Jazz w Lesie 2018

27 - 28 lipiec 2018 r. (od godz. 20:15)
Sulęczyno
Jazz w Lesie 2018

W ostatni weekend lipca do Sulęczyna tradycyjnie powróci Jazz w Lesie. W piątek koncertować będzie m.in. Tyler Hornby Quartet oraz Leszek Kułakowski Quintet. W sobotę odbędzie się koncert jubileuszowy z okazji 60. lecia pracy artystycznej Wojciecha Karolaka.

piątek, 27 lipca, godz. 20:15

Janusz Mackiewicz Electricity 2 "Depth of Focus" w składzie: Janusz "Macek" Mackiewicz - kontrabas, Dominik Bukowski - wibrafon, Marcin Wądołowski - gitara, gość specjalny - Kent Sangster (Kanada) - saksofon.

Zespół, założony w połowie 2011 roku z inicjatywy Janusza Mackiewicza, tworzą muzycy, którzy przyjaźnią się od wielu lat i współpracują ze sobą w różnych formacjach. Ich doświadczenia, wyniesione z obcowania z akustycznymi instrumentami, nabierają w tym projekcie nowej wartości. Na koncertach zespół prezentuje autorskie utwory z najnowszej płyty "Depth Of Focus" a gościem specjalnym zespołu jest wybitny kanadyjski saksofonista Kent Sangster.

Tyler Hornby Quartet w składzie: Tyler Hornby (Kanada) - perkusja, Piotr Lemańczyk - kontrabas, Kristian Alexandrow (Bułgaria) - fortepian, Szymon Łukowski - saksofon.
Tyler Hornby Quartet to najnowszy międzynarodowy projekt, w którym biorą udział wybitni wykonawcy współczesnej muzyki jazzowej z Kanady, Bułgarii oraz Polski. W repertuarze grupy znajdują się autorskie kompozycje perkusisty i lidera, Tylera Hornby, który zarejestrował je na albumie Launch wydanym w 2016 roku przez Chronograph Records.

Leszek Kułakowski Quintet w składzie: Leszek Kułakowski - fortepian, Jerzy Małek - trąbka, Piotr Kułakowski - kontrabas, Tomasz Sowiński - perkusja, gość specjalny - Andy Middleton (USA) - saksofon.

Leszek Kułakowski, kompozytor, pianista jazzowy, teoretyk muzyki, pedagog, profesor zwyczajny klasy kompozycji Akademii Muzycznej w Gdańsku, założyciel i szef Katedry Jazzu i Muzyki Estradowej działającej na tej uczelni. Jego dorobek kompozytorski obejmuje ponad 150 utworów na różne składy - od tria i kwartetu jazzowego po big-band i orkiestrę symfoniczną z chórem i solistami. Porusza się w szerokim spektrum stylistycznym; jego twórczość jest inspirowana różnymi odmianami jazzu, utworami Krzysztofa Komedy, Fryderyka Chopina, dziełami Trzeciego Nurtu, muzyką religijną, folklorem kaszubskim. W koncercie znajdą się utwory z najnowszej płyty "Copy&Insert" a także utwory z wcześniejszych płyt muzyka.

sobota 28 lipca, godz. 20:15

Paul Rutschka "The Brag Pack"w składzie: Daniel Mester (Węgry) - saksofon, Sri Hanuraga (Indonezja) - fortepian instrumenty klawiszowe, Paul Rutschka (Niemcy) - kontrabas, Andris Bulkis (Łotwa) - perkusja, gościnnie Kinga Pruś (Polska) vocal. Kwartet "The Brag Pack" to międzynarodowa formacja młodych muzyków jazzowych, która powstała na początku 2011r. Spotkali się podczas studiów na Wydziale Jazzu w Conservatorium van Amsterdam. Wzajemna pasja członków zespołu do gry z mocnym napędem doprowadziła do powstania tej grupy. "The Brag Pack" gra własne kompozycje energicznie i interaktywnie, co tworzy w całości spójne i bardzo intensywne w odbiorze widowisko. Szeroki repertuar obejmuje utwory z nowoczesnym podejściem do swingu oraz solidny groove i improwizacje free.

Artur Dutkiewicz Trio "Traveller" w składzie: Artur Dutkiewicz - fortepian, Michał Barański - kontrabas, Łukasz Żyta - perkusja.

Artur Dutkiewicz nazywany "Ambasadorem jazzu", jest jednym z najczęściej koncertujących polskich muzyków jazzowych - w ostatnich kilku latach występował w ponad 50 krajach świata; od USA przez Europę po Chiny, Australię i Nową Zelandię. Projekt "Traveller", zawierający w całości kompozycje Artura Dutkiewicza, jest wewnętrzną podróżą po różnych wzajemnie dopełniających się nastrojach, wyrażonych za pomocą dźwięków. Duży ładunek emocjonalny ekspresyjnych wątków, elementy polskiej muzyki ludowej oraz world music łączą się tu z nastrojowością i głębią przekazu. Całość jest silnie osadzona w korzeniach improwizacji jazzowej.

Koncert jubileuszowy z okazji 60. lecia pracy artystycznej Wojciecha Karolaka

Wyjątkowy koncert Jubileuszowy naszego najwybitniejszego organisty, kompozytora i aranżera. Udział wezmą oprócz gospodarza same znakomitości Polskiego Jazzu: Jan Ptaszyn Wróblewski, Maciej Sikała, Robert Majewski, Big band Jana Konopa i inni.

inf. www.jazzwlesie.pl

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.
« październik 2019 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd