Powiatowo - Gminne Uroczystości Narodowego Święta Niepodległości w Kartuzach

9 - 11 listopad 2017 r.
Kartuzy
Powiatowo - Gminne Uroczystości Narodowego Święta Niepodległości w Kartuzach

Zarząd Powiatu Kartuskiego oraz Burmistrz Kartuz zapraszają na obchody Święta Niepodległości, które odbędą się w dniach 9 - 11 listopada w Kartuzach.

Program obchodów:

9 listopada (czwartek)

godz. 17.30 Koncert "Ze śpiewem na ustach" - wieczór pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej w Kartuzach w Państwowej Szkole Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Kartuzach, ul. Majkowskiego 5

10 listopada (piątek)

od godz. 10.00 Gra miejska (zgłoszenia w Centrum Inicjatyw Edukacyjnych w Kartuzach, ul. Słoneczna 3)

10.00 - 16.00 Dzień Otwarty w Muzeum Kaszubskim im. Franciszka Tredera w Kartuzach, ul. Kościerska 1.

12.00 Zakończenie gry miejskiej w Muzeum Kaszubskim w Kartuzach, ul. Kościerska 1.

11 listopada (sobota)

Narodowe Święto Niepodległości


9.10 Wymarsz z udziałem pocztów sztandarowych i Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej sprzed budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach.

9.30 Msza św. w intencji Ojczyzny w Kolegiacie p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Boskiej Królowej Korony Polskiej - okolicznościowa modlitwa, wystąpienie Starosty Kartuskiego, składanie kwiatów.

11.15 Happening Patriotyczny no 9 "Jak Fenix" w Parku Solidarności przy ul. Wzgórze Wolności; Gorąca grochówka.

17.00 Koncert z okazji Dnia Niepodległości w wykonaniu Anny i Romualda Spychalskich oraz Dariusza Pietrzykowskiego w Kartuskim Centrum Kultury, ul. Klasztorna 1.

- część 1: W hołdzie Niepodległej
- część 2: Viva L'Ilatlia

Dla wszystkich uczestników koncertu, organizatorzy przygotowali niespodziankę.

nadesłane, fot. archiwum

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.
« wrzesień 2019 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd