wtorek, 4 grudnia 2018 r., 15:23
Kartuzy. Radni wybrali składy komisji stałych
Podczas poniedziałkowej sesji członkowie Rady Miejskiej w Kartuzach podjęli uchwały m.in. w sprawie ustalenia składów komisji - rewizyjnej, skarg, wniosków i petycji, gospodarczej, oświaty i spraw społecznych.

środa, 21 listopada 2018 r., 09:55
Pierwsze obrady Rady Miejskiej w Kartuzach - przewodniczącym Mariusz Treder
W środę po raz pierwszy w nowej kadencji spotkali się członkowie Rady Miejskiej w Kartuzach. W trakcie obrad wybrano nowego przewodniczącego oraz wiceprzewodniczących. Przez najbliższe pięć lat radą kierować będzie Mariusz Treder.

czwartek, 15 listopada 2018 r., 11:00
Dariusz Męczykowski werbuje radnych KO, by stworzyć koalicję z PiS-em?
W poniedziałek odbędzie się sesja inauguracyjna Sejmiku Województwa Pomorskiego. I choć aż 18 mandatów zdobyła Koalicja Obywatelska, która mogłaby samodzielnie rządzić w sejmiku, jak informuje Gazeta Wyborcza nie jest to wcale takie pewne. Dariusz Męczykowski ma bowiem werbować radnych KO, by stworzyć koalicję z PiS-em.

wtorek, 13 listopada 2018 r., 15:02
Znamy terminy sesji inauguracyjnych
Komisarz Wyborczy w Słupsku II wydał postanowienie w sprawie zwołania pierwszych sesji nowo wybranych rad gmin oraz rad powiatów. Sprawdź, kiedy odbędzie się sesja inauguracyjna w twojej gminie.

wtorek, 30 października 2018 r., 11:04
Sesje inauguracyjne między 19 a 23 listopada
Mimo iż ustawa mówi jasno, że zaprzysiężenie burmistrzów i wójtów musi odbyć się w ciągu siedmiu dni od ogłoszenia oficjalnych wyników wyborów, sesje podczas których nowi włodarze złożą ślubowanie odbędą się dopiero między 19 a 23 listopada. Taką decyzję podjął komisarz wyborczy.

Wybory samorządowe 2018gmina Kartuzy › ARTYKUŁ SPONSOROWANY
czwartek, 25 października 2018 r., 11:36
Mieczysław Gołuński - podziękowania dla wyborców
Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy! Według oficjalnych wyników Wyborów Samorządowych w Gminie Kartuzy 52,98 proc. z Państwa zadecydowało, że to moja skromna osoba w latach 2019-2023 będzie sprawować funkcję Burmistrza Kartuz. Wybór nastąpił więc już w pierwszej turze.

środa, 24 października 2018 r., 10:30
Będą dwie sesje inauguracyjne?
Wkrótce powinniśmy poznać oficjalne wyniki wyborów. Zgodnie z przepisami w ciągu siedmiu dni po ich ogłoszeniu zaprzysiężeni powinni zostać nowi burmistrzowie i wójtowie. Wszystko wskazuje na to, że ślubowanie złożą przed starymi składami rad, bo tych kadencja upływa dopiero 16 listopada.

Wybory samorządowe 2018gmina Kartuzy › ARTYKUŁ SPONSOROWANY
środa, 24 października 2018 r., 08:32
Mariusz Treder - podziękowania dla wyborców
Dziękuję wszystkim, którzy w niedzielę udali się do lokali wyborczych i oddali głosy na przedstawicieli wszystkich szczebli samorządu - szczególnie na przedstawicieli gminy Kartuzy.

wtorek, 23 października 2018 r., 14:23
Komentarze powyborcze kandydatów na burmistrza Kartuz
Mimo iż o urząd burmistrza Kartuz ubiegało się trzech kandydatów, wybory na najwyższe stanowisko w kartuskim samorządzie rozstrzygnęła już pierwsza tura głosowania. Mieszkańcy zdecydowali, że przez pięć najbliższych lat gminą kierować będzie Mieczysław Gołuński. Zwycięzcę niedzielnych wyborów, jak i jego kontrkandydatów poprosiliśmy o komentarz powyborczy.

poniedziałek, 22 października 2018 r., 20:41
Mieszkańcy wybrali - znamy radnych Rady Miejskiej w Kartuzach
Znane są już nazwiska osób, które zasiądą w Radzie Miejskiej w Kartuzach 2018-2023. Do zdobycia było w sumie 21 miejsc, o które walczyło łącznie 115 kandydatów. Ci, którzy zdobyli zaufanie wyborców, będą sprawować mandat radnego przez pięć lat.

poniedziałek, 22 października 2018 r., 01:00
Kartuzy. Mieczysław Gołuński wygrywa w pierwszej turze
Po zakończeniu liczenia głosów wszystko wskazuje na to, że to obecnego burmistrza Mieczysława Gołuńskiego wyborcy obdarzyli największym zaufaniem. Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że urzędujący włodarz gminy wygrywa w pierwszej turze.

niedziela, 21 października 2018 r., 13:35
Trwają wybory - mieszkańcy Kartuz przy urnach
Do godz. 21 mieszkańcy miast i wsi w całej Polsce wybierać będą tych, którzy przez kolejne pięć lat będą decydować o rozwoju gmin, miast, powiatów i województw. Z naszym obiektywem towarzyszyliśmy m.in. mieszkańcom Kartuz głosującym w lokalu wyborczym przy SP nr 1 w Kartuzach.

niedziela, 21 października 2018 r., 13:15
Głosowanie na wyborach samorządowych w Chmielnie
Trwają wybory samorządowe. 21 października to dzień, w którym Polacy wybierają nowych wójtów, burmistrzów, kandydatów do rad gmin, miast, powiatu i sejmiku wojewódzkiego. Z naszym obiektywem odwiedziliśmy komisję wyborczą nr 1 w Chmielnie.

niedziela, 21 października 2018 r., 07:15
Lokale wyborcze zamknięte - trwa liczenie głosów
Dokładnie o godz. 21. lokale wyborcze zostały zamknięte. Komisje wyborcze rozpoczęły już liczenie głosów. Czy na stanowiskach gospodarzy kartuskich samorządów zajdą jakieś zmiany? Których kandydatów na radnych obdarzyli zaufaniem mieszkańcy powiatu kartuskiego? Pierwsze, nieoficjalne wyniki powinny być znane już za kilka godzin.

sobota, 20 października 2018 r., 00:01
Trwa cisza wyborcza - w niedzielę wybory samorządowe!
Od piątku od północy aż do momentu zakończenia głosowania w niedzielę, trwa cisza wyborcza. W tym czasie czynna agitacja jest niedozwolona. Przypomnijmy, że w niedzielę wybierzemy burmistrzów, wójtów oraz radnych gmin, powiatu i sejmiku wojewódzkiego.

Wybory samorządowe 2018gmina Kartuzy › ARTYKUŁ SPONSOROWANY
piątek, 19 października 2018 r., 23:58
"Czas na zmiany"- każdy głos się liczy! [zobacz film!]
Szanowne Mieszkanki gminy Kartuzy, Szanowni Mieszkańcy. W najbliższą niedzielę, 21 października odbędą się wybory samorządowe. To ważny moment dla całej naszej społeczności. Tego dnia wybiorą Państwo przedstawicieli naszego samorządu, radnych i burmistrza Kartuz na najbliższe 5 lat. To jest moment na decyzję o przyszłości naszej gminy.

Wybory samorządowe 2018gmina Kartuzy › ARTYKUŁ SPONSOROWANY
piątek, 19 października 2018 r., 11:57
Nie stać nas na 5 lat nauki samorządu (VIDEO)
Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy! W niedzielę 21 października będziemy podejmowali ważną dla całej naszej społeczności decyzję. To od Państwa zależy, kto będzie sprawował w Naszej Gminie Urzędy Burmistrza i Radnych Rady Miejskiej.

piątek, 19 października 2018 r., 10:05
Ranking samorządów gminnych 2014-2018
Który samorząd wypadł najlepiej, a który najsłabiej? Aby możliwe było porównanie kondycji samorządów, opracowaliśmy dane finansowe poszczególnych gmin w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Ocenę pozostawiamy Czytelnikom.

