II Kartuski Plener Artystyczny

30 czerwiec 2018 r.
Kartuzy, Rynek
II Kartuski Plener Artystyczny

Przed nami II Kartuski Plener Artystyczny na Rynku w Kartuzach. Swoje dzieła zaprezentują artyści związani z WL4 Przestrzenią Sztuki, jak również Fundacją Wspólnota Gdańska. Bohaterami pierwszej wystawy będą Anna Gross oraz Tomasz Gos. Tym razem zamiast warsztatów artystycznych organizatorzy zaproponują koncert muzyczny.

Anna Gross

- malarka, urodzona w Cieszynie, absolwentka Uniwersytetu Śląskiego, ukończyła wydział rzeźby pod kierunkiem prof. Jerzego Fobera. Od 2005 roku mieszka w Gdańsku. Maluje, rzeźbi, tworzy biżuterię unikatową i rękodzieło, prowadzi warsztaty arteterapii, pisze wiersze i prozę. Rezydentka WL4. Pisze doktorat z literaturoznawstwa.

Na obecnym etapie swojej drogi artystycznej zajmuję się abstrakcją. Żeby nie kopiować i nie interpretować, ale stwarzać. Dawać sobie tę arogancką możliwość bycia demiurgiem. Wybierać, przetwarzać z rzeczywistości tylko to, co wpadnie w silny rezonans z ego. To, co będzie jej powidokiem.

To właśnie jest dla niej autentyczne i warte zmagania. Dlatego bliski jest jej ekspresyjny abstrakcjonizm w wielu swoich obliczach. Od taszyzmu poprzez informel i Action painting aż do malarstwa materii. Wszędzie tam, gdzie forma nie próbuje przebierać się w cudze piórka, tylko stwarza się sama w akcie twórczej kreacji.

inf. kartuzy.pl

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.
« lipiec 2019 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd