Ekstremalna Droga Krzyżowa w Dziemianach

31 marzec - 1 kwiecień 2017 r. (od godz. 20:00)
Dziemiany, kościół p.w. św. Antoniego
Ekstremalna Droga Krzyżowa w Dziemianach

Piesza, nocna wędrówka w ciszy i samotności. Ekstremalna Droga Krzyżowa to co najmniej 40 kilometrowa trasa i 14 stacji męki Jezusa.

EDK Dziemiany ponownie zaprasza na trasy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej
W tym roku w tej wyjątkowej Drodze może wziąć udział nawet 100 tys. osób w kilku państwach.

Podobnie jak w ub. roku dla uczestników zostały przygotowane dwie oznakowane trasy, poprowadzone przez pola i obszary leśne w pobliżu pięknych jezior kaszubskich:

- św. Franciszka z Asyżu licząca 41 km na trasie: Dziemiany - Turzonka - Dywan - Sominy - Lendy - Wysoka Zaborska - Orlik - Lamk - Kalwaria Wielewska
- św. Antoniego (28 km) na trasie: Dziemiany - Wysoka Zaborska - Orlik - Lamk - Kalwaria Wielewska

Każdy uczestnik idzie w milczeniu z osobiście przygotowanym krzyżem. Nieodzowna jest latarka. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć tylko pod opieką dorosłych. Wszyscy uczestnicy otrzymają tzw. pakiet EDK, na który składa się: rozważania Drogi Krzyżowej, mapę z opisem trasy i opaski odblaskowe. Koszt pakietu to 10 zł.

Pakiety będzie można odebrać w Ośrodku Kultury w Dziemianach przed i po mszy św. Naszą nocną wyprawę rozpoczniemy 31 marca o godz. 20.00. Mszą Świętą w kościele św. Antoniego w Dziemianach, sprawowaną przez Biskupa Diecezjalnego Ks. Ryszarda Kasynę, który objął Honorowy Patronat nad dziemiańską EDK.

Zapisy na EDK ruszają w Środę Popielcową na stronie internetowej.

Wszystkie informacje na temat EDK Dziemiany są na facebook.

nadesłane

« marzec 2017 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd