Prelekcja Krzysztofa Drażby w kartuskiej bibliotece

24 kwiecień 2017 r. (od godz. 17:00)
Kartuzy, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Gdańska 15
Prelekcja Krzysztofa Drażby w kartuskiej bibliotece

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kartuzach zapraszają na prelekcję Krzysztofa Drażby "Za kotarą i w cieniu urny, czyli mało znane fakty z okresu referendum z 30 czerwca 1946 r. w Polsce"

Spotkanie odbędzie się 24 kwietnia br. (poniedziałek) o godz. 17.00 w Sali Widowiskowej kartuskiej Biblioteki przy ul. Gdańskiej 15.

Referendum z 30 czerwca 1946 r. to jedno z przełomowych wydarzeń w historii Polski po II wojnie światowej. Nieplanowane przez żadną ze stron i początkowo uważane za mało znaczący epizod w walce o kształt powojennego państwa, stało się zasadniczym starciem dwóch konkurujących sił politycznych ubiegających się o władzę w kraju. Sfałszowane przez komunistów, w Polsce Ludowej było uznawane za mit założycielski "najszczęśliwszego ustroju ludzkości" nad Wisłą.

O jego historii opowie Krzysztof Drażba - absolwent historii Wydziału Filologiczno-Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego, pracownik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Gdańsku. Edukator, twórca i współtwórca edukacyjnych wystaw historycznych. Autor ekspozycji "Urna to jest taki pniak. Wrzucisz »nie«, wychodzi »tak«. Referendum 30 czerwca 1946 r. w województwie gdańskim" i książki Urna to jest taki pniak. Wrzucisz "nie", wychodzi "tak". Referendum z 30 czerwca 1946 roku w Polsce na przykładzie województwa gdańskiego, Gdańsk 2016.

inf. nadesłane, fot. IPN

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.
« czerwiec 2018 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd