Kartuzy. Radni wybrali składy komisji stałych

wtorek, 4 grudnia 2018 r., 15:23
fot. MD-Z

Podczas poniedziałkowej sesji członkowie Rady Miejskiej w Kartuzach podjęli uchwały m.in. w sprawie ustalenia składów komisji - rewizyjnej, skarg, wniosków i petycji, gospodarczej, oświaty i spraw społecznych.

Podczas drugiego spotkania w nowej kadencji kartuscy radni podjęli uchwały w sprawie ustalenia składów działających w radzie komisji. Choć nie obyło się bez kwestii spornych, ostatecznie przyjęto podział pracy. Największe emocje tradycyjnie wzbudziło członkostwo w komisji rewizyjnej, w tej komisji zasiadać chcieli również Arkadiusz Socha i Halina Steinka, jednak decyzją większości nie przyjęto ich kandydatur. Wojciech Jaworowski chciał z kolei zasiadać w komisji gospodarczej, jednakże nie zdobył wystarczającej liczby głosów. Ostatecznie, jako jedyny członek rady obecnie nie zasiada w żadnej komisji. Sporo emocji podczas obrad wywołały kwestie związane z ustaleniem wysokości diet. Tej sprawie poświęcimy osobny artykuł.

Komisja rewizyjna:
Mirosława Bobkowska - przewodnicząca
Aleksandra Pruszak
Ryszard Duszyński
Klaudia Kałużna
Jarosław Plichta
Irena Roszkowska

Komisja skarg wniosków i petycji:
Klaudia Kałużna - przewodnicząca
Tyberiusz Krygier
Andrzej Pryczkowski
Arkadiusz Socha

Komisja gospodarcza:
Ryszard Duszyński - przewodniczący
Andrzej Dawidowski
Tomasz Belgrau
Halina Steinka
Jacek Richert
Mariusz Treder
Lidia Plichta
Jacek Wesołowski

Komisja oświaty i spraw społecznych:
Andrzej Borzestowski - przewodniczący
Paweł Szlas
Wioletta Stoltmann
Mirosław Paczoska

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.