Przodkowo. Nowo wybrani radni oraz wójt złożyli ślubowanie

czwartek, 22 listopada 2018 r., 16:00
fot. Longina Templin

W czwartkowe przedpołudnie odbyła się inauguracyjna sesja nowej Rady Gminy Przodkowo kadencji 2018 - 2023. Podczas sesji piętnastu radnych oraz wójt Andrzej Wyrzykowski złożyli uroczyste ślubowanie. Ponadto wybrano prezydium rady oraz członków komisji stałych.

Uroczystą sesję otworzył radny senior Alojzy Byczkowski, który prowadził obrady do momentu wybrania nowego przewodniczącego. Po stwierdzeniu quorum radni przystąpili do uroczystego ślubowania.

Danuta Rzepka, przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej w Przodkowie, wręczyła radnym zaświadczenia o ich wyborze.

Kolejnym punktem obrad był wybór przewodniczącego Rady Gminy Przodkowo oraz dwóch wiceprzewodniczących.

W miarę szybko uporano się z wyborem przewodniczącego rady, ponieważ kandydat był tylko jeden - Dariusz Toporek. W tajnym głosowaniu wybrano go na tę funkcję jednogłośnie.

Wiceprzewodniczącymi nowej kadencji zostali: Maria Stasik i Tadeusz Pupacz.

Po wybraniu całego składu prezydium ślubowanie złożył dotychczasowy wójt Andrzej Wyrzykowski. To już jego szósta kadencja jako szefa przodkowskiego samorządu.

Wójt Andrzej Wyrzykowski podziękował wszystkim mieszkańcom gminy Przodkowo za bardzo dobry wynik wyborczy. Zapowiedział też jakie zadania będą podejmowane w nowej kadencji.

- Na pewno będzie to kontynuacja wszystkich działań, które spotkały się z tak dużym poparciem. Priorytetem, tradycyjnie już, będzie dla naszego samorządu utrzymanie dróg. Czynimy już kolejne starania, uzyskujemy środki na bieżąco, piszemy nowe projekty i mam nadzieję, że będziemy przygotowani na absorpcję tych środków finansowych, które pojawią się, gdy będzie możliwość ich uzyskania. Wiemy, że fundusze unijne są jeszcze dostępne, a także środki krajowe - powiedział wójt Andrzej Wyrzykowski.

Kolejne rzeczy to inwestowanie w infrastrukturę oświatową. W trakcie odbioru jest zmodernizowana szkoła w Pomieczynie. Była też mowa o integracji mieszkańców, w tym działania obejmujące środowisko seniorów, aby ich zaktywizować i zagospodarować.

- Zadania, które przed sobą mamy są istotne i ważne. Musimy wspólnie dbać, by finanse gminne na to starczały. Rozumnie je zagospodarowywać i wybierać priorytety wobec faktu, że przecież na wszystko naraz nie starcza - dodał szef przodkowskiego samorządu.

Podczas obrad powołano cztery komisje stałe rady gminy. To o jedną więcej niż do tej pory.

Komisja rewizyjna:
1. Jerzy Kuchta
2. Jerzy Czerwinski
3. Artur Fularczyk
4. Zbigniew Kryszewski
5. Piotr Müller

Komisja edukacji, rozwoju, promocji i budżetu
1. Tadeusz Pupacz
2. Tomasz Węsiora
3. Dariusz Toporek
4. Beata Krauze
5. Maria Stasik

Komisja rolnictwa, infrastruktury i ochrony środowiska
1. Franciszek Walkusz
2. Alojzy Byczkowski
3. Stanisław Miąskowski
4. Mirosław Kroll
5. Wojciech Marchel

Komisja skarg, wniosków i petycji
1. Zbigniew Kryszewski
2. Franciszek Walkusz
3. Tomasz Węsiora

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.