Somonino. Nowy wójt złożył ślubowanie. Na czele rady ponownie Andrzej Sołtysek

wtorek, 20 listopada 2018 r., 12:04
fot. NL

We wtorek odbyła się pierwsza sesja rady gminy Somonino. W jej trakcie ślubowanie złożyli radni oraz nowy wójt - Marian Kowalewski. W trakcie obrad radni wybrali m.in. skład nowego prezydium. Na czele rady tak, jak w poprzedniej kadencji stanie Andrzej Sołtysek.

We wtorek uroczyste ślubowanie złożyli radni gminy Somonino kadencji 2018-2023. Tuż po tym wybrano nowego przewodniczącego. Tak jak w poprzedniej kadencji, funkcję tę powierzono Andrzejowi Sołtyskowi. Funkcje wiceprzewodniczących będą natomiast pełnić - i Leszek Maliszewski i Roman Potrykus.

Podczas sesji uroczyste ślubowanie złożył nowy wójt Marian Kowalewski.

- Chcemy tworzyć jedność, niezależnie od tego, kto z jakiego komitetu startował. Jestem jednym z was i chciałbym, by tak zostało. Chciałbym, jako jeden z was, dla was i całej wspólnoty pracować, abyśmy mogli się jednoczyć i działać razem dla wspólnego dobra przez tę pięcioletnią kadencję. Chciałbym byśmy tworzyli jedną wspólnotę, która dla dobra gminy potrafi stworzyć coś dobrego i pięknego. Chciałbym byśmy się jednoczyli we wszystkich instytucjach niezależnie od tego czy jest to szkoła, ośrodek zdrowa, Centrum Integracji Społecznej czy ośrodek kultury, a zwłaszcza w urzędzie. Chciałbym byśmy stworzyli fajną atmosferę, by było tu ciepło, a każdy mieszkaniec był traktowany z uśmiechem. Pracę wójta traktuję jako służbę. To służba. Podmiotem są mieszkańcy, a urzędnicy pracujący w urzędzie pełnią służbę - mówił nowo wybrany wójt Marian Kowalewski.

- Liczę na bardzo dobrą współpracę z radą gminy, z przewodniczącym, z wszystkimi pracownikami urzędu. Będę starał się pokazywać nową jakość. Wszystkie sołectwa są dla mnie ważne, małe i duże - tworzymy jedną gminę, jedną wspólnotę. Będę o to dbał i będziecie mnie w wielu miejscach widzieć, bo chcę też pracować w terenie - dodał.

Podczas sesji głos zabrał też ustępujący wójt Marian Kryszewski. Pogratulował nowemu wójtowi, radnym, przewodniczącemu i podsumował minione osiem lat swojej pracy na rzecz gminy.

- Dziękuję wszystkim, z którymi miałem okazję pracować przez minione osiem lat na szczeblu gminnym, powiatowym, wojewódzkim i ministerialnym. Ten okres nie jest stracony. Wykonano ważne inwestycje w różnych dziedzinach, a w ramach tych podjętych działań nasze miejscowości zyskały. Wsłuchiwałem się w głosy mieszkańców sołectw - mówił Marian Kryszewski.

- Gratuluję nowo wybranym radnym gminy, życzę owocnej pracy na rzecz szesnastu miejscowości. Gratuluję radnym powiatowym. Gratuluję i życzę skutecznej pracy i efektów w tym zakresie przewodniczącym poszczególnych komisji. Życzę skutecznego działania i większego zrozumienia, by nowy wójt miał większe pole do działania i zrozumienie dla przedstawianych przez siebie propozycji niż miało to miejsce za mojej pierwszej i drugiej kadencji - dodał.

Podczas sesji wybrano też składy poszczególnych komisji stałych w radzie gminy.

Komisja oświaty, kultury, zdrowia i spraw publicznych:

- Dorota Elas
- Adam Wojtala
- Jarosław Ustowski - przewodniczący
- Roman Potrykus
- Leszek Maliszewski
- Wiesław Formela
- Marek Paczoska

Komisja rozwoju i budżetu:

- Wiesław Formela - przewodniczący
- Krzysztof Stencel
- Stanisław Lis
- Gerard Trepczyk
- Karol Węsiora
- Roman Potrykus
- Marek Paczoska

Komisja rewizyjna:

- Zbigniew Nadolski - przewodniczący
- Karol Węsiora
- Marcin Rybakowski
- Jarosław Ustowski
- Edmund Armatowski

Komisja skarg, wniosków i petycji:

- Marcin Rybakowski - przewodniczący
- Zbigniew Nadolski
- Edmund Armatowski
- Stanisław Lish
- Krzysztof Stencel

MD-Z
Współpraca: NL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.