poniedziałek, 10 grudnia 2018 r., 12:44
Wybrano składy komisji w radzie powiatu
Podczas poniedziałkowej sesji rady powiatu kartuskiego wybrano składy komisji stałych. Działa ich tam łącznie osiem.

poniedziałek, 19 listopada 2018 r., 12:31
Bogdan Łapa nowym starostą powiatu kartuskiego
Po dwudziestu latach Janinę Kwiecień na stanowisku starosty zastąpi Bogdan Łapa. Funkcję wicestarosty pełnić będzie natomiast Piotr Fikus. Wyboru dokonano w poniedziałek podczas pierwszej sesji rady powiatu kartuskiego kadencji 2018-2023. W trakcie obrad wybrano też zarząd powiatu, przewodniczącego i wiceprzewodniczących rady oraz szefów poszczególnych komisji. Przewodniczącym po raz trzeci został Mieczysław Woźniak.

czwartek, 15 listopada 2018 r., 11:00
Dariusz Męczykowski werbuje radnych KO, by stworzyć koalicję z PiS-em?
W poniedziałek odbędzie się sesja inauguracyjna Sejmiku Województwa Pomorskiego. I choć aż 18 mandatów zdobyła Koalicja Obywatelska, która mogłaby samodzielnie rządzić w sejmiku, jak informuje Gazeta Wyborcza nie jest to wcale takie pewne. Dariusz Męczykowski ma bowiem werbować radnych KO, by stworzyć koalicję z PiS-em.

wtorek, 13 listopada 2018 r., 15:02
Znamy terminy sesji inauguracyjnych
Komisarz Wyborczy w Słupsku II wydał postanowienie w sprawie zwołania pierwszych sesji nowo wybranych rad gmin oraz rad powiatów. Sprawdź, kiedy odbędzie się sesja inauguracyjna w twojej gminie.

wtorek, 30 października 2018 r., 11:04
Sesje inauguracyjne między 19 a 23 listopada
Mimo iż ustawa mówi jasno, że zaprzysiężenie burmistrzów i wójtów musi odbyć się w ciągu siedmiu dni od ogłoszenia oficjalnych wyników wyborów, sesje podczas których nowi włodarze złożą ślubowanie odbędą się dopiero między 19 a 23 listopada. Taką decyzję podjął komisarz wyborczy.

środa, 24 października 2018 r., 12:27
Bogdan Łapa będzie nowym starostą kartuskim?
Znamy już oficjalne wyniki głosowania na radnych Rady Powiatu Kartuskiego. To spośród nich wybrany zostanie starosta, członkowie zarządu i skład prezydium rady. O ile na stanowisku szefa rady nie ma dojść do żadnych zmian, to na pewno szykują się one w zarządzie. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że nowym starostą zostanie Bogdan Łapa.

środa, 24 października 2018 r., 10:30
Będą dwie sesje inauguracyjne?
Wkrótce powinniśmy poznać oficjalne wyniki wyborów. Zgodnie z przepisami w ciągu siedmiu dni po ich ogłoszeniu zaprzysiężeni powinni zostać nowi burmistrzowie i wójtowie. Wszystko wskazuje na to, że ślubowanie złożą przed starymi składami rad, bo tych kadencja upływa dopiero 16 listopada.

Wybory samorządowe 2018powiat kartuski › ARTYKUŁ SPONSOROWANY
środa, 24 października 2018 r., 09:22
Podziękowanie od Edmunda Kwidzińskiego
Serdecznie dziękuję wszystkim wyborcom z Powiatu Kartuskiego za ponowne obdarzenie mnie swoim zaufaniem. Dziękuję za bardzo wysokie poparcie mojej kandydatury, jest to dla mnie motywacja do jeszcze lepszej pracy dla naszej całej społeczności. Dołożę wszelkich starań, aby was nie zawieść.

poniedziałek, 22 października 2018 r., 13:50
To oni zdobyli mandat radnego Rady Powiatu Kartuskiego
Znani są już częściowo kandydaci ubiegający się o mandat w Radzie Powiatu Kartuskiego. Do zdobycia jest w sumie 25 mandatów w czterech okręgach wyborczych. Ci, którzy zyskają zaufanie wyborców, będą sprawować mandat radnego przez pięć lat.

niedziela, 21 października 2018 r., 13:35
Trwają wybory - mieszkańcy Kartuz przy urnach
Do godz. 21 mieszkańcy miast i wsi w całej Polsce wybierać będą tych, którzy przez kolejne pięć lat będą decydować o rozwoju gmin, miast, powiatów i województw. Z naszym obiektywem towarzyszyliśmy m.in. mieszkańcom Kartuz głosującym w lokalu wyborczym przy SP nr 1 w Kartuzach.

niedziela, 21 października 2018 r., 13:15
Głosowanie na wyborach samorządowych w Chmielnie
Trwają wybory samorządowe. 21 października to dzień, w którym Polacy wybierają nowych wójtów, burmistrzów, kandydatów do rad gmin, miast, powiatu i sejmiku wojewódzkiego. Z naszym obiektywem odwiedziliśmy komisję wyborczą nr 1 w Chmielnie.

niedziela, 21 października 2018 r., 07:15
Lokale wyborcze zamknięte - trwa liczenie głosów
Dokładnie o godz. 21. lokale wyborcze zostały zamknięte. Komisje wyborcze rozpoczęły już liczenie głosów. Czy na stanowiskach gospodarzy kartuskich samorządów zajdą jakieś zmiany? Których kandydatów na radnych obdarzyli zaufaniem mieszkańcy powiatu kartuskiego? Pierwsze, nieoficjalne wyniki powinny być znane już za kilka godzin.

sobota, 20 października 2018 r., 00:01
Trwa cisza wyborcza - w niedzielę wybory samorządowe!
Od piątku od północy aż do momentu zakończenia głosowania w niedzielę, trwa cisza wyborcza. W tym czasie czynna agitacja jest niedozwolona. Przypomnijmy, że w niedzielę wybierzemy burmistrzów, wójtów oraz radnych gmin, powiatu i sejmiku wojewódzkiego.

Wybory samorządowe 2018powiat kartuski › ARTYKUŁ SPONSOROWANY
piątek, 19 października 2018 r., 23:55
Waldemar Miłejko kandydat do Rady Powiatu Kartuskiego zaprasza na wybory
Waldemar Miłejko kandyduje do Rady Powiatu Kartuskiego jako reprezentant gminy Kartuzy oraz Kiełpina z Komitetu Wyborczego Wyborców "Samorządne Kaszuby-Nasze Sprawy". Zaprasza wszystkich mieszkańców do pójścia na wybory i oddania głosu.

piątek, 19 października 2018 r., 14:11
Powiat kartuski. Podsumowanie kadencji 2014-2018
Intensywny rozwój, wzrost dochodów własnych, ale znaczny spadek poziomu inwestycji cechował powiat kartuski w minionej kadencji. Samorząd zredukował też zadłużenie.

piątek, 19 października 2018 r., 10:05
Ranking samorządów gminnych 2014-2018
Który samorząd wypadł najlepiej, a który najsłabiej? Aby możliwe było porównanie kondycji samorządów, opracowaliśmy dane finansowe poszczególnych gmin w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Ocenę pozostawiamy Czytelnikom.

Wybory samorządowe 2018powiat kartuski › ARTYKUŁ SPONSOROWANY
piątek, 19 października 2018 r., 09:34
Zdecyduj o przyszłości Powiatu Kartuskiego - idź na wybory
21 października odbędą się wybory samorządowe, podczas których mieszkańcy dokonają ważnych decyzji. Efekty tych decyzji będziemy mogli w Powiecie Kartuskim obserwować przez następne pięć lat. Idź na wybory i nie zmarnuj swojego głosu.

Wybory samorządowe 2018powiat kartuski › ARTYKUŁ SPONSOROWANY
czwartek, 18 października 2018 r., 10:30
"Jestem dumna, że mogłam przez blisko 20 lat zarządzać tym pięknym powiatem"
O najważniejszych dokonaniach powiatu kartuskiego minionych dwóch dekad opowiada starosta kartuski. - Jestem dumna, że mogłam przez blisko 20 lat zarządzać tym pięknym, bogatym w kulturę powiatem, przyczyniając się do jego rozwoju - podkreśla Janina Kwiecień.

środa, 17 października 2018 r., 22:58
Wyborcze zarybianie - niecodzienna akcja kandydatów na radnych nad jeziorem Junno
Barbara Gojtowska i Włodzimierz Siemieniuk to kandydaci do Rady Powiatu Kartuskiego z Sierakowic. Reprezentują Koalicję Obywatelską. Postanowili zachęcić do udziału w wyborach w nietypowy sposób - zaprosili przyjaciół i bliskich do akcji zarybienia Jeziora Junno w Kamienicy Królewskiej. Dzięki niecodziennej kampanii do wód akwenu trafiło 200 karpi, pięć karpi koi i jesiotr. W akcji wzięli udział również poseł Stanisław Lamczyk i Tadeusz Kobiela, wójt Sierakowic.

Wybory samorządowe 2018powiat kartuski › ARTYKUŁ SPONSOROWANY
środa, 17 października 2018 r., 15:45
KWW Otwarte Kaszuby - młodzi i dynamiczni kandydaci z ciekawą wizją rozwoju
Otwarte Kaszuby to najmłodszy komitet wystawiający kandydatów do Rady Powiatu Kartuskiego. Stawiamy sobie za cel prawdziwą dyskusję o wizji rozwoju regionu. Kampania wyborcza może polegać wyłącznie na oplakatowaniu kaszubskich miejscowości, ale czy to coś wniesie? Chcemy zachęcić wszystkich do rozmowy o funkcjonowaniu samorządu, rozwoju turystyki, przyciąganiu inwestorów, edukacji i kulturze.

środa, 17 października 2018 r., 10:35
Kandydaci z KWW Otwarte Kaszuby dyskutowali o rozwoju przedsiębiorczości
We wtorek w restauracji Checz u Kaszebe odbyła się ostatnia już konferencja programowa kandydatów z listy Otwartych Kaszub do Rady Powiatu Kartuskiego. Temat spotkania była przedsiębiorczość.

wtorek, 16 października 2018 r., 17:41
Porozumienie Samorządowe dla Kaszub zaprezentowało kandydatów i program wyborczy
Przed nami ostatnie dni kampanii wyborczej. Ten czas postanowił wykorzystać KW Porozumienie Samorządowe dla Kaszub, który we wtorek podczas spotkania zaprezentował swoich kandydatów do Rady Miejskiej w Kartuzach oraz program wyborczy. Kandydaci zapytani o to, kogo będą popierać w wyborach na burmistrza Kartuz, odparli, że kontrkandydata obecnie urzędującego włodarza gminy.

Wybory samorządowe 2018powiat kartuski › ARTYKUŁ SPONSOROWANY
poniedziałek, 15 października 2018 r., 15:42
"Nowość i doświadczenie" - KWW Razem dla Powiatu i Gmin "Błękitny Powiat"  [WIDEO]
Kompleksowe dbanie o rozwój powiatu kartuskiego, to cel, który stawia sobie KWW Razem dla Powiatu i Gmin "Błękitny Powiat". Poznaj kandydatów do rady powiatu i sprawdź, co chcą zrobić dla tego regionu.

poniedziałek, 15 października 2018 r., 14:57
KW Prawo i Sprawiedliwość zaprezentował kandydatów w wyborach samorządowych
Odśpiewaniem hymnu i wystąpieniem zaproszonych gości rozpoczęła się powiatowa konwencja samorządowa Prawa i Sprawiedliwości w Kartuzach. Do walki o głosy wyborców kandydatów zgrzewali politycy, jak i wojewoda pomorski. - Macie sześć dni i sześć nocy, więc mam nadzieję, że w przyszłą niedzielę będą was bolały ręce od uścisków i gratulacji. Chcę, abyśmy za tydzień usłyszeli, że wygraliśmy w Kartuzach. Głęboko w to wierzę - podkreślał Dariusz Drelich.

Wybory samorządowe 2018powiat kartuski › ARTYKUŁ SPONSOROWANY
poniedziałek, 15 października 2018 r., 10:48
Edmund Kwidziński - zaufany kandydat do rady powiatu kartuskiego
Edmund Kwidziński to jeden z najbardziej godnych zaufania kandydatów do Rady Powiatu Kartuskiego. Wieloletnie doświadczenie w służbie drugiemu człowiekowi i pracy samorządowej, szacunek i otwartość na współpracę, skuteczne dążenie do wyznaczonych celów - to tylko niektóre z cech wieloletniego komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach. Edmund Kwidziński startuje z listy KWW Samorządne Kaszuby - Nasze Sprawe, w okręgu nr 2, pozycja 1 na liście nr 11.

piątek, 12 października 2018 r., 12:28
Kandydaci do rady powiatu z KWW Samorządne Kaszuby - Nasze sprawe zaprezentowali swój program
"Skutecznie w naszych sprawach - bezpiecznie w naszym domu" - takie hasło przyświeca członkom KWW Samorządne Kaszuby - Nasze sprawe, którzy kandydują w wyborach do rady powiatu kartuskiego. W środowy wieczór przedstawili swój program wyborczy i dalszą wizję rozwoju powiatu.

Wybory samorządowe 2018powiat kartuski › ARTYKUŁ SPONSOROWANY
poniedziałek, 8 października 2018 r., 09:25
Waldemar Miłejko kandydat do Rady Powiatu Kartuskiego
Waldemar Miłejko kandyduje do Rady Powiatu Kartuskiego jako reprezentant gminy Kartuzy oraz Kiełpina z Komitetu Wyborczego Wyborców "Samorządne Kaszuby-Nasze Sprawy".

Wybory samorządowe 2018powiat kartuski › ARTYKUŁ SPONSOROWANY
piątek, 5 października 2018 r., 10:27
KWW Samorządne Kaszuby - "Skutecznie w naszych sprawach, bezpiecznie w naszym domu"
Doświadczenie, profesjonalizm i dobro regionu na pierwszym miejscu - tak najkrócej scharakteryzować można misję przyświecającą członkom KWW Samorządne Kaszuby "Nasze sprawe". To jeden z komitetów, który skupia tak wielu doświadczonych samorządowców, znanych i cenionych społeczników oraz działaczy Związków Ochotniczych Straży Pożarnych. Wybór członków tego komitetu to gwarancja dobrze oddanego głosu. Z pewnością zaufanie, jakim obdarzą ich wyborcy zaprocentuje.

środa, 3 października 2018 r., 19:50
KWW Razem dla Powiatu i Gmin zaprezentował kandydatów i program wyborczy
Dynamiczny i skierowany do mieszkańców - tak swój program wyborczy chakteryzuje Komitet Wyborczy Wyborców Razem dla Powiatu i Gmin. - Naszym celem jest to, by każdy mieszkaniec odczuł, że powiat daje pieniądze. To my jesteśmy gwarantem tego, że te pieniądze damy - podkreślał Tomasz Brzoskowski prezentując kandydatów i wizję rozwoju powiatu ugrupowania.

poniedziałek, 1 października 2018 r., 12:56
KWW Otwarte Kaszuby zaprezentował kandydatów do rady powiatu
W piątkowe popołudnie w Kartuzach Komitet Wyborczy Wyborców "Otwarte Kaszuby" zainaugurował kampanię w wyborach do rady powiatu. W trakcie spotkania przedstawiono kandydatów z listy ugrupowania oraz program wyborczy, z którym ruszają.

czwartek, 27 września 2018 r., 09:24
Kto na wójta, kto na burmistrza? - zobacz listę kandydatów
Do środy do północy komitety mogły zgłaszać swoich kandydatów na wójtów i burmistrzów. Jak podaje PKW, w powiecie kartuskim o osiem najważniejszych stanowisk powalczy łącznie 20 osób. Najwięcej kandydatów, bo czterech, powalczy o funkcję wójta w gminach Sulęczyno i Chmielno.

wtorek, 18 września 2018 r., 19:42
Kandydaci do Rady Powiatu Kartuskiego
Znani są już częściowo kandydaci ubiegający się o mandat w Radzie Powiatu Kartuskiego. Do zdobycia jest w sumie 25 mandatów w czterech okręgach wyborczych. Ci, którzy zyskają zaufanie wyborców, będą sprawować mandat radnego przez pięć lat.

wtorek, 28 sierpnia 2018 r., 08:23
Upłynął czas na rejestrację komitetów! Sprawdź, kto powalczy o Twoje głosy
W poniedziałek upłynął termin rejestracji komitetów wyborczych, które wystawią swoich kandydatów w zbliżających się wielkimi krokami wyborach samorządowych. O głosy mieszkańców w powiecie kartuskim powalczą 24 komitety. Do liczby tej należy jednak dodać także te zarejestrowane o zasięgu ogólnokrajowym, które również mogą wystawić swoich pretendentów zarówno na stanowisko włodarza gminy, jak i radnego.

wtorek, 21 sierpnia 2018 r., 10:25
Wyborcza ruletka ruszyła - kto na wójta, kto na burmistrza?
Kampania wyborcza rozpoczęta, a co za tym idzie pretendenci do objęcia najważniejszych foteli w samorządach zaczynają się ujawniać i rozpoczynają walkę o głosy wyborców w poszczególnych gminach. Sprawdziliśmy, kto będzie się ubiegał o stanowiska wójtów, burmistrzów i radnych powiatu. O reelekcję, poza wójtem Chmielna, powalczą wszyscy samorządowcy, a kim będą ich rywale?

wtorek, 14 sierpnia 2018 r., 12:14
Poznaliśmy datę wyborów samorządowych - startuje kampania wyborcza
Premier Mateusz Morawiecki, we wtorek 14 sierpnia ogłosił datę tegorocznych wyborów samorządowych. Odbędą się one 21 października. Drugą turę zaplanowano natomiast na 4 listopada. Wraz z podaniem daty wyborów oficjalnie ruszyła kampania wyborcza. Wkrótce powinniśmy poznać kandydatów na wójtów i burmistrzów, oraz do rad gmin i powiatu.

niedziela, 22 lipca 2018 r., 08:05
Wybory tuż tuż. Zadaj pytanie władzy!
W najbliższych tygodniach poznamy datę tegorocznych wyborów samorządowych. Wraz z ogłoszeniem terminu oficjalnie rozpocznie się kampania wyborcza, a tym samym nadejdzie czas oceny minionej kadencji. W tym roku przy podsumowaniach postanowiliśmy oddać głos również naszym czytelnikom. Zachęcamy do dzielenia się z naszą redakcją pytaniami, które przed wyborami warto zadać władzy.

czwartek, 22 marca 2018 r., 08:30
Wybory samorządowe 2018 po nowemu. Jakie zmiany?
Dwukadencyjność, wydłużenie kadencji o rok, zakaz startowania do różnych organów samorządowych - to tylko niektóre z istotnych zmian, jakie obejmą tegoroczne wybory samorządowe. A odbędą się one pod koniec października bądź w pierwszą niedzielę listopada. Dokładny termin ustali premier, najpóźniej do 16 sierpnia.