Wybory samorządowe 2018gmina Kartuzy › ARTYKUŁ SPONSOROWANY
czwartek, 18 października 2018 r., 18:45
M. Treder" "Naszą gminę da się zmienić na lepsze"
Kim jest Mariusz Treder? Dlaczego postanowił kandydować na burmistrza Kartuz? Co ma do zaoferowania? Czy nadaje się na to stanowisko?

czwartek, 18 października 2018 r., 09:45
Gmina Kartuzy. Podsumowanie kadencji 2014-2018
Gmina Kartuzy posiada jeden z najniższych poziomów dochodów i wydatków w przeliczeniu na jednego mieszkańca. W minionej kadencji zanotowała również najniższy poziom inwestycji w powiecie. Wydała także najmniej na drogi. Nieznacznie spady wpływy środków unijnych. Samorząd cechują najniższe koszty administracji oraz niewielki spadek poziomu zadłużenia.

Wybory samorządowe 2018gmina Kartuzy › ARTYKUŁ SPONSOROWANY
środa, 17 października 2018 r., 16:12
KWW "Checz" - dla Gminy i Mieszkańców [sprawdź kandydatów na radnych!]
Wybory samorządowe zdecydują o przyszłości naszej gminy. Kartuski samorząd musi być miejscem, w którym ludziom żyje się wygodnie i bezpiecznie. Nasze miasto powinno posiadać przemyślaną strategię rozwoju, być dobrze zorganizowane i dobrze zarządzane. Musimy otworzyć się na ludzi i wykorzystać swój potencjał turystyczny. Tworzymy Komitet Wyborczy "Checz" - Dla gminy i Mieszkańców, ponieważ chcemy, aby w naszej małej ojczyźnie nastąpiły realne zmiany.

Wybory samorządowe 2018gmina Kartuzy › ARTYKUŁ SPONSOROWANY
środa, 17 października 2018 r., 15:55
Tomasz Belgrau. Odpowiedzi na pytania mieszkańców
Szanowni Państwo podczas debaty na Burmistrza Kartuz, regulamin stanowił, że w trzeciej rundzie wylosowane zostanie zaledwie jedno z Państwa pytań do poszczególnych kandydatów. By żadne z nich nie umknęło, postanowiłem ze swojej strony odpowiedzieć na wszystkie pytania, które miały trafić do mnie, a nie zostały wylosowane.

wtorek, 16 października 2018 r., 17:41
Porozumienie Samorządowe dla Kaszub zaprezentowało kandydatów i program wyborczy
Przed nami ostatnie dni kampanii wyborczej. Ten czas postanowił wykorzystać KW Porozumienie Samorządowe dla Kaszub, który we wtorek podczas spotkania zaprezentował swoich kandydatów do Rady Miejskiej w Kartuzach oraz program wyborczy. Kandydaci zapytani o to, kogo będą popierać w wyborach na burmistrza Kartuz, odparli, że kontrkandydata obecnie urzędującego włodarza gminy.

Wybory samorządowe 2018gmina Kartuzy › ARTYKUŁ SPONSOROWANY
poniedziałek, 15 października 2018 r., 19:05
Kim jest Mariusz Treder? Dlaczego kandyduje na burmistrza Kartuz? [Zobacz film!]
Kim jest Mariusz Treder? Dlaczego postanowił kandydować na burmistrza Kartuz? Co ma do zaoferowania? Czy nadaje się na to stanowisko?

Wybory samorządowe 2018gmina Kartuzy › ARTYKUŁ SPONSOROWANY
poniedziałek, 15 października 2018 r., 13:07
Zagłosuj mądrze, wybierz: współpracę, doświadczenie, szacunek dla człowieka
Rozwój sieci dróg gminnych, budowa drugiego etapu obwodnicy Kartuz, rozwój kolei, poprawa rozwoju i konkurencyjności całego obszaru gminy - między innymi takie cele stawiają sobie kandydaci do Rady Miejskiej w Kartuzach z ramienia Porozumienia Samorządowego dla Kaszub. Zagłosuj mądrze, wybierz współpracę, doświadczenie i szacunek dla człowieka.

Wybory samorządowe 2018gmina Kartuzy › ARTYKUŁ SPONSOROWANY
czwartek, 11 października 2018 r., 11:09
Dzień z życia Burmistrza (VIDEO - obejrzyj!)
Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy! Przedstawiam Państwu krótki reportaż, którego zapowiedzią był wcześniejszy spot. Na filmie przekazuję tylko część tego, co udało mi się wraz z zespołem pracowników wykonać w tej kadencji. Tak jak na filmie, często zaglądałem na plac budowy i mogłem się cieszyć tym, że budujemy dla mieszkańców. Tak będzie i w kolejnej kadencji, jeżeli tylko obdarzycie mnie Państwo ponownie swoim zaufaniem. Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do obejrzenia!

poniedziałek, 8 października 2018 r., 14:36
Debata z kandydatmi na burmistrza Kartuz. Zobacz relację!
Za nami debata wyborcza z udziałem kandydatów na burmistrzów. Pretendenci do objęcia najważniejszego stanowiska w gminie Kartuzy zmierzyli się z pytaniami dziennikarzy, mieszkańców, jak również będą mieli okazję zadać pytanie swojemu kontrkandydatowi.

Wybory samorządowe 2018gmina Kartuzy › ARTYKUŁ SPONSOROWANY
czwartek, 4 października 2018 r., 10:00
KWW Zrzeszeni dla Kaszub. To Wasi przyjaciele, sąsiedzi, znajomi [WIDEO]
Mieczysław Grzegorz Gołuński: Ogromnie się cieszę, że w moim Komitecie Zrzeszeni dla Kaszub są wspaniali ludzie, gotowi do społecznej pracy na rzecz rozwoju Gminy. Pełni energii i pomysłów, aby w kolejnej kadencji jeszcze więcej zrealizować dla mieszkańców. Rada Miejska spełnia niezwykle ważną rolę w kształtowaniu rozwoju Gminy. Warto postawić na ludzi, którzy najlepiej wypełnią obowiązki radnych. Uprzejmie proszę o oddanie głosów na kandydatów KWW Zrzeszeni dla Kaszub! To Wasi przyjaciele, sąsiedzi, znajomi.

Wybory samorządowe 2018gmina Kartuzy › ARTYKUŁ SPONSOROWANY
poniedziałek, 1 października 2018 r., 15:47
"Otwarty na ludzi - skuteczny w działaniu"
Wybory samorządowe zdecydują o przyszłości naszej gminy. Kartuzy muszą być miejscem, w którym ludziom żyje się wygodnie i bezpiecznie. Nasze miasto powinno posiadać przemyślaną strategię rozwoju, być dobrze zorganizowane i dobrze zarządzane.

Wybory samorządowe 2018gmina Kartuzy › ARTYKUŁ SPONSOROWANY
piątek, 28 września 2018 r., 07:32
"W naszej gminie nadszedł czas na zmiany, a nie obietnice"
Wybory samorządowe zdecydują o przyszłości naszej gminy. Kartuzy muszą być dobrym miejscem do życia, w którym ludziom żyje się wygodnie i bezpiecznie. Nasze miasto powinno posiadać przemyślaną strategię rozwoju, być dobrze zorganizowane i dobrze zarządzane.

Wybory samorządowe 2018gmina Kartuzy › ARTYKUŁ SPONSOROWANY
czwartek, 27 września 2018 r., 13:27
Zawsze Blisko Ludzi!
Dynamicznie rozwijająca się Gmina potrzebuje Burmistrza, który zapewni wszystkim mieszkańcom sprawną kontynuację rozpoczętych działań na rzecz wzrostu jakości życia i poprawy bezpieczeństwa. Postaw na doświadczenie! Dla miasta, dla sołectw, zawsze blisko ludzi!

czwartek, 27 września 2018 r., 09:24
Kto na wójta, kto na burmistrza? - zobacz listę kandydatów
Do środy do północy komitety mogły zgłaszać swoich kandydatów na wójtów i burmistrzów. Jak podaje PKW, w powiecie kartuskim o osiem najważniejszych stanowisk powalczy łącznie 20 osób. Najwięcej kandydatów, bo czterech, powalczy o funkcję wójta w gminach Sulęczyno i Chmielno.

środa, 26 września 2018 r., 11:14
Mariusz Treder kandydatem "Checzy" na burmistrza Kartuz
Znamy nazwisko trzeciego kandydata ubiegającego się o fotel burmistrza Kartuz. Z ramienia KWW Checz - Dla Gminy i Mieszkańców o najważniejsze stanowisko w gminie powalczy Mariusz Treder, dotychczasowy radny i przedsiębiorca.

poniedziałek, 24 września 2018 r., 15:55
Debata kandydatów na burmistrza Kartuz. 8 października, poniedziałek, godz. 18.
W poniedziałek, 8 października w Kartuzach odbędzie się debata wyborcza z udziałem kandydatów na burmistrzów. Pretendenci do objęcia najważniejszego stanowiska w gminie Kartuzy zmierzą się z pytaniami dziennikarzy, mieszkańców, jak również będą mieli okazję zadać pytanie swojemu kontrkandydatowi.

wtorek, 18 września 2018 r., 18:01
Kandydaci do Rady Miejskiej w Kartuzach
Znani są już wszyscy kandydaci ubiegający się o mandat w Radzie Miejskiej w Kartuzach. Do zdobycia jest w sumie 21 miejsc w czterech okręgach wyborczych. Liczba potencjalnych rajców sięgnęła tym razem 116. Ci, którzy zdobędą zaufanie wyborców, będą sprawować mandat radnego przez pięć lat.

poniedziałek, 10 września 2018 r., 09:10
Tomasz Belgrau o starcie w wyborach na burmistrza gminy Kartuzy
W piątek w południe, Tomasz Belgrau oficjalnie potwierdził swój start w tegorocznych wyborach na burmistrza Kartuz i zaprezentował zarys swojego programu wyborczego. Podkreślił, że zależy mu na dobrej współpracy z radą oraz na zrównoważonym rozwoju całej gminy.

wtorek, 28 sierpnia 2018 r., 08:23
Upłynął czas na rejestrację komitetów! Sprawdź, kto powalczy o Twoje głosy
W poniedziałek upłynął termin rejestracji komitetów wyborczych, które wystawią swoich kandydatów w zbliżających się wielkimi krokami wyborach samorządowych. O głosy mieszkańców w powiecie kartuskim powalczą 24 komitety. Do liczby tej należy jednak dodać także te zarejestrowane o zasięgu ogólnokrajowym, które również mogą wystawić swoich pretendentów zarówno na stanowisko włodarza gminy, jak i radnego.

wtorek, 21 sierpnia 2018 r., 10:25
Wyborcza ruletka ruszyła - kto na wójta, kto na burmistrza?
Kampania wyborcza rozpoczęta, a co za tym idzie pretendenci do objęcia najważniejszych foteli w samorządach zaczynają się ujawniać i rozpoczynają walkę o głosy wyborców w poszczególnych gminach. Sprawdziliśmy, kto będzie się ubiegał o stanowiska wójtów, burmistrzów i radnych powiatu. O reelekcję, poza wójtem Chmielna, powalczą wszyscy samorządowcy, a kim będą ich rywale?

wtorek, 14 sierpnia 2018 r., 12:14
Poznaliśmy datę wyborów samorządowych - startuje kampania wyborcza
Premier Mateusz Morawiecki, we wtorek 14 sierpnia ogłosił datę tegorocznych wyborów samorządowych. Odbędą się one 21 października. Drugą turę zaplanowano natomiast na 4 listopada. Wraz z podaniem daty wyborów oficjalnie ruszyła kampania wyborcza. Wkrótce powinniśmy poznać kandydatów na wójtów i burmistrzów, oraz do rad gmin i powiatu.

niedziela, 22 lipca 2018 r., 08:05
Wybory tuż tuż. Zadaj pytanie władzy!
W najbliższych tygodniach poznamy datę tegorocznych wyborów samorządowych. Wraz z ogłoszeniem terminu oficjalnie rozpocznie się kampania wyborcza, a tym samym nadejdzie czas oceny minionej kadencji. W tym roku przy podsumowaniach postanowiliśmy oddać głos również naszym czytelnikom. Zachęcamy do dzielenia się z naszą redakcją pytaniami, które przed wyborami warto zadać władzy.

czwartek, 22 marca 2018 r., 08:30
Wybory samorządowe 2018 po nowemu. Jakie zmiany?
Dwukadencyjność, wydłużenie kadencji o rok, zakaz startowania do różnych organów samorządowych - to tylko niektóre z istotnych zmian, jakie obejmą tegoroczne wybory samorządowe. A odbędą się one pod koniec października bądź w pierwszą niedzielę listopada. Dokładny termin ustali premier, najpóźniej do 16 sierpnia.