Uroczystości Obchodów 78. Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej

18 wrzesień 2017 r. (od godz. 09:30)
Kaliska
Uroczystości Obchodów 78. Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej

Co roku, we wrześniu w Kartuzach oraz w kartuskim lesie, niedaleko wsi Kaliska odbywają się uroczystości upamiętniające rocznicę wybuchu II Wojny Światowej oraz obchody Dnia Weterana Walk o Niepodległość.

Organizatorami kartuskich uroczystości są: Burmistrz Kartuz oraz Zarząd Koła Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych.

W tym roku przypada 78. rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Podobnie, jak co roku, uczcimy pamięć poległych oraz podziękujemy weteranom za walkę o niepodległość Polski. Uroczystości w Kartuzach, na które serdecznie zapraszamy, odbędą się w poniedziałek 18 września 2017 r.

Wszystkim uczestnikom zapewniony zostanie transport autokarami do pomnika pomordowanych w kaliskim lesie oraz autokar powrotny.

Program uroczystości:

9:30 Wymarsz Orkiestry i pocztów sztandarowych z Komendy Powiatowej Państwowej Straży pożarnej w Kartuzach
9:45 Zbiórka pocztów sztandarowych oraz zaproszonych gości przed Urzędem Miejskim w Kartuzach (ul. gen. Józefa Hallera 1).
9:50 Wymarsz do kościoła p.w. św. Kazimierza w Kartuzach w asyście orkiestry OSP w Kartuzach
10.00 Uroczysta Msza św. Koncelebrowana w intencji ofiar II Wojny Światowej
10:40 Przejazd autokarami do Kalisk
11:00 Uroczystości przy pomniku:
- Przywitanie gości uroczystości oraz wystąpienie Burmistrza Kartuz
- Apel Pamięci
- Modlitwa za pomordowanych
- Złożenie kwiatów przez delegacje
11:30 Program artystyczno-patriotyczny w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prokowie

inf. www.kartuzy.pl

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.
« czerwiec 2018 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd