Powiatowo-Gminne Uroczystości Narodowego Święta Niepodległości

11 listopad 2018 r. (od godz. 09:10)
Kartuzy
Powiatowo-Gminne Uroczystości Narodowego Święta Niepodległości

Zarząd Powiatu Kartuskiego oraz Burmistrz Kartuz zapraszają na Powiatowo-Gminne Uroczystości Narodowego Święta Niepodległości w Kartuzach. W programie m.in. msza święta, uroczystości pod pomnikiem Matki Boskiej Królowej Polski oraz happening na Rynku.

Tradycyjnie 11 listopada mieszkańcy gminy Kartuzy oraz powiatu kartuskiego spotkają się w stolicy Kaszub, by wspólnie uczcić odzyskanie przez Polskę niepodległości. W tym roku świętowanie będzie szczególne, bo przypada setna rocznica powrotu Polski na mapy Europy i Świata.

Program Powiatowo-Gminnych Uroczystości w Kartuzach:

godz. 9.10 - przemarsz z udziałem pocztów sztandarowych i Orkiestry ochotniczej Straży Pożarnej w Kartuzach sprzed budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach (ul. 3 Maja 16A)
godz. 9:30 - Msza Święta w intencji Ojczyzny w Kolegiacie pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kartuzach
godz. 10:45 - Uroczystości pod pomnikiem matki Boskiej Królowej Korony Polskiej
godz. 11:15 - Rynek w Kartuzach:
- Koncert Orkiestry OSP
- Happening Patriotyczny n10 ''Wolność zapisana''
- Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych (uczestnicy koncertu otrzymają ''Mała księgę patrioty'')
- Poczęstunek
godz. 18:00 - Koncert REQUIEM, o. 48 Gabriela Faure w Kościele pw. św Wojciecha w Kartuzach (os. Wybickiego 35) w wykonaniu chórów: KAKOFONIA z Kartuskiego Centrum Kultury i Sopockiego Chóru Kameralnego CONTINUO.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.
« lipiec 2019 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd