Wystawa prac Małgorzaty Walkosz - Lewandowskiej

2 grudzień 2017 - 31 styczeń 2018 r.
Kartuzy, Muzeum Kaszubskie, ul. Kościerska
Wystawa prac Małgorzaty Walkosz - Lewandowskiej

Kaszubskie kolorowanki Małgorzaty Walkosz - Lewandowskiej, artystki z powiatu kartuskiego, będzie można podziwiać w Muzeum Kaszubskim.

Muzeum Kaszubskie zaprasza do obejrzenia kaszubskich kolorowanek oraz do wspólnego tworzenia - malowania kaszubskich i klasztornych motywów haftu. Bardzo różne formaty kompozycji, pozwolą dopasować się każdemu do swoich możliwości twórczych, niezależnie od wieku uczestnika. Uczestnicy wernisażu poznają zasady kolorystyczne głównych szkół haftu kaszubskiego, jak i najstarsze motywy haftu klasztornego.

W czasie wystawy będzie można zakupić kolorowanki dla najmłodszych, pt. Farwë Kaszëb- Abecadlnik haftu kaszubskiego oraz dla młodzieży i dorosłych - Kaszubskie Ogrody.

Małgorzata Walkosz-Lewandowska urodziła się 30 października 1964 roku w Gostyninie. Studiowała na Wydziale Malarstwa i Grafiki PWSSP w Gdańsku (dyplom w 1991 r. pod kierunkiem prof. Włodzimierza Łajminga). Jest stypendystką Ministra Kultury i Sztuki. Uprawia malarstwo, rysunek, grafikę oraz grafikę użytkową. W Kartuzach prowadzi Agencję Reklamową.

inf. nadesłane

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.
« luty 2019 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd