Trwa cisza wyborcza przed II turą wyborów w Chmielnie

sobota, 3 listopada 2018 r., 00:05
fot. archiwum

Od piątku od północy aż do momentu zakończenia głosowania w niedzielę, trwa cisza wyborcza. W tym czasie czynna agitacja jest niedozwolona. Przypomnijmy, że w niedzielę w II turze wyborów o fotel wójta gminy Chmielno powalczą Michał Melibruda i Maria Piotrowiak.

Pierwsza tura nie rozstrzygnęła walki o najważniejsze stanowisko jedynie w jednej gminie powiatu kartuskiego. W niedzielę wyborcy gminy Chmielno ostatecznie zdecydują, któremu z kandydatów powierzyć fotel włodarza samorządu. O funkcję wójta walczą Michał Melibruda oraz Maria Piotrowiak.

Lokale wyborcze tradycyjnie będę otwarte od godziny 7 do 21.

Przypominamy, że w związku z II turą wyborów od północy w piątek do zakończenia głosowania w niedzielę trwa cisza wyborcza. Tym samym zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów i list kandydatów w jakiejkolwiek formie, a także publikowanie sondaży lub wstępnych wyników wyborów. Za podawanie sondaży w czasie ciszy wyborczej grozi kara nawet do 1 mln zł.

Publikacja na forum jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny do 5.000 zł. PKW przypomina również, że naruszeniem ciszy wyborczej jest np. opublikowanie na Facebooku zdjęcia kandydata lub polubienie jego profilu, a także tweetowanie i udostępnianie informacji wyborczych na Twitterze i innych portalach.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.