KW Prawo i Sprawiedliwość - 52 głosy (1,57%)
Jadwiga Puzdrowska - Kartuzy (50 lat) - KW Prawo i Sprawiedliwość - 59 głosów (1,78%)
Ryszard Pepliński - Kartuzy (62 lata) - KW Prawo i Sprawiedliwość - 43 głosy (1,30%)
Julianna Frankowska - Grzybno (63 lata) - KW Prawo i Sprawiedliwość - 13 głosów (0,39%)
Mieczysław Kulaszewicz - Kartuzy (68 lat) - KW Prawo i Sprawiedliwość - 27 głosów (0,82%)
Joanna Cierocka - Kartuzy (49 lat) - KW Prawo i Sprawiedliwość - 40 głosów (1,21%)

Okręg nr 3 - 6 mandatów

Sołectwa: Brodnica Dolna, Brodnica Górna, Borowo, Dzierżążno, Kiełpino, Mezowo, Ręboszewo, Sitno, Smętowo Chmieleńskie


Ryszard Duszyński - Brodnica Górna (74 lata) - KWW Porozumienie Samorządowe dla Kaszub - 206 głosów (5,28%) - wybrany radnym
Andrzej Puzdrowski - Borowo (51 lat) - KWW Porozumienie Samorządowe dla Kaszub - 129 głosów (3,31%)
Kazimierz Klas - Kiełpino (61 lat) - KWW Porozumienie Samorządowe dla Kaszub - 70 głosów (1,80%)
Mirosław Stefanowski - Kiełpino (54 lata) - KWW Porozumienie Samorządowe dla Kaszub - 80 głosów (2,05%)
Joanna Manuszewska - Kartuzy (27 lat) - KWW Porozumienie Samorządowe dla Kaszub - 13 głosów (0,33%)
Iwona Turzyńska - Kartuzy (42 lata) - KWW Porozumienie Samorządowe dla Kaszub - 15 głosów (0,38%)
Katarzyna Myszk - Kartuzy (40 lat) - KWW Porozumienie Samorządowe dla Kaszub - 19 głosów (0,49%)
Rafał Gizela - Kiełpino (40 lat) - KWW Porozumienie Samorządowe dla Kaszub - 54 głosów (1,39%)

Barbara Kempa - Brodnica Górna (45 lat) - KWW Zrzeszeni dla Kaszub - 247 głosów (6,34%)
Kazimierz Kalkowski - Dzierżążno (62 lata) - KWW Zrzeszeni dla Kaszub - 79 głosów (2,03%)
Jarosław Plichta - Kiełpino (40 lat) - KWW Zrzeszeni dla Kaszub - 265 głosów (6,80%) - wybrany radnym
Krystyna Kulas - Brodnica Dolna (59 lat) - KWW Zrzeszeni dla Kaszub - 56 głosów (1,44%)
Henryka Antczak - Kartuzy (65 lat) - KWW Zrzeszeni dla Kaszub - 70 głosów (1,80%)
Mieczysław Formela - Mezowo (56 lat) - KWW Zrzeszeni dla Kaszub - 98 głosów (2,51%)
Kamil Klinkosz - Sitno (29 lat) - KWW Zrzeszeni dla Kaszub - 82 głosy (2,10%)
Tadeusz Ptach - Borowo (61 lat) - KWW Zrzeszeni dla Kaszub - 86 głosów (2,21%)

Mariusz Treder - Dzierżążno (40 lat) - KWW Checz - Dla Gminy i Mieszkańców - 680 głosów (17,44%) - wybrany radnym
Mirosław Paczoska - Kiełpino (50 lat) - KWW Checz - Dla Gminy i Mieszkańców - 384 głosy (9,85%) - wybrany radnym
Krzysztof Kajfasz - Borowo (43 lata) - KWW Checz - Dla Gminy i Mieszkańców - 44 głosy (1,13%)
Łukasz Grzenkowicz - Kiełpino (32 lata) - KWW Checz - Dla Gminy i Mieszkańców - 95 głosów (2,44%)
Marcin Puzdrowski - Kiełpino (29 lat) - KWW Checz - Dla Gminy i Mieszkańców - 128 głosów (3,28%)
Weronika Lica - Brodnica Górna (28 lat) - KWW Checz - Dla Gminy i Mieszkańców - 129 głosów (3,31%)
Klaudia Kałużna - Dzierżążno (27 lat) - KWW Checz - Dla Gminy i Mieszkańców - 195 głosów (5,00%) - wybrana radną
Grażyna Biernat - Kartuzy (56 lat) - KWW Checz - Dla Gminy i Mieszkańców - 12 głosów (0,31%)

Jacek Richert - Kiełpino (48 lat) - KW Prawo i Sprawiedliwość - 238 głosów (6,11%) - wybrany radnym
Malwina Szleja - Kartuzy (37 lat) - KW Prawo i Sprawiedliwość - 37 głosów (0,95%)
Tadeusz Żołnowski - Kiełpino (52 lata) - KW Prawo i Sprawiedliwość - 95 głosów (2,44%)
Maria Zielińska - Kiełpino (56 lat) - KW Prawo i Sprawiedliwość - 40 głosów (1,03%)
Piotr Pryczkowski - Kiełpino (23 lata) - KW Prawo i Sprawiedliwość - 81 głosów (2,08%)
Barbara Byczkowska - Mezowo (57 lat) - KW Prawo i Sprawiedliwość - 52 głosy (1,33%)
Bożena Burakowska - Dzierżążno (67 lat) - KW Prawo i Sprawiedliwość - 25 głosów (0,64%)
Jarosław Kriger - Kiełpino (51 lat) - KW Prawo i Sprawiedliwość - 94 głosy (2,41%)

Okręg nr 4 - 5 mandatów

Sołectwa: Bącz, Głusino, Grzybno, Kaliska, Kolonia, Mirachowo, Nowa Huta, Pomieczyńska Huta, Prokowo, Sianowo, Sianowska Huta, Staniszewo, Stara Huta


Andrzej Dawidowski - Prokowo (35 lat) - KWW Porozumienie Samorządowe dla Kaszub - 199 głosów (6,17%) - wybrany radnym
Edmund Kotłowski - Mirachowo (72 lata) - KWW Porozumienie Samorządowe dla Kaszub - 193 głosy (5,98%)
Jan Byczkowski - Grzybno (59 lat) - KWW Porozumienie Samorządowe dla Kaszub - 94 głosy (2,91%)
Karol Sypion - Kolonia (33 lata) - KWW Porozumienie Samorządowe dla Kaszub - 128 głosów (3,97%)
Anna Bobkowska - Bącz (29 lat) - KWW Porozumienie Samorządowe dla Kaszub - 11 głosów (0,34%)
Wioleta Stenka - Mirachowo (28 lat) - KWW Porozumienie Samorządowe dla Kaszub - 11 głosów (0,34%)
Sylwia Gneba - Grzybno (32 lata) - KWW Porozumienie Samorządowe dla Kaszub - 10 głosów (0,31%)

Jarosław Dawidowski - Prokowo (39 lat) - KWW Zrzeszeni dla Kaszub - 220 głosów (6,82%)
Jan Pryczkowski - Głusino-Stążki (62 lata) - KWW Zrzeszeni dla Kaszub - 95 głosów (2,94%)
Danuta Dymek - Mirachowo (52 lata) - KWW Zrzeszeni dla Kaszub - 103 głosy (3,19%)
Lidia Plichta - Staniszewo (45 lat) - KWW Zrzeszeni dla Kaszub - 318 głosów (9,85%) - wybrana radną
Danuta Kobiela - Staniszewo (48 lat) - KWW Zrzeszeni dla Kaszub - 73 głosy (2,26%)
Kazimierz Szwaba - Sianowska Huta (42 lata) - KWW Zrzeszeni dla Kaszub - 68 głosów (2,11%)
Mariusz Sikora - Stara Huta (27 lat) - KWW Zrzeszeni dla Kaszub - 36 głosów (1,12%)

Halina Steinka - Grzybno (66 lat) - KWW Checz - Dla Gminy i Mieszkańców - 360 głosów (11,16%) - wybrana radną
Kazimierz Kwidziński - Sianowo (62 lat) - KWW Checz - Dla Gminy i Mieszkańców - 87 głosów (2,70%)
Ireneusz Rybakowski - Prokowo (48 lat) - KWW Checz - Dla Gminy i Mieszkańców - 70 głosów (2,17%)
Czesław Formela - Staniszewo (63 lata) - KWW Checz - Dla Gminy i Mieszkańców - 16 głosów (0,50%)
Karol Bulczak - Prokowo (27 lat) - KWW Checz - Dla Gminy i Mieszkańców - 30 głosów (0,93%)
Katarzyna Kanczkowska - Prokowo (46 lat) - KWW Checz - Dla Gminy i Mieszkańców - 32 głosy (0,99%)
Bożena Kaszuba - Kaliska (53 lata) - KWW Checz - Dla Gminy i Mieszkańców - 79 głosów (2,45%)

Tomasz Belgrau - Kolonia (49 lat) - KW Prawo i Sprawiedliwość - 594 głosy (18,41%) - wybrany radnym
Jarosław Mielewczyk - Grzybno (47 lat) - KW Prawo i Sprawiedliwość - 61 głosów (1,89%)
Mirosława Bobkowska - Bącz (46 lat) - KW Prawo i Sprawiedliwość - 159 głosów (4,93%) - wybrana radną
Sylwester Stenka - Kolonia (45 lat) - KW Prawo i Sprawiedliwość - 57 głosów (1,77%)
Anna Mrozewska - Prokowo (35 lat) - KW Prawo i Sprawiedliwość - 31 głosy (0,96%)
Bogdan Gruba - Staniszewo (62 lata) - KW Prawo i Sprawiedliwość - 83 głosy (2,57%)
Lucyna Bulczak - Prokowo (53 lata) - KW Prawo i Sprawiedliwość - 9 głosów (0,28%)


MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.