Wystawa prac Małgorzaty Rynarzewskiej w Muzeum Kaszubskim

21 kwiecień 2017 r. (od godz. 16:00)
Kartuzy, Muzeum Kaszubskie, ul. Kościerska
Wystawa prac Małgorzaty Rynarzewskiej w Muzeum Kaszubskim

Od piątku 21 kwietnia w Muzeum Kaszubskim w Kartuzach będzie można oglądać prace Małgorzaty Rynarzewskiej.

Wernisaż wystawy prac Małgorzaty Rynarzewskiej odbędzie się w siedzibie Muzeum Kaszubskiego w dniu 21.04., godz.16.00. Wstęp wolny.

Wystawa potrwa do 20 maja b.r. Będzie ją można oglądać w godzinach otwarcia muzeum.

Małgorzata Rynarzewska studiowała na Akademii Ekonomicznej i Akademii Sztuk Wizualnych w Poznaniu - dyplom z projektowania wnętrz i ogrodów w pracowni prof. A . Oleksyn., oraz konserwacji obrazów. Przez wiele lat zajmowała się projektowaniem odzieży - i za malowniczość projektów dzianin otrzymała nagrodę niemieckiego domu towarowego HORTEN. Była pełnomocnikiem dyrektora ds. technicznych w Teatrze Polskim w Poznaniu, a także pełniła obowiązki dyrektora tego teatru. Obecnie pracuje jako plastyk w Muzeum Zamek Górków w Szamotułach. Prowadzi zajęcia plastyczne dla dzieci, również dzieci upośledzonych a także na Uniwersytecie III wieku. Autorski program edukacyjny zdobył pierwsze miejsce w Polsce w konkursie Towarzystwa Wschód "Edukacja Globalna przez sztukę. Aranżuje wystawy muzealne, jest kuratorem wystaw malarskich, etnograficznych i myśliwskich. Prowadziła zajęcia z koloroterapii w Ośrodku dla osób z porażeniem mózgowym po urazach i udarach mózgu CEREBRUM. Ale jej największa pasją jest malarstwo . Jest członkiem zarządu Stowarzyszenia " Bursztynowa planeta JANTAR" mającego za cel ochronę, a przede wszystkim ukazanie piękna bursztynu bałtyckiego, poprzez organizacje wystaw prac plastycznych inspirowanych bursztynem w ramach programu " Bursztynowa Planeta JANTAR inspiruje artystów" oraz uczestnictwa w targach i konferencjach bursztynniczych. Jest członkiem stowarzyszenia " Wiedza, Kultura, Pomoc".

nadesłane

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.
« maj 2018 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd