wtorek, 20 listopada 2018 r., 12:04
Somonino. Nowy wójt złożył ślubowanie. Na czele rady ponownie Andrzej Sołtysek
We wtorek odbyła się pierwsza sesja rady gminy Somonino. W jej trakcie ślubowanie złożyli radni oraz nowy wójt - Marian Kowalewski. W trakcie obrad radni wybrali m.in. skład nowego prezydium. Na czele rady tak, jak w poprzedniej kadencji stanie Andrzej Sołtysek.

czwartek, 15 listopada 2018 r., 11:00
Dariusz Męczykowski werbuje radnych KO, by stworzyć koalicję z PiS-em?
W poniedziałek odbędzie się sesja inauguracyjna Sejmiku Województwa Pomorskiego. I choć aż 18 mandatów zdobyła Koalicja Obywatelska, która mogłaby samodzielnie rządzić w sejmiku, jak informuje Gazeta Wyborcza nie jest to wcale takie pewne. Dariusz Męczykowski ma bowiem werbować radnych KO, by stworzyć koalicję z PiS-em.

wtorek, 13 listopada 2018 r., 15:02
Znamy terminy sesji inauguracyjnych
Komisarz Wyborczy w Słupsku II wydał postanowienie w sprawie zwołania pierwszych sesji nowo wybranych rad gmin oraz rad powiatów. Sprawdź, kiedy odbędzie się sesja inauguracyjna w twojej gminie.

wtorek, 30 października 2018 r., 11:04
Sesje inauguracyjne między 19 a 23 listopada
Mimo iż ustawa mówi jasno, że zaprzysiężenie burmistrzów i wójtów musi odbyć się w ciągu siedmiu dni od ogłoszenia oficjalnych wyników wyborów, sesje podczas których nowi włodarze złożą ślubowanie odbędą się dopiero między 19 a 23 listopada. Taką decyzję podjął komisarz wyborczy.

środa, 24 października 2018 r., 10:30
Będą dwie sesje inauguracyjne?
Wkrótce powinniśmy poznać oficjalne wyniki wyborów. Zgodnie z przepisami w ciągu siedmiu dni po ich ogłoszeniu zaprzysiężeni powinni zostać nowi burmistrzowie i wójtowie. Wszystko wskazuje na to, że ślubowanie złożą przed starymi składami rad, bo tych kadencja upływa dopiero 16 listopada.

wtorek, 23 października 2018 r., 12:48
Komentarze powyborcze z gminy Somonino
Po dwóch kadencjach na stanowisku wójta Mariana Kryszewskiego zastąpi Marian Kowalewski, dotychczasowy dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Somoninie. Po podsumowaniu wyników ze wszystkich okręgów wybory wygrywa Marian Kowalewski zdobywając 2537 głosów (54,42% głosów ważnych). Wybory przegrał Marian Kryszewski z wynikiem 2125 głosów (45,58% głosów ważnych).

poniedziałek, 22 października 2018 r., 03:50
Somonino. Mieszkańcy wybrali nowy skład Rady Gminy
Znane są już osób, które zasiądą w Radzie Gminy Somonino 2018-2023. Do zdobycia było w sumie 15 miejsc w piętnastu, jednomandatowych okręgach wyborczych. Ci, którzy zyskali zaufania wyborców, mandat radnego będą sprawować przez pięć lat.

poniedziałek, 22 października 2018 r., 02:52
Marian Kowalewski nowym wójtem gminy Somonino
Wszystko wskazuje na to, że gmina Somonino ma nowego włodarza. Po dwóch kadencjach na stanowisku wójta Mariana Kryszewskiego zastąpi Marian Kowalewski, dotychczasowy dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Somoninie. Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że miażdżącą przewagą głosów Marian Kowalewski wygrał w obwodzie Somonino.

niedziela, 21 października 2018 r., 13:35
Trwają wybory - mieszkańcy Kartuz przy urnach
Do godz. 21 mieszkańcy miast i wsi w całej Polsce wybierać będą tych, którzy przez kolejne pięć lat będą decydować o rozwoju gmin, miast, powiatów i województw. Z naszym obiektywem towarzyszyliśmy m.in. mieszkańcom Kartuz głosującym w lokalu wyborczym przy SP nr 1 w Kartuzach.

niedziela, 21 października 2018 r., 13:15
Głosowanie na wyborach samorządowych w Chmielnie
Trwają wybory samorządowe. 21 października to dzień, w którym Polacy wybierają nowych wójtów, burmistrzów, kandydatów do rad gmin, miast, powiatu i sejmiku wojewódzkiego. Z naszym obiektywem odwiedziliśmy komisję wyborczą nr 1 w Chmielnie.

niedziela, 21 października 2018 r., 07:15
Lokale wyborcze zamknięte - trwa liczenie głosów
Dokładnie o godz. 21. lokale wyborcze zostały zamknięte. Komisje wyborcze rozpoczęły już liczenie głosów. Czy na stanowiskach gospodarzy kartuskich samorządów zajdą jakieś zmiany? Których kandydatów na radnych obdarzyli zaufaniem mieszkańcy powiatu kartuskiego? Pierwsze, nieoficjalne wyniki powinny być znane już za kilka godzin.

sobota, 20 października 2018 r., 00:01
Trwa cisza wyborcza - w niedzielę wybory samorządowe!
Od piątku od północy aż do momentu zakończenia głosowania w niedzielę, trwa cisza wyborcza. W tym czasie czynna agitacja jest niedozwolona. Przypomnijmy, że w niedzielę wybierzemy burmistrzów, wójtów oraz radnych gmin, powiatu i sejmiku wojewódzkiego.

Wybory samorządowe 2018gmina Somonino › ARTYKUŁ SPONSOROWANY
piątek, 19 października 2018 r., 20:07
Gmina Somonino zasługuje na więcej!
Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy Gminy Somonino! Już w najbliższą niedzielę 21 października, każdy z nas w sposób bezpośredni, będzie mógł wywrzeć wpływ na funkcjonowanie samorządu w Naszej Gminie. Decyzja ta zaważy na sprawach mniej lub bardziej ważnych, które wpłyną na życie zarówno nasze, jak i naszych dzieci.

Wybory samorządowe 2018gmina Somonino › ARTYKUŁ SPONSOROWANY
piątek, 19 października 2018 r., 12:16
Tadeusz Pyszka - Twój kandydat na radnego gminy Somonino
Od 1984 roku działa w ochotniczej straży pożarnej. Jest aktywnym działaczem społecznym, członkiem rady parafialnej. I to właśnie chęć pomocy innym zaważyła na decyzji o ponownym ubieganiu się o mandat radnego. Mowa o Tadeuszu Pyszce - Twoim głosem w Radzie!

piątek, 19 października 2018 r., 10:05
Ranking samorządów gminnych 2014-2018
Który samorząd wypadł najlepiej, a który najsłabiej? Aby możliwe było porównanie kondycji samorządów, opracowaliśmy dane finansowe poszczególnych gmin w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Ocenę pozostawiamy Czytelnikom.

czwartek, 18 października 2018 r., 09:00
Gmina Somonino. Podsumowanie kadencji 2014-2018
Najniższe dochody własne, niski poziom wydatków na inwestycje, w tym na drogi, oraz najniższe zadłużenie - tak można podsumować finanse gminy Somonino w minionej kadencji. Na plus można zaliczyć największą dynamikę rozwoju przedsiębiorczości.

wtorek, 16 października 2018 r., 17:41
Porozumienie Samorządowe dla Kaszub zaprezentowało kandydatów i program wyborczy
Przed nami ostatnie dni kampanii wyborczej. Ten czas postanowił wykorzystać KW Porozumienie Samorządowe dla Kaszub, który we wtorek podczas spotkania zaprezentował swoich kandydatów do Rady Miejskiej w Kartuzach oraz program wyborczy. Kandydaci zapytani o to, kogo będą popierać w wyborach na burmistrza Kartuz, odparli, że kontrkandydata obecnie urzędującego włodarza gminy.

Wybory samorządowe 2018gmina Somonino › ARTYKUŁ SPONSOROWANY
środa, 10 października 2018 r., 10:10
Gmina Somonino zasługuje na więcej - KWW Wspólnota dla Gminy
Gmina SOMONINO - gminą, która łączy, a nie dzieli, która zbliża ludzi dla osiągnięcia wspólnego celu, która się nie zamyka. Gminą, w której potrzeby każdego człowieka brane są pod uwagę i wysłuchane. Gminą, która w zbliżającym się nowym budżecie unijnym może pozyskać środki m.in. na drogi i infrastrukturę i która zadba o rozwój lokalnej gospodarki, turystyki oraz naprawi niełatwą sytuację finansową.

czwartek, 27 września 2018 r., 09:24
Kto na wójta, kto na burmistrza? - zobacz listę kandydatów
Do środy do północy komitety mogły zgłaszać swoich kandydatów na wójtów i burmistrzów. Jak podaje PKW, w powiecie kartuskim o osiem najważniejszych stanowisk powalczy łącznie 20 osób. Najwięcej kandydatów, bo czterech, powalczy o funkcję wójta w gminach Sulęczyno i Chmielno.

sobota, 22 września 2018 r., 15:33
Marian Kowalewski kandydatem na wójta gminy Somonino
Obecny dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Somoninie będzie kontrkandydatem dotychczasowego wójta Mariana Kryszewskiego w walce o fotel wójta gminy Somonino. - Zawsze uważałem, że gmina Somonino powinna dbać o mieszkańców, że mieszkańcy zasługują na więcej i warto tej gminie poświęcić swoje życie - podkreśla Marian Kowalewski.

wtorek, 18 września 2018 r., 18:11
Kandydaci do Rady Gminy Somonino
Znani są już kandydaci ubiegający się o mandat w Radzie Gminy Somonino. Do zdobycia jest w sumie 15 miejsc w piętnastu, jednomandatowych okręgach wyborczych. Ci, którzy zyskają zaufania wyborców, mandat radnego będą sprawować prze pięć lat.

wtorek, 28 sierpnia 2018 r., 08:23
Upłynął czas na rejestrację komitetów! Sprawdź, kto powalczy o Twoje głosy
W poniedziałek upłynął termin rejestracji komitetów wyborczych, które wystawią swoich kandydatów w zbliżających się wielkimi krokami wyborach samorządowych. O głosy mieszkańców w powiecie kartuskim powalczą 24 komitety. Do liczby tej należy jednak dodać także te zarejestrowane o zasięgu ogólnokrajowym, które również mogą wystawić swoich pretendentów zarówno na stanowisko włodarza gminy, jak i radnego.

wtorek, 21 sierpnia 2018 r., 10:25
Wyborcza ruletka ruszyła - kto na wójta, kto na burmistrza?
Kampania wyborcza rozpoczęta, a co za tym idzie pretendenci do objęcia najważniejszych foteli w samorządach zaczynają się ujawniać i rozpoczynają walkę o głosy wyborców w poszczególnych gminach. Sprawdziliśmy, kto będzie się ubiegał o stanowiska wójtów, burmistrzów i radnych powiatu. O reelekcję, poza wójtem Chmielna, powalczą wszyscy samorządowcy, a kim będą ich rywale?

wtorek, 14 sierpnia 2018 r., 12:14
Poznaliśmy datę wyborów samorządowych - startuje kampania wyborcza
Premier Mateusz Morawiecki, we wtorek 14 sierpnia ogłosił datę tegorocznych wyborów samorządowych. Odbędą się one 21 października. Drugą turę zaplanowano natomiast na 4 listopada. Wraz z podaniem daty wyborów oficjalnie ruszyła kampania wyborcza. Wkrótce powinniśmy poznać kandydatów na wójtów i burmistrzów, oraz do rad gmin i powiatu.

niedziela, 22 lipca 2018 r., 08:05
Wybory tuż tuż. Zadaj pytanie władzy!
W najbliższych tygodniach poznamy datę tegorocznych wyborów samorządowych. Wraz z ogłoszeniem terminu oficjalnie rozpocznie się kampania wyborcza, a tym samym nadejdzie czas oceny minionej kadencji. W tym roku przy podsumowaniach postanowiliśmy oddać głos również naszym czytelnikom. Zachęcamy do dzielenia się z naszą redakcją pytaniami, które przed wyborami warto zadać władzy.

czwartek, 22 marca 2018 r., 08:30
Wybory samorządowe 2018 po nowemu. Jakie zmiany?
Dwukadencyjność, wydłużenie kadencji o rok, zakaz startowania do różnych organów samorządowych - to tylko niektóre z istotnych zmian, jakie obejmą tegoroczne wybory samorządowe. A odbędą się one pod koniec października bądź w pierwszą niedzielę listopada. Dokładny termin ustali premier, najpóźniej do 16 sierpnia.