Dzień Jedności Kaszubów w Żukowie

23 marzec 2019 r. (od godz. 09:00 do godz. 18:00)
Żukowo, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Heweliusza
Dzień Jedności Kaszubów w Żukowie

23 marca w sobotę odbędzie się Dzień Jedności Kaszubów. Tegoroczne obchody upamiętniające pierwszą pisemną adnotację o Kaszubach w bulli papieża Grzegorza IX, odbędą się w Żukowie. W programie min. próba pobicia rekordu w jednoczesnej grze na akordeonach.

19 marca 1238 papież Grzegorz IX zatytułował szczecińskiego księcia "księciem Kaszub". Była to pierwsza historyczna wzmianka o Kaszubach. Pierwszy w historii Dzień Jedności Kaszubów odbył się w 2004 roku w Gdańsku.

Główne obchody uroczystości oraz próba pobicia rekordu w jednoczesnej grze na akordeonach odbędą się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Heweliusza, natomiast w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Żukowie rozegrany zostanie turniej gry w "Baśkę".

Obchodom towarzyszyć będą: kiermasz twórców ludowych, wystawy rękodzieła, stoiska Kół Gospodyń Wiejskich, występy zespołów lokalnych i atrakcje dla dzieci.

Organizatorzy zapraszają twórców ludowych, regionalnych rzemieślników do przesyłania formularzy zgłoszeniowych do siedziby Ośrodka Kultury i Sportu w Żukowie przy ul. Mściwoja 6. Regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: www.kaszubi.pl.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.
« maj 2019 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd