Bogdan Łapa będzie nowym starostą kartuskim?

środa, 24 października 2018 r., 12:27
fot. archiwum

Znamy już oficjalne wyniki głosowania na radnych Rady Powiatu Kartuskiego. To spośród nich wybrany zostanie starosta, członkowie zarządu i skład prezydium rady. O ile na stanowisku szefa rady nie ma dojść do żadnych zmian, to na pewno szykują się one w zarządzie. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że nowym starostą zostanie Bogdan Łapa.

KWW Samorządne Kaszuby - Nasze Sprawe ponownie wprowadził do Rady Powiatu Kartuskiego najwięcej radnych. Ugrupowanie zdobyło osiem mandatów. Po sześć mandatów zdobyły komitety: KWW Porozumienie Samorządowe dla Kaszub oraz KW Prawo i Sprawiedliwość. Czterech reprezentantów w radzie będzie miał też nowy komitet KWW Razem dla Powiatu i Gmin, z kolei jeden mandat udało się zdobyć Koalicyjnemy Komitetowi Wyborczemu Platforma .Nowoczesna Koalicja Obywatelska.

Choć sesja inauguracyjna Rady Powiatu Kartuskiego odbędzie się dopiero po 16 listopada i wówczas oficjalnie poznamy nazwiska osób, które zasiądą w zarządzie powiatu oraz prezydium rady, już teraz mówi się o zmianach u sterów powiatu. O ile funkcję Przewodniczącego Rady Powiatu Kartuskiego ma utrzymać Mieczysław Woźniak, to na pewno zmiany nastąpią w składzie zarządu. Starosta Janina Kwiecień zrezygnowała bowiem z ubiegania się o ponowny wybór na szefową powiatu. Jaj wynika z uzyskanych przez nas nieoficjalnych informacji, jej miejsce ma zająć, jej dotychczasowy zastępca, Bogdan Łapa.

Zapytaliśmy więc starostę Janinę Kwiecień, czy Bogdan Łapa będzie godnym jej następcą?

- To się dopiero okaże - odparła starosta, dodając, że do momentu głosowania nigdy nic nie jest pewne.

Z kolei Bogdan Łapa zapytany o to, że w tej kadencji stoi przed nim wyzwanie jako starosty, odpowiedział: "Czas pokaże, co będzie. Na razie wszyscy jesteśmy radnymi i musimy być powściągliwi w komentarzach medialnych".

Poniżej przedstawiamy komentarze powyborcze przedstawicieli komitetów.

Janina Kwiecień - KWW Samorządne Kaszuby - Nasze Sprawe:
Jestem zadowolona zarówno z wyniku głosowania na moją osobę, jak i naszego ugrupowania. Kandydaci naszego komitetu zdobyli łącznie niemal 15 tysięcy głosów, wprowadziliśmy ośmioro naszych radnych. Nie ubiegam się o fotel starosty. Nie ukrywam, że chciałabym jednak jeszcze po pilotować pewne sprawy, służyć poradą, bo mam doświadczenie, ale już nie jako osoba funkcyjna. Bardzo zależy mi na tym, a w powiecie nadal było spokojnie, bo to służy konstruktywnej pracy. Przy dobrej atmosferze i spokoju udaje się zrobić więcej. Takie mam doświadczenia z moich lat pracy i tego życzyłabym mojemu powiatowi.

Bogdan Łapa - KWW Porozumienie Samorządowe dla Kaszub:
Przede wszystkim dziękuję mieszkańcom mojej gminy Żukowo za tak wielkie zaufanie i tak ogromne poparcie mojej osoby jako kandydata na radnego powiatu kartuskiego. Jestem bardzo szczęśliwy, że uzyskałem tak wysoki wynik. Po raz czwarty odnotowałem najwyższy wynik w powiecie. Jako ugrupowanie również uzyskaliśmy bardzo wysokie poparcie społeczeństwa.

Tomasz Brzoskowski - KWW Razem dla Powiatu i Gmin:
Do rady powiatu udało się wprowadzić czterech radnych - Mirosława Lehman, Ewę Borzestowską, Leona Czerwińskiego i Jerzego Grzegorzewskiego. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników wyborów. Uzyskaliśmy prawie osiem tysięcy głosów. Wyrażamy więc głębokie zadowolenie z tak wysokiego poparcia. Bardzo dziękujemy wszystkim wyborcom, którzy zagłosowali na nasz komitet. Zgodnie ze statutem powiatu kartuskiego, mamy zdolność utworzenia klubu. A w związku z tym nasz przedstawiciel będzie także musiał zasiadać w nowo powstałej komisji skarg i wniosków.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.