Wspólne sadzenie lasu na terenie Lasów Mirachowskich

22 kwiecień 2017 r. (od godz. 10:00)
Mirachowo, leśniczówka Leśnictwa Mirachowo
Wspólne sadzenie lasu na terenie Lasów Mirachowskich

Tegoroczne sadzenie lasu prowadzone będzie w ramach ogólnopolskiej akcji Lasów Państwowych "sadzimy 1000 drzew na minutę".

Nadleśnictwo Kartuzy ma przyjemność zaprosić wszystkich chętnych na wspólne sadzenie lasu, które odbędzie się w sobotę 22 kwietnia 2017 r. na terenie Lasów Mirachowskich. Sadzić będziemy na powierzchni w leśnictwie Bącka Huta, na powierzchni gdzie w ramach rębni złożonej następuje zmiana pokoleniowa lasu, tzn. że po usunięciu dojrzałego drzewostanu sadzimy młode drzewka.

Tegoroczne sadzenie lasu prowadzone będzie w ramach ogólnopolskiej akcji Lasów Państwowych "sadzimy 1000 drzew na minutę". Tytułowa liczba 1000 wynika z 500 mln drzew jakie leśnicy sadzą corocznie na terenie zarządzanych lasów w ramach odnawiania lasu i zalesiania obszarów przeznaczonych pod las.

Zbiórka zainteresowanych osób na parkingu przy leśniczówce Leśnictwa Mirachowo o godzinie 10:00. Prosimy o zabranie ze sobą: dobrego humoru, chęci do pracy, rękawic oraz odpowiedniego obuwia.

Po zakończeniu sadzenia na wszystkich sadzących czekał będzie dobry poczęstunek w stacji turystycznej "Lubygość".

inf. nadesłane, fot. Nadleśnictwo Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.
« czerwiec 2018 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd