Dwudniówka w gminie Somonino

13 - 14 lipiec 2018 r. (od godz. 17:30)
Ostrzyce, parking
Dwudniówka w gminie Somonino

V Kaszubski Przegląd Zespołów Weselnych "Weselne Granie" oraz Festiwal Kultury Łowieckiej Knieja, czyli Dwudniówka w gminie Somonino. Imprezy odbędą się w dniach 13 - 14 lipca na parkingu w Ostrzycach.

Weselne Granie

Impreza w formie konkursu-przeglądu zespołów grających podczas wesel i imprez biesiadnych. W 30-minutowym programie kapele prezentują swój styl muzyczny. Jury przyznaje nagrody za czołowe miejsca, goście mogą tańczyć i biesiadować oraz wybrać ich zdaniem najlepszy zespół.

Początek konkursu zaplanowano na godzinę 17.30.

Knieja

Impreza plenerowa Europejskie Spotkania z Muzyką organizowana jest wspólnie z Gminą Sierakowice. W programie imprezy są występy zespołów folklorystycznych z Kaszub, Polski, jak też z różnych zakątków Europy, przegląd pieśni myśliwskiej, a także koncerty reprezentacyjnych zespołów muzyki myśliwskiej, oraz parady pocztów sztandarowych, grup myśliwskich i zespołów ulicami Ostrzyc i Sierakowic. Wydarzeniu temu towarzyszą też: kiermasz twórców ludowych i sztuki myśliwskiej. Uczestnicy imprezy mogą posilić się w punktach małej gastronomii i obejrzeć wystawy trofeów myśliwskich kół łowieckich. Jednym z celów tego spotkania jest promocja folkloruróżnych krajów, ale też muzyki myśliwskiej i kultury łowieckiej.

Początek imprezy zaplanowano na godzinę 14.00.

14.15 - program dla dzieci
15.15 - pokaz psów myśliwskich
16.15 - zespół "Hubertus" ze Sztumu
17.30 - Biesiada Śląska - Claudia i Kasia Chwołka, Muzykanty
20.30 - Zespół "Dwa Plus Dwa"
22.30 - Biesiada z Piotrem i Agnieszką

inf. GOK Somonino

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.
« kwiecień 2019 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd