wtorek, 27 listopada 2018 r., 22:16
Żukowo. Radni wybrali składy komisji w radzie
Podczas wtorkowych obrad rady gminy Żukowo radni debatowali m.in. nad zatwierdzeniem składów poszczególnych komisji. To, kto, w jakiej będzie pracował ustalono wcześniej. W trakcie obrad członkowie KWW Nasza Gmina Żukowo poinformowali, że każdy z ich reprezentantów będzie należał tylko do jednej komisji, gdyż ich próśb nie uwzględniono podczas podziału pracy.

sobota, 17 listopada 2018 r., 10:00
Pierwsza sesja rady miejskiej w Żukowie. Przewodniczącym Witold Szmidtke
W sobotni poranek rada miejska w Żukowie kadencji 2018-2023 po raz pierwszy obradowała w nowym składzie. Podczas sesji inauguracyjnej ci, których zaufaniem w minionych wyborach obdarzyli mieszkańcy, złożyli uroczyste ślubowanie. Oficjalnie zaprzysiężono też burmistrza Wojciecha Kankowskiego. W trakcie pierwszych obrad wybrano też przewodniczącego, wiceprzewodniczących oraz członków komisji stałych.

czwartek, 15 listopada 2018 r., 11:00
Dariusz Męczykowski werbuje radnych KO, by stworzyć koalicję z PiS-em?
W poniedziałek odbędzie się sesja inauguracyjna Sejmiku Województwa Pomorskiego. I choć aż 18 mandatów zdobyła Koalicja Obywatelska, która mogłaby samodzielnie rządzić w sejmiku, jak informuje Gazeta Wyborcza nie jest to wcale takie pewne. Dariusz Męczykowski ma bowiem werbować radnych KO, by stworzyć koalicję z PiS-em.

wtorek, 13 listopada 2018 r., 15:02
Znamy terminy sesji inauguracyjnych
Komisarz Wyborczy w Słupsku II wydał postanowienie w sprawie zwołania pierwszych sesji nowo wybranych rad gmin oraz rad powiatów. Sprawdź, kiedy odbędzie się sesja inauguracyjna w twojej gminie.

wtorek, 30 października 2018 r., 11:04
Sesje inauguracyjne między 19 a 23 listopada
Mimo iż ustawa mówi jasno, że zaprzysiężenie burmistrzów i wójtów musi odbyć się w ciągu siedmiu dni od ogłoszenia oficjalnych wyników wyborów, sesje podczas których nowi włodarze złożą ślubowanie odbędą się dopiero między 19 a 23 listopada. Taką decyzję podjął komisarz wyborczy.

Wybory samorządowe 2018gmina Żukowo › ARTYKUŁ SPONSOROWANY
środa, 24 października 2018 r., 11:16
Podziękowania od KWW Nasza Gmina Żukowo
Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy w niedzielę udali się do lokali wyborczych i oddali głosy w wyborach samorządowych 2018.

Wybory samorządowe 2018gmina Żukowo › ARTYKUŁ SPONSOROWANY
środa, 24 października 2018 r., 10:50
Wojciech Kankowski - podziękowania dla wyborców
Szanowni Państwo, Serdecznie Dziękuję wszystkim Mieszkańcom Gminy Żukowo za liczny udział w wyborach i głos na mnie i Kandydatów Kaszubskiego Zrzeszenia Wyborczego. Wysoki, bo ponad 8500 głosów wynik świadczy, że Jesteście dobrymi obserwatorami tego, co dzieje się w naszej gminie.

środa, 24 października 2018 r., 10:30
Będą dwie sesje inauguracyjne?
Wkrótce powinniśmy poznać oficjalne wyniki wyborów. Zgodnie z przepisami w ciągu siedmiu dni po ich ogłoszeniu zaprzysiężeni powinni zostać nowi burmistrzowie i wójtowie. Wszystko wskazuje na to, że ślubowanie złożą przed starymi składami rad, bo tych kadencja upływa dopiero 16 listopada.

wtorek, 23 października 2018 r., 13:16
Żukowo. Wyniki wyborów w ocenie zwycięzcy i jego kontrkandydatów
Po podsumowaniu wyników ze wszystkich okręgów wybory wygrywa w pierwszej turze Wojciech Kankowski zdobywając 8540 głosów (55,25% ważnych). Drugie miejsce z wynikiem 3 876 głosów (25,07 proc. ważnych) zajął Marek Trepczyk. Krystian Gachewicz uzyskał ostatni wynik 3 040 (19,67 proc.).

poniedziałek, 22 października 2018 r., 13:38
Żukowo. Wiemy, kto zdobył mandat radnego
Znane są już nazwiska osób, które zasiądą w Radzie Miejskiej w Żukowie. Do zdobycia było w sumie 21 miejsc, a walczyło o nie 73 kandydatów. Ci, którzy zdobyli zaufanie wyborców, będą sprawować mandat radnego przez pięć lat.

poniedziałek, 22 października 2018 r., 01:28
Wojciech Kankowski ponownie burmistrzem Żukowa
Są znane wyniki głosowania na burmistrza gminy Żukowo w poszczególnych obwodach. Z zebranych przez nas danych wynika, że największym poparciem ponownie obdarzono Wojciecha Kankowskiego.

niedziela, 21 października 2018 r., 13:35
Trwają wybory - mieszkańcy Kartuz przy urnach
Do godz. 21 mieszkańcy miast i wsi w całej Polsce wybierać będą tych, którzy przez kolejne pięć lat będą decydować o rozwoju gmin, miast, powiatów i województw. Z naszym obiektywem towarzyszyliśmy m.in. mieszkańcom Kartuz głosującym w lokalu wyborczym przy SP nr 1 w Kartuzach.

niedziela, 21 października 2018 r., 13:15
Głosowanie na wyborach samorządowych w Chmielnie
Trwają wybory samorządowe. 21 października to dzień, w którym Polacy wybierają nowych wójtów, burmistrzów, kandydatów do rad gmin, miast, powiatu i sejmiku wojewódzkiego. Z naszym obiektywem odwiedziliśmy komisję wyborczą nr 1 w Chmielnie.

niedziela, 21 października 2018 r., 07:15
Lokale wyborcze zamknięte - trwa liczenie głosów
Dokładnie o godz. 21. lokale wyborcze zostały zamknięte. Komisje wyborcze rozpoczęły już liczenie głosów. Czy na stanowiskach gospodarzy kartuskich samorządów zajdą jakieś zmiany? Których kandydatów na radnych obdarzyli zaufaniem mieszkańcy powiatu kartuskiego? Pierwsze, nieoficjalne wyniki powinny być znane już za kilka godzin.

sobota, 20 października 2018 r., 00:01
Trwa cisza wyborcza - w niedzielę wybory samorządowe!
Od piątku od północy aż do momentu zakończenia głosowania w niedzielę, trwa cisza wyborcza. W tym czasie czynna agitacja jest niedozwolona. Przypomnijmy, że w niedzielę wybierzemy burmistrzów, wójtów oraz radnych gmin, powiatu i sejmiku wojewódzkiego.

piątek, 19 października 2018 r., 10:05
Ranking samorządów gminnych 2014-2018
Który samorząd wypadł najlepiej, a który najsłabiej? Aby możliwe było porównanie kondycji samorządów, opracowaliśmy dane finansowe poszczególnych gmin w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Ocenę pozostawiamy Czytelnikom.

Wybory samorządowe 2018gmina Żukowo › ARTYKUŁ SPONSOROWANY
czwartek, 18 października 2018 r., 23:18
Samorząd dojrzały i otwarty to taki, która zaprasza Mieszkańców do współrządzenia
"Najlepsze wciąż przed Gminą Żukowo" - to hasło Krystiana Gachewicza, kandydata na funkcję burmistrza Gminy Żukowo oraz Komitetu Wyborczego Wyborców Otwarte Kaszuby. Poniżej prezentujemy jego list do Mieszkańców.

czwartek, 18 października 2018 r., 09:30
Gmina Żukowo. Podsumowanie kadencji 2014-2018
Najszybciej rozwijająca się gmina w powiecie kartuskim. Mimo najniższych dochodów, ma najwyższe dochody własne i niskie zadłużenie. Minioną kadencję cechowała największy wzrost wydatków na inwestycje, choć najniższy wpływ środków unijnych w powiecie.

wtorek, 16 października 2018 r., 17:41
Porozumienie Samorządowe dla Kaszub zaprezentowało kandydatów i program wyborczy
Przed nami ostatnie dni kampanii wyborczej. Ten czas postanowił wykorzystać KW Porozumienie Samorządowe dla Kaszub, który we wtorek podczas spotkania zaprezentował swoich kandydatów do Rady Miejskiej w Kartuzach oraz program wyborczy. Kandydaci zapytani o to, kogo będą popierać w wyborach na burmistrza Kartuz, odparli, że kontrkandydata obecnie urzędującego włodarza gminy.

Wybory samorządowe 2018gmina Żukowo › ARTYKUŁ SPONSOROWANY
wtorek, 16 października 2018 r., 12:34
Marek Trepczyk kandydatem na burmistrza gminy Żukowo
Burmistrz jest dla ludzi, a nie ludzie dla burmistrza. Mieszkańców trzeba widzieć przez całą kadencję, a nie tylko przed wyborami. Urząd ma być dla nich, mają się w nim czuć pewnie, dobrze i bezpiecznie.

wtorek, 9 października 2018 r., 13:54
Debata z kandydatami na burmistrza Żukowa - zobacz relację!
Za nami debata wyborcza z udziałem kandydatów na burmistrzów. Pretendenci do objęcia najważniejszego stanowiska w gminie Żukowo zmierzyli się z pytaniami dziennikarzy, mieszkańców, jak również mieli okazję zadać pytanie swojemu kontrkandydatowi.

sobota, 6 października 2018 r., 10:00
Motyw "Gwiezdnych Wojen" wykorzystany w niecodziennej kampanii
W dość niecodzienny sposób swoją kandydaturę na stanowisko burmistrza Żukowa postanowił promować Krystian Gachewicz. W piątek zaprezentował "Gwiezdnego Gachewiczobusa", którym planuje podróżować po gminie Żukowo zapraszając do udziału we wtorkowej debacie i przedstawiając swój program wyborczy.

piątek, 28 września 2018 r., 15:47
Wojciech Kankowski podsumował minioną kadencję i przedstawił program na kolejną
W czwartkowy wieczór w Żukowie kampanię wyborczą zainaugurowało ugrupowanie Kaszubskiego Zrzeszenia Wyborczego. Z ramienia klubu o ponowny wybór na stanowisko burmistrza ubiegać się będzie Wojciech Kankowski. Podczas spotkania zaprezentowano kandydatów na radnych, podsumowano minioną kadencję oraz przedstawiono program na nadchodzącą.

piątek, 28 września 2018 r., 15:42
Marek Trepczyk kandydatem na burmistrza gminy Żukowo
Komitet Wyborczy Wyborców Nasza Gmina Żukowo w czwartek zaprezentował swojego kandydata na stanowisko burmistrza gminy Żukowo. Marek Trepczyk, radny powiatu kartuskiego, były wiceburmistrz żukowskiego samorządu opowiedział o swoim programie wyborczym i zamierzeniach.

czwartek, 27 września 2018 r., 09:24
Kto na wójta, kto na burmistrza? - zobacz listę kandydatów
Do środy do północy komitety mogły zgłaszać swoich kandydatów na wójtów i burmistrzów. Jak podaje PKW, w powiecie kartuskim o osiem najważniejszych stanowisk powalczy łącznie 20 osób. Najwięcej kandydatów, bo czterech, powalczy o funkcję wójta w gminach Sulęczyno i Chmielno.

poniedziałek, 24 września 2018 r., 15:55
Debata kandydatów na burmistrza Żukowa. 9 października, wtorek, godz. 19.
We wtorek, 9 października w Żukowie odbędzie się debata wyborcza z udziałem kandydatów na burmistrzów. Pretendenci do objęcia najważniejszego stanowiska w gminie Żukowo zmierzą się z pytaniami dziennikarzy, mieszkańców, jak również będą mieli okazję zadać pytanie swojemu kontrkandydatowi.

wtorek, 18 września 2018 r., 18:39
Kandydaci do Rady Miejskiej w Żukowie
Znani są już wszyscy kandydaci ubiegający się o mandat w Radzie Miejskiej w Żukowie. Do zdobycia jest w sumie 21 miejsc w czterech okręgach wyborczych. Ci, którzy zdobędą zaufanie wyborców, będą sprawować mandat radnego przez pięć lat.

piątek, 7 września 2018 r., 10:55
Krystian Gachewicz kandydatem na burmistrza Żukowa z KWW "Otwarte Kaszuby"
W środę wieczór w Baninie odbyło się spotkanie Komitetu Wyborczego Wyborców Otwarte Kaszuby. W jego trakcie przedstawiono kandydata na stanowisko burmistrza gminy Żukowo - Krystiana Gachewicza oraz kandydatów na radnych. Zaprezentowano też program i pomysły na zmiany w gminie Żukowo.

wtorek, 28 sierpnia 2018 r., 08:23
Upłynął czas na rejestrację komitetów! Sprawdź, kto powalczy o Twoje głosy
W poniedziałek upłynął termin rejestracji komitetów wyborczych, które wystawią swoich kandydatów w zbliżających się wielkimi krokami wyborach samorządowych. O głosy mieszkańców w powiecie kartuskim powalczą 24 komitety. Do liczby tej należy jednak dodać także te zarejestrowane o zasięgu ogólnokrajowym, które również mogą wystawić swoich pretendentów zarówno na stanowisko włodarza gminy, jak i radnego.

wtorek, 21 sierpnia 2018 r., 10:25
Wyborcza ruletka ruszyła - kto na wójta, kto na burmistrza?
Kampania wyborcza rozpoczęta, a co za tym idzie pretendenci do objęcia najważniejszych foteli w samorządach zaczynają się ujawniać i rozpoczynają walkę o głosy wyborców w poszczególnych gminach. Sprawdziliśmy, kto będzie się ubiegał o stanowiska wójtów, burmistrzów i radnych powiatu. O reelekcję, poza wójtem Chmielna, powalczą wszyscy samorządowcy, a kim będą ich rywale?

wtorek, 14 sierpnia 2018 r., 12:14
Poznaliśmy datę wyborów samorządowych - startuje kampania wyborcza
Premier Mateusz Morawiecki, we wtorek 14 sierpnia ogłosił datę tegorocznych wyborów samorządowych. Odbędą się one 21 października. Drugą turę zaplanowano natomiast na 4 listopada. Wraz z podaniem daty wyborów oficjalnie ruszyła kampania wyborcza. Wkrótce powinniśmy poznać kandydatów na wójtów i burmistrzów, oraz do rad gmin i powiatu.

niedziela, 22 lipca 2018 r., 08:05
Wybory tuż tuż. Zadaj pytanie władzy!
W najbliższych tygodniach poznamy datę tegorocznych wyborów samorządowych. Wraz z ogłoszeniem terminu oficjalnie rozpocznie się kampania wyborcza, a tym samym nadejdzie czas oceny minionej kadencji. W tym roku przy podsumowaniach postanowiliśmy oddać głos również naszym czytelnikom. Zachęcamy do dzielenia się z naszą redakcją pytaniami, które przed wyborami warto zadać władzy.

środa, 18 kwietnia 2018 r., 17:17
Żukowo. Komisarz wyborczy oddalił skargi mieszkańców ws. okręgów
Na ostatniej marcowej sesji żukowscy radni ustalili okręgi wyborcze, ich granice oraz liczbę radnych wybieranych w każdym okręgu. Z podjętą uchwałą nie zgadzało się czterech rajów, którzy byli przeciwni takiemu podziałowi. Natomiast mieszkańcy Leźna, Borkowa, Rutek i Czapli skorzystali z przysługującemu im prawa i wnieśli skargę do Komisarza Wyborczego w Słupsku.

czwartek, 22 marca 2018 r., 08:30
Wybory samorządowe 2018 po nowemu. Jakie zmiany?
Dwukadencyjność, wydłużenie kadencji o rok, zakaz startowania do różnych organów samorządowych - to tylko niektóre z istotnych zmian, jakie obejmą tegoroczne wybory samorządowe. A odbędą się one pod koniec października bądź w pierwszą niedzielę listopada. Dokładny termin ustali premier, najpóźniej do 16 sierpnia.