Koncert kolęd chóru GUMed w Sierakowicach

13 styczeń 2019 r. (od godz. 18:15)
Sierakowice, Kościół pw. św. Marcina
Koncert kolęd chóru GUMed w Sierakowicach

Chór Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego zaprasza na wyjątkowy koncert kolęd! W programie najpiękniejsze aranżacje zarówno polskich jak i zagranicznych kolęd oraz pastorałek. Chórowi towarzyszyć będzie niezwykle utalentowany wirtuoz gry na akordeonie Paweł Nowak. Wstęp wolny!

Koncert najpiękniejszych kolęd, pastorałek oraz utworów o tematyce świątecznej z Polski, Francji i Ukrainy w wyjątkowej aranżacji na chór i akordeon koncertowy. W repertuarze zespołu znajdują się zarówno popularne tematy takie jak: Z narodzenia Pana, Triumfy, Gdy się Chrystus rodzi, Wśród nocnej ciszy jak i mniej znane: Pokłon Jezusowi, Zaśnij dziecino, Nowa radost, Święta Panienka, Serca ludzkie się radują.

CHÓR GDAŃSKIEGO UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO to jeden z najstarszych akademickich chórów w Polsce. W 2016 roku obchodził 70-lecie swojego istnienia. Jest laureatem czołowych nagród na licznych polskich i zagranicznych konkursach oraz festiwalach chóralnych. Zespół koncertował w 25 krajach świata.

JERZY SZARAFIŃSKI jest absolwentem gdańskiej Akademii Muzycznej, pochodzi z rodziny o głębokich tradycjach muzycznych. Jest cenionym pedagogiem, dyrygentem, a także kompozytorem i aranżerem. Przez całe życie zawodowe rozwija swoją największą pasję - chóralistykę. Kierował najstarszym gdańskim chórem męskim "Moniuszko", a od 1984 r. Chórem Archikatedralnym w Gdańsku - Oliwie. W 1987 r. poprowadził chór 2000 śpiewaków, który wystąpił dla Jana Pawła II podczas mszy na gdańskiej Zaspie.

PAWEŁ A. NOWAK jest akordeonistą, pedagogiem, kompozytorem i aranżerem. Główny organizator Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie oraz współtwórca i pomysłodawca jedynego w Polsce muzeum akordeonu w Kościerzynie. Jest kolekcjonerem, posiada ponad 330 akordeonów i harmonii. Znany z projektów z Dorotą Lulką oraz zespołów Almost Jazz Group, Klezmoret czy Milonga Baltica

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.
« czerwiec 2019 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd