wtorek, 20 listopada 2018 r., 15:12
Radni gminy Sulęczyno ślubowali - sesja inauguracyjna za nami
Sulęczyńscy radni złożyli ślubowanie, odebrali zaświadczenia o wyborze oraz wybrali skład prezydium Rady Gminy Sulęczyno. Na czele rajców ponownie stanie Kazimierz Gliniecki, którego kandydaturę w tajnym głosowaniu poparło jedenastu radnych. Jego zastępcą będzie z kolei Dariusz Kulas.

czwartek, 15 listopada 2018 r., 11:00
Dariusz Męczykowski werbuje radnych KO, by stworzyć koalicję z PiS-em?
W poniedziałek odbędzie się sesja inauguracyjna Sejmiku Województwa Pomorskiego. I choć aż 18 mandatów zdobyła Koalicja Obywatelska, która mogłaby samodzielnie rządzić w sejmiku, jak informuje Gazeta Wyborcza nie jest to wcale takie pewne. Dariusz Męczykowski ma bowiem werbować radnych KO, by stworzyć koalicję z PiS-em.

wtorek, 13 listopada 2018 r., 15:02
Znamy terminy sesji inauguracyjnych
Komisarz Wyborczy w Słupsku II wydał postanowienie w sprawie zwołania pierwszych sesji nowo wybranych rad gmin oraz rad powiatów. Sprawdź, kiedy odbędzie się sesja inauguracyjna w twojej gminie.

wtorek, 30 października 2018 r., 11:04
Sesje inauguracyjne między 19 a 23 listopada
Mimo iż ustawa mówi jasno, że zaprzysiężenie burmistrzów i wójtów musi odbyć się w ciągu siedmiu dni od ogłoszenia oficjalnych wyników wyborów, sesje podczas których nowi włodarze złożą ślubowanie odbędą się dopiero między 19 a 23 listopada. Taką decyzję podjął komisarz wyborczy.

Wybory samorządowe 2018gmina Sulęczyno › ARTYKUŁ SPONSOROWANY
piątek, 26 października 2018 r., 14:16
Podziękowanie za oddane głosy i gratulacje dla wójta
Szanowni Państwo, pragniemy serdecznie podziękować wszystkim mieszkańcom naszej gminy, którzy w niedzielę tak licznie udali się do lokali wyborczych i oddali głosy w wyborach samorządowych 2018.

środa, 24 października 2018 r., 10:30
Będą dwie sesje inauguracyjne?
Wkrótce powinniśmy poznać oficjalne wyniki wyborów. Zgodnie z przepisami w ciągu siedmiu dni po ich ogłoszeniu zaprzysiężeni powinni zostać nowi burmistrzowie i wójtowie. Wszystko wskazuje na to, że ślubowanie złożą przed starymi składami rad, bo tych kadencja upływa dopiero 16 listopada.

Wybory samorządowe 2018gmina Sulęczyno › ARTYKUŁ SPONSOROWANY
środa, 24 października 2018 r., 08:38
Sulęczyno. KWW Samorządne Kaszuby: "Dziękujemy za zaufanie"
Pragnę serdecznie podziękować w imieniu własnym oraz nowo wybranej Rady Gminy wszystkim mieszkańcom Gminy Sulęczyno, którzy wzięli udział w tegorocznych wyborach samorządowych. Wysoka frekwencja świadczy o tym, że są Państwo szczególnie zaangażowani w los naszej małej Ojczyzny i jej przyszłość jest dla Was bardzo ważna.

wtorek, 23 października 2018 r., 15:17
Sulęczyno. Powyborcze komentarze kandydatów na wójta
Znamy już oficjalne wyniki głosowania na wójta gminy Sulęczyno. Wyborcy po raz kolejny mandatem zaufania obdarzyli Bernarda Gruczę, który swoich trzech kontrkandydatów pokonał w pierwszej turze. Zapytaliśmy, jak efekty głosowania w gminie Sulęczyno oceniają główni jego bohaterowie?

poniedziałek, 22 października 2018 r., 08:27
Sulęczyno. Bernard Grucza wygrywa w pierwszej turze
Przez pięć najbliższych lat gminą Sulęczyno będzie zarządzał Bernard Grucza. Mimo iż w wyborach miał aż trzech rywali, to on uzyskał mandat zaufania wyborców i wygrał w pierwszej turze, uzyskując 54 proc. wszystkich głosów.

poniedziałek, 22 października 2018 r., 01:24
Sulęczyno. Mieszkańcy wybrali nowy skład Rady Gminy
Znamy już nazwiska osób, które zasiądą w Radzie Gminy Sulęczyno 2018-2023. Do zdobycia było w sumie 15 miejsc w piętnastu, jednomandatowych okręgach wyborczych. Liczba potencjalnych rajców sięgnęła tym razem aż 52. Ci, którzy zyskali zaufanie wyborców, będą sprawować mandat radnego przez pięć lat.

niedziela, 21 października 2018 r., 13:35
Trwają wybory - mieszkańcy Kartuz przy urnach
Do godz. 21 mieszkańcy miast i wsi w całej Polsce wybierać będą tych, którzy przez kolejne pięć lat będą decydować o rozwoju gmin, miast, powiatów i województw. Z naszym obiektywem towarzyszyliśmy m.in. mieszkańcom Kartuz głosującym w lokalu wyborczym przy SP nr 1 w Kartuzach.

niedziela, 21 października 2018 r., 13:15
Głosowanie na wyborach samorządowych w Chmielnie
Trwają wybory samorządowe. 21 października to dzień, w którym Polacy wybierają nowych wójtów, burmistrzów, kandydatów do rad gmin, miast, powiatu i sejmiku wojewódzkiego. Z naszym obiektywem odwiedziliśmy komisję wyborczą nr 1 w Chmielnie.

niedziela, 21 października 2018 r., 07:15
Lokale wyborcze zamknięte - trwa liczenie głosów
Dokładnie o godz. 21. lokale wyborcze zostały zamknięte. Komisje wyborcze rozpoczęły już liczenie głosów. Czy na stanowiskach gospodarzy kartuskich samorządów zajdą jakieś zmiany? Których kandydatów na radnych obdarzyli zaufaniem mieszkańcy powiatu kartuskiego? Pierwsze, nieoficjalne wyniki powinny być znane już za kilka godzin.

sobota, 20 października 2018 r., 00:01
Trwa cisza wyborcza - w niedzielę wybory samorządowe!
Od piątku od północy aż do momentu zakończenia głosowania w niedzielę, trwa cisza wyborcza. W tym czasie czynna agitacja jest niedozwolona. Przypomnijmy, że w niedzielę wybierzemy burmistrzów, wójtów oraz radnych gmin, powiatu i sejmiku wojewódzkiego.

Wybory samorządowe 2018gmina Sulęczyno › ARTYKUŁ SPONSOROWANY
piątek, 19 października 2018 r., 14:47
Twój głos ma znaczenie! Zdecyduj o przyszłości gminy Sulęczyno
Już w najbliższą niedzielę będziemy mieli okazję zadecydować o przyszłości naszej gminy. Od tego na kogo oddamy swój głos, będzie zależał kierunek rozwoju naszej małej Ojczyzny. Twój głos ma znaczenie! Wspólnie budujmy przyszłość gminy Sulęczyno. Do zobaczenia w niedzielę w lokalach wyborczych!

piątek, 19 października 2018 r., 10:05
Ranking samorządów gminnych 2014-2018
Który samorząd wypadł najlepiej, a który najsłabiej? Aby możliwe było porównanie kondycji samorządów, opracowaliśmy dane finansowe poszczególnych gmin w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Ocenę pozostawiamy Czytelnikom.

czwartek, 18 października 2018 r., 08:15
Gmina Sulęczyno. Podsumowanie kadencji 2014-2018
Wysokie wydatki i inwestycje oraz największy wzrost zadłużenia cechuje minioną kadencję gminy Sulęczyno, która w głównej mierze inwestowała na kredyt. Gmina ma najniższe zatrudnienie i najmniejszą liczbę podmiotów gospodarczych w powiecie.

wtorek, 16 października 2018 r., 17:41
Porozumienie Samorządowe dla Kaszub zaprezentowało kandydatów i program wyborczy
Przed nami ostatnie dni kampanii wyborczej. Ten czas postanowił wykorzystać KW Porozumienie Samorządowe dla Kaszub, który we wtorek podczas spotkania zaprezentował swoich kandydatów do Rady Miejskiej w Kartuzach oraz program wyborczy. Kandydaci zapytani o to, kogo będą popierać w wyborach na burmistrza Kartuz, odparli, że kontrkandydata obecnie urzędującego włodarza gminy.

piątek, 5 października 2018 r., 14:33
Kandydaci na wójta Sulęczyna w sądzie w trybie wyborczym
Wiesław Ulatowski pozwał wójta Bernarda Gruczę w trybie wyborczym. Przedmiotem procesu było stwierdzenie obecnego włodarza gminy Sulęczyno, że to między innymi były sekretarz odpowiada za błąd w projekcie przedszkola w Mściszewicach. Sąd nie uznał jednak słów wójta jako agitacji wyborczej i pozew oddalił.

Wybory samorządowe 2018gmina Sulęczyno › ARTYKUŁ SPONSOROWANY
piątek, 5 października 2018 r., 13:39
Wiesław Ulatowski - Gwarancja dobrego Gospodarza
Komitet Wyborczy Wyborców Nasz Region-Bliżej Wyborców prezentuje program wyborczy kandydata na wójta gminy Sulęczyno Wiesława Ulatowskiego, jak i kandydatów nad radnych do Rady Gminy Sulęczyno. Oddając na Nas głos nic nie tracisz a możesz wiele zyskać!

Wybory samorządowe 2018gmina Sulęczyno › ARTYKUŁ SPONSOROWANY
piątek, 5 października 2018 r., 11:27
Przywróćmy modę na Sulęczyno
Sulęczyno - to Gmina, to miejscowość, która potrzebuje Nowej Perspektywy, która potrzebuje nowego spojrzenia, która potrzebuje nowej nadziei.

Wybory samorządowe 2018gmina Sulęczyno › ARTYKUŁ SPONSOROWANY
poniedziałek, 1 października 2018 r., 14:09
KWW Samorządne Kaszuby: "Wspólnie budujmy przyszłość gminy Sulęczyno"
Skuteczni w działaniu, doświadczeni, pełni energii, zapału i pomysłów na prężniejszy rozwój gminy Sulęczyno - tacy są kandydaci do Rady Gminy Sulęczyno z KWW Samorządne Kaszuby - Nasze Sprawe. Obdarzenie ich zaufaniem z pewnością zaprocentuje.

poniedziałek, 1 października 2018 r., 12:04
Szkoda czasu? Nie będzie debaty wyborczej w Sulęczynie
Tylko jeden z czterech kandydatów - Wiesław Ulatowski - wyraził chęć udziału w debacie wyborczej, która miała odbyć się w Sulęczynie. Obecny wójt stwierdził, że szkoda mu na nią czasu. Z kolei dwaj pozostali uznali, że regulamin przewiduje zbyt mało czasu na wypowiedź.

czwartek, 27 września 2018 r., 09:24
Kto na wójta, kto na burmistrza? - zobacz listę kandydatów
Do środy do północy komitety mogły zgłaszać swoich kandydatów na wójtów i burmistrzów. Jak podaje PKW, w powiecie kartuskim o osiem najważniejszych stanowisk powalczy łącznie 20 osób. Najwięcej kandydatów, bo czterech, powalczy o funkcję wójta w gminach Sulęczyno i Chmielno.

wtorek, 18 września 2018 r., 18:04
Kandydaci do Rady Gminy Sulęczyno
Znani są już kandydaci ubiegający się o mandat w Radzie Gminy Sulęczyno. Do zdobycia jest w sumie 15 miejsc w piętnastu, jednomandatowych okręgach wyborczych. Liczba potencjalnych rajców sięgnęła tym razem aż 52. Przedstawiamy kompletne listy zgłoszone przez cztery zarejestrowane komitety. Ci, którzy zyskają zaufanie wyborców, będą sprawować mandat radnego przez pięć lat.

poniedziałek, 17 września 2018 r., 09:42
Sulęczyno. Najpierw zagłosowali, potem zastanawiali się co zrobili. Skarga na wójta nierozpoznana
Rada gminy Sulęczyno nie rozpoznała skargi na wójta gminy Sulęczyno w zakresie niegospodarności środkami publicznymi. Bernard Grucza miał wykorzystać pracę urzędników i radcę prawnego urzędu do bronienia go w prywatnym procesie, za co mieli ostatecznie zapłacić podatnicy. Radni przegłosowali przedłużenie terminu rozpoznania skargi. Potem zaczęli się zastanawiać co przed chwilą zrobili.

wtorek, 28 sierpnia 2018 r., 08:23
Upłynął czas na rejestrację komitetów! Sprawdź, kto powalczy o Twoje głosy
W poniedziałek upłynął termin rejestracji komitetów wyborczych, które wystawią swoich kandydatów w zbliżających się wielkimi krokami wyborach samorządowych. O głosy mieszkańców w powiecie kartuskim powalczą 24 komitety. Do liczby tej należy jednak dodać także te zarejestrowane o zasięgu ogólnokrajowym, które również mogą wystawić swoich pretendentów zarówno na stanowisko włodarza gminy, jak i radnego.

wtorek, 21 sierpnia 2018 r., 10:25
Wyborcza ruletka ruszyła - kto na wójta, kto na burmistrza?
Kampania wyborcza rozpoczęta, a co za tym idzie pretendenci do objęcia najważniejszych foteli w samorządach zaczynają się ujawniać i rozpoczynają walkę o głosy wyborców w poszczególnych gminach. Sprawdziliśmy, kto będzie się ubiegał o stanowiska wójtów, burmistrzów i radnych powiatu. O reelekcję, poza wójtem Chmielna, powalczą wszyscy samorządowcy, a kim będą ich rywale?

wtorek, 14 sierpnia 2018 r., 12:14
Poznaliśmy datę wyborów samorządowych - startuje kampania wyborcza
Premier Mateusz Morawiecki, we wtorek 14 sierpnia ogłosił datę tegorocznych wyborów samorządowych. Odbędą się one 21 października. Drugą turę zaplanowano natomiast na 4 listopada. Wraz z podaniem daty wyborów oficjalnie ruszyła kampania wyborcza. Wkrótce powinniśmy poznać kandydatów na wójtów i burmistrzów, oraz do rad gmin i powiatu.

niedziela, 22 lipca 2018 r., 08:05
Wybory tuż tuż. Zadaj pytanie władzy!
W najbliższych tygodniach poznamy datę tegorocznych wyborów samorządowych. Wraz z ogłoszeniem terminu oficjalnie rozpocznie się kampania wyborcza, a tym samym nadejdzie czas oceny minionej kadencji. W tym roku przy podsumowaniach postanowiliśmy oddać głos również naszym czytelnikom. Zachęcamy do dzielenia się z naszą redakcją pytaniami, które przed wyborami warto zadać władzy.

czwartek, 22 marca 2018 r., 08:30
Wybory samorządowe 2018 po nowemu. Jakie zmiany?
Dwukadencyjność, wydłużenie kadencji o rok, zakaz startowania do różnych organów samorządowych - to tylko niektóre z istotnych zmian, jakie obejmą tegoroczne wybory samorządowe. A odbędą się one pod koniec października bądź w pierwszą niedzielę listopada. Dokładny termin ustali premier, najpóźniej do 16 sierpnia.