Międzyszkolny Turniej Językowy dla Gimnazjalistów "English und Deutsch Masters"

14 marzec 2018 r. (od godz. 08:30 do godz. 11:15)
Sierakowice, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych, ul. Dworcowa

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach zaprasza na Międzyszkolny Turniej Językowy dla Gimnazjalistów "English und Deutsch Masters" pod hasłem "SEI ECO"!

Główne założenia Turnieju:

Turniej przeznaczony jest dla uczniów okolicznych gimnazjów i szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi (klasy II i III) uczących się języka angielskiego i języka niemieckiego.

Turniej odbywa się pod patronatami: Honorowym Patronatem Pomorskiego
Kuratora Oświaty w Gdańsku, Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku
i Starosty Powiatu Kartuskiego.

Za stronę merytoryczną turnieju odpowiadają nauczyciele języków obcych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach organizujący turniej.
Turniej ma formę quizu i zabawy.

Zakres tematyczny: świat przyrody:

1. pogoda, rośliny i zwierzęta
2. krajobraz: opisywanie podstawowych rodzajów krajobrazów
3. zagrożenie i ochrona środowiska naturalnego: nazywanie zagrożeń dla
środowiska, wypowiadanie się na temat ochrony środowiska i swojego zaangażowania w nią.
4. klęski żywiołowe i złe warunki atmosferyczne

Przebieg turnieju:
Nauczyciel wyłania spośród uczniów danej klasy/klas czteroosobową drużynę (szkołę reprezentuje jedna drużyna) składającą się z dwóch specjalistów z zakresu języka angielskiego i dwóch z języka niemieckiego. Zadania na poziomie A2 będą formułowane na przemian w języku niemieckim i angielskim (niektóre z nich będą "mieszane"), dlatego też w skład każdej drużyny muszą wchodzić zarówno uczniowie posługujący się językiem niemieckim jak i angielskim. Zwycięska drużyna otrzymuje tytuł Mistrza Turnieju oraz nagrodę specjalną. Wszystkie pozostałe zespoły również zostają nagrodzone i otrzymują dyplomy.

Konkurs odbędzie się 14.03.2018 r. o godz. 8.30

Czas trwania całej imprezy - około czterech godzin dydaktycznych.

W skład jury wchodzą nauczyciele języków obcych i/lub zaproszeni goście.

Zgłoszenia do konkursu:

Udział szkoły w konkursie należy zgłosić do dnia 28. 02 2018 r. drogą mailową (zsp.sierakowice@wp.pl lub mlynska.m@wp.pl) lub faksem pod nr 58 681 62 70. Zgłoszenie powinno zawierać nazwę szkoły, nazwiska/imiona uczestników oraz nazwisko/imię opiekuna, pieczątkę szkoły. Wszelkie pytania proszę kierować do Marty Młyńskiej, mail: mlynska.m@wp.pl, tel. 607-242-398.

nadesłane

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.
« grudzień 2018 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd