Wernisaż wystawy Karola Lewalskiego "Aperitif u Karola"

28 lipiec 2018 r. (od godz. 19:00)
Kartuzy, Galeria Refektarz
Wernisaż wystawy Karola Lewalskiego "Aperitif u Karola"

Galeria Refektarz w Kartuzach zaprasza na wernisaż wystawy linorytu barwnego Karola Lewalskiego, "Aperitif u Karola". Wernisaż odbędzie się w sobotę, 28 lipca. Początek o godzinie 19.

"Aperitif u Karola"

"Zastanawiam się nad rolą sztuki współczesnej, nad jakością i wartością pracy artystów grafików, nad kondycją rynku, ale - co równie ważne - nad potrzebą obcowania człowieka ze sztuką. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że nie istnieją proste odpowiedzi. Ja jednak jestem przywiązany do bardziej klasycznych metod przekazu. Naoczne i namacalne piękno czy brzydota, w postaci odbitki na papierze, dające się zmierzyć okiem, poczuć wyobraźnią, zasmakować i po prostu doświadczyć. Grafiki prezentowane na wystawie stanowią swojego rodzaju podsumowanie, czy też zwieńczenie mojej dotychczasowej, prawie pięcioletniej pracy twórczej w materii linorytu. Są zamknięciem pewnego etapu twórczości, a jednocześnie zapowiedzią nowego początku.

Prace, które będzie można obejrzeć stanowią efekt podejścia, opartego na spontaniczności, zatraceniu i eksperymencie a także zabawy. Manifestacja takiej postawy prowadzić musi ku dojrzałości, otwartości i …zobaczymy, czego tam jeszcze. Usłyszałem gdzieś ostatnio stwierdzenie mówiące o tym, że prawdziwy artysta wynosi się w swoich twórczych wypowiedziach ponad siebie i swoje personalne pragnienia, oraz stara się zgłębić dane zagadnienia szerzej. Ten naturalny proces poszukiwania jakiejś syntezy w moich zmaganiach stanowi oś problematyki, z jaką się obecnie mierzę. Aperire z łaciny znaczy tyle co otwierać czy też rozpoczynać ucztę. Wierzę, że prezentowane w kartuskim Relektarzu prace są właśnie takim przyjemnym otwarciem, ale i zarazem zamknięciem. Mam ogromną przyjemność poczęstować Państwa daniem lekkim w duchu, ale i pikantnym w formie."

Wystawa czynna w Refektarzu Zespołu Poklasztornego Ojców Kartuzów

do dnia 31 sierpnia 2018
Kartuzy, ul. Klasztorna 5a
Tel. 797 301 212 oraz 508 305 756
e-mail : refektarz@poczta.kartuzy.pl

Galeria otwarta:
wtorek-piątek od godz. 10.00 do 16.00
sobota-niedziela od 10.00 do 14.00
w poniedziałki nieczynna.

nadesłane

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.
« lipiec 2019 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd