Noc Muzeów w Żukowie

20 maj 2017 r. (od godz. 20:00)
Żukowo, Kościół pw. WNMP, ul. 3 Maja 4
Noc Muzeów w Żukowie

W czasie tej niezwykłej nocy będziecie mieli okazje odkryć zakamarki kościoła, poznać historię żukowskiego zakonu oraz spotkać, jak żywe, postacie z jego dziejów. Posłuchacie chorału gregoriańskiego i muzyki organowej oraz skosztujecie klasztornej strawy i rozsmakujecie się w ziołowych herbatach.

Dzieci poznają tutejsze legendy i dowiedzą się dlaczego żukowskie róże kwitną na niebiesko i czemu bobry przyczyniły się do powstania Żukowa.

Siostry prowadziły przy klasztorze szkołę dla dziewcząt, w której uczyły haftowania, stąd wielu nazywa Żukowo kolebką kaszubskiego haftu. Odwiedzając izbę haftu w przykościelnym Muzeum Parafialnym zobaczycie hafciarki przy pracy i sami będziecie mogli popróbować swoich sił w tej dziedzinie. A komu igła i nitka wydają się zbyt skomplikowanymi narzędziami, temu pokażemy jak inaczej można ozdabiać motywami kaszubskimi przedmioty codziennego użytku.

Program:

20:00 - 21:30 22:00 - 23:30 00:00 - 1:30

Zwiedzanie z przewodnikiem historycznego centrum Żukowa na trasie: kościół św. Jana Chrzciciela (miejsce zbiórki), kościół poklasztorny WNMP wraz z dziedzińcem i Muzeum Parafialnym z izbą haft kaszubskiego.

21:30 - 21:45 23:30 - 23:45 1:30 - 1:45

Pokazy fechtunku i walki rycerskiej na Dziedzińcu Kościoła WNMP w Żukowie.

21:45 - Rozstrzygnięcie konkursu na makietę Kościoła pw. WNMP w Żukowie

20:00- 1:45 - na dziedzińcu możliwość degustacji strawy klasztornej i herbat ziołowych

Wystawa zdjęć "Żukowo - wczoraj i dziś", stanowiska rzemieślnicze: wyrabianie papieru czerpanego, kaligrafia i garncarstwo, pokaz łuczniczy, warsztaty haftu i inne.

Uczestnicy pokazów będą mieli okazję zobaczyć walki rycerskie, a także przebrać się w zbroję i dzierżyć w ręku miecz co często jest jedyną okazją w życiu, by poczuć się jak prawdziwy rycerz.

OKiS Żukowo

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.
« maj 2019 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd