Jazz w Lesie 2017

28 - 29 lipiec 2017 r. (od godz. 20:15)
Sulęczyno, Leśny Dwór
Jazz w Lesie 2017

XXII Międzynarodowy Festiwal Jazzowy odbędzie się 28 i 29 lipca w Sulęczynie. Gwiazdą tegorocznego festiwalu będzie m.in. Grażyna Łobaszewska.

Piątek, 28 lipca 2017, godz. 20:15

Yarosh Organ Trio

Trio perkusisty Przemysława Jarosza, który po wielu latach współpracy z czołowymi artystami w Polsce, prezentuje własną muzykę. Do współpracy zaprosił Tomasza Pruchnickiego (saksofon) oraz Kajetana Galasa (organy Hammonda), z którymi zrejestrował debiutancki album z początkiem 2016 roku. Nowo powstały album trzech utytułowanych muzyków miał swoją premierę jesienią 2016r. i od tamtej pory muzycy koncertują promując ich muzykę. Niecodzienne na polskich scenach jazzowych organy Hammonda nadają charakterystycznego kolorytu brzmienia zespołu. Nie brak w tym brzmieniu bezpośrednich nawiązań do kanonu światowego mainstreamu jazzu, co połączone z autorskimi kompozycjami lidera zespołu tworzy niepowtarzalną, nową jakość. Repertuar tria to pełen wachlarz barw i nastrojów, które wspólnie tworzą monolityczną w swym charakterze opowieść.

Heavy Metal Sextet w składzie: Waldemar Szymański - trąbka, skrzypce, Tadeusz Jakubowski - saksofon altowy, Janusz Kowalski - saksofon tenorowy, Zbigniew Jakubek - fortepian, Mariusz Bogdanowicz - kontrabas, Mirosław Sitkowski - perkusja. Heavy Metal Sextet powstał na początku marca 1982 roku z inicjatywy Mariusza Bogdanowicza. HMS, w momencie powstania sięgał do tradycji hard-bopowej, lecz po niedługim czasie rozszerzył profil o wpływy jazz-rockowe i funkowe. Wówczas to standardy z ery Silvera, Adderlaya i Davisa, zostały zastąpione kompozycjami Szymańskiego, Kowalskiego i Bogdanowicza. Taki charakter zespołu utrzymał sie właściwie do 1984 roku. Zespół zawiesił działalność w grudniu 1984. Reaktywował się latem 2011 roku. HMS już w "nowożytnych" czasach, dwukrotnie wystąpił na Letnim Festiwalu Jazzowym Piwnicy pod Baranami (2010, 2015), na festiwalach Jazz w Lesie (2012), Jazz na Kresach (2012), na Gdańskich Nocach Jazzowych (2013) wziął udział w Benefisie Mariusza Bogdanowicza. Janusz Kowalski jest absolwentem Berklee School of Music i mieszka w Bostonie, Waldemar Szymański we Frankfurcie nad Menem, Tadeusz Jakubowski w Hamburgu. Pozostali heavymetalowcy działają w Polsce. Zespół wykonuje kompozycje własne, zarówno te z dawnego repertuaru, jak i współczesne.

Grażyna Łobaszewska & Ajagore

Koncert promujący nową jubileuszową płytę "SKLEJAM SIĘ".
Grażyna Łobaszewska, jedna z najwybitniejszych polskich piosenkarek powraca z nową, jubileuszową płytą! Zupełnie nowe, zaskakujące brzmienie, energetyczne aranżacje zespołu AJAGORE. Wspaniałe, dojrzałe teksty Justyny Holm, Jana Wołka, Andrzeja Poniedzielskiego, Piotra Bukartyka. Koneserów, melomanów nie może zabraknąć na jednym z koncertów promujących to arcyciekawe wydawnictwo. Oczywiście nie zabraknie największych, niezapomnianych przebojów, które w odświeżonych wersjach na nowo odzyskują blask.

Sobota 29 lipca, godz. 20:15

Monk's Midnight. Tribute to Thelonius Monk.

Ilona Damięcka & Francesca Bartazzo Quartet. W programie koncertu usłyszymy najbardziej znane kompozycje Theloniousa Monka, jednej z największych legend światowego jazzu. Co ciekawe - w wersji wokalnej, przygotowanej przez dwie swingujące wokalistki i instrumentalistki: Ilonę Damięcką i Franceskę Bertazzo-Hart. Towarzyszą im dwaj znakomici muzycy trójmiejskiej sceny jazzowej: Paweł Urowski - kontrabas, Sławek Koryzno - perkusja.

Kent Sangster's Obsessions Octet w składzie: Kent Sangster - saksofony, lider, Joanna Ciapka-Sangster- skrzypce, Clayton Leung - skrzypce, Barry Leung- altówka, Ronda Metszies - wiolonczela, Chris Andrew - fortepian, John Taylor - kontrabas, Jamie Cooper - perkusja. The Obsessions Octet z Kanady, którego liderem jest dobrze znany w Polsce i w Sulęczynie, saksofonista, Kent Sangster, ponownie wystąpi na festiwalu "Jazz w Lesie 2017". Octet zaprezentuje muzykę z ich ostatniej płyty, STEPPIN'UP, z 2016 roku, która otrzymała wspaniale recenzje I nominacje do wielu nagród kanadyjskich. STEPPIN'UP, to ostatni dorobek zespołu w nowym, bardziej funkowym stylu, z elementami elektroniki, zawierająca glownie utwory Sangstera, dwie perełki A. Piazzolli i Preludium Nr.4 F. Chopina w nieco szokującej wersji. Na słuchaczy czekają również muzyczne niespodzianki. Grupa składa się z klasycznego kwartetu smyczkowego i kwartetu jazzowego (saksofon, fortepian, kontrabas, perkusja). Uprawiając kameralny jazz muzycy poruszają się doskonale również w gatunkach, które pozwalają na bezkompromisowe improwizacje. Członkowie zespołu, z których każdy był ukształtowanym, unikatowym artystą na długo przed przybyciem do Kanady, spotkali się w Edmonton , w 2005 r, by wspólnie stworzyć tę fantastyczną grupę, w której zderzają się różne osobowości i temperamenty.

Gwiazdy i Przeboje: Adam Czerwiński Band

z udziałem: Krzesimir Dębski, Wojtek Karolak, Piotr Lemańczyk, Dominik Bukowski, Marcin Wądołowski. Goście specjalni: Bill Neal i inni (niespodzianka). Program złożony z wybitnych przebojów ubiegłego stulecia. Piosenki Beatlesów, Skaldów, Wodeckiego, zespołu Perfect i innych w nowych opracowaniach.

Więcej informacji na stronie.

inf. www.jazzwlesie.pl

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.
« maj 2018 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd