Ekstremalna Droga Krzyżowa na trzech trasach w Dziemianach

5 kwiecień 2019 r. (od godz. 20:00)
Dziemiany/Wiele
Ekstremalna Droga Krzyżowa na trzech trasach w Dziemianach

Na trzech trasach odbędzie się 11. Ekstremalna Droga Krzyżowa w Dziemianach. W nocy z 5 na 6 kwietna pokonując wiele kilometrów w milczeniu, uczestnicy zmierzą się z trzema trasami: 28 km, 42 km i 55 km.

Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się 5 kwietnia o godz. 20 mszą św. w kościele św. Antoniego w Dziemianach ul. Wyzwolenia 25. Przed i po mszy św. w pobliskim Ośrodku Kultury (ul. 8 Marca 14), chętni będą mogli odbierać pakiety EDK.

1. Trasa św. Antoniego licząca 28 km na trasie: Dziemiany - "Piekła" - Wysoka Zaborska - Orlik - Lamk - Wiele.

Trasa z kościoła w Dziemianach prowadzi przez zniszczone przez nawałnicę obszary leśne zwane lokalnie "piekłami". Następnie drogami leśnymi dojdziemy do Wysokiej Zaborskiej, dalej również obszarem ponawałnicowym między stawami leśnymi dotrzemy do Orlika. Stąd drogami leśnymi i ścieżkami tuż przy jeziorach osiągniemy cel - przepięknie położoną Kalwarię Wielewską, po jej przebyciu dochodzimy do kościoła św. Mikołaja, gdzie kończymy trasę.

2. Trasa św. Franciszka licząca 42 km na trasie: Dziemiany - Turzonka - Dywan - wzniesienie Czarnej Góry - Lendy - Wysoka Zaborska - Orlik - Lamk - Wiele.

Trasa z Dziemian prowadzi drogami i ścieżkami leśnymi, przy brzegach jezior do przepięknie położonej Kalwarii Wielewskiej, po jej przebyciu dochodzimy do kościoła św. Mikołaja, gdzie kończymy trasę. Po drodze mijamy olbrzymie połacie lasów zniszczone przez nawałnicę 2017

3. Trasa św. Rity licząca 55 km na trasie: Dziemiany - Piechowice - Joniny - Wygoda - Płęsy - Przerębska Huta - Czarlina - Skoczkowo - Wdzydze Kiszewskie - Gołuń - Wdzydze Tucholskie - Borsk - Przytarnia - Wiele.

Trasa z Dziemian asfaltem poprowadzi nas przez Piechowice, następnie drogami polnymi i ścieżkami leśnymi do wsi Joniny, przez Wygodę do Płęs. Przez most na rzece Wdzie dojdziemy do Skoczkowa, następnie szosą osiągniemy Wdzydze Kiszewskie, a potem brzegiem Krzyża jezior Wdzydzkich min. przez Gołuń, Przytarnię do Kalwarii Wielewskiej, po jej przebyciu dochodzimy do kościoła św. Mikołaja, gdzie kończymy trasę. Trasa jest długa i wymagająca.

Więcej informacji na stronie EDK.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.
« lipiec 2019 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd