Ekstremalna Droga Krzyżowa w Dziemianach

31 marzec - 1 kwiecień 2017 r. (od godz. 20:00)
Dziemiany, kościół p.w. św. Antoniego
Ekstremalna Droga Krzyżowa w Dziemianach

Piesza, nocna wędrówka w ciszy i samotności. Ekstremalna Droga Krzyżowa to co najmniej 40 kilometrowa trasa i 14 stacji męki Jezusa.

EDK Dziemiany ponownie zaprasza na trasy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej
W tym roku w tej wyjątkowej Drodze może wziąć udział nawet 100 tys. osób w kilku państwach.

Podobnie jak w ub. roku dla uczestników zostały przygotowane dwie oznakowane trasy, poprowadzone przez pola i obszary leśne w pobliżu pięknych jezior kaszubskich:

- św. Franciszka z Asyżu licząca 41 km na trasie: Dziemiany - Turzonka - Dywan - Sominy - Lendy - Wysoka Zaborska - Orlik - Lamk - Kalwaria Wielewska
- św. Antoniego (28 km) na trasie: Dziemiany - Wysoka Zaborska - Orlik - Lamk - Kalwaria Wielewska

Każdy uczestnik idzie w milczeniu z osobiście przygotowanym krzyżem. Nieodzowna jest latarka. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć tylko pod opieką dorosłych. Wszyscy uczestnicy otrzymają tzw. pakiet EDK, na który składa się: rozważania Drogi Krzyżowej, mapę z opisem trasy i opaski odblaskowe. Koszt pakietu to 10 zł.

Pakiety będzie można odebrać w Ośrodku Kultury w Dziemianach przed i po mszy św. Naszą nocną wyprawę rozpoczniemy 31 marca o godz. 20.00. Mszą Świętą w kościele św. Antoniego w Dziemianach, sprawowaną przez Biskupa Diecezjalnego Ks. Ryszarda Kasynę, który objął Honorowy Patronat nad dziemiańską EDK.

Zapisy na EDK ruszają w Środę Popielcową na stronie internetowej.

Wszystkie informacje na temat EDK Dziemiany są na facebook.

nadesłane

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.
« maj 2018 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd