Garmin SwimRun Stężyca

30 czerwiec 2019 r.
Stężyca, boisko przy ul. Abrahama
Garmin SwimRun Stężyca

W niedzielę 30 czerwca w Stężycy odbędzie się Garmin Swimrun Series. Zawody polegające na pokonaniu określonego dystansu naprzemiennie biegnąc i płynąc zgodnie z naturalnym ukształtowaniem terenu odbędą się w Stężycy po raz drugi.

Swimrun to nic innego jak połączenie dwóch najbardziej naturalnych dla człowieka aktywności, czyli biegu trailowego i pływania w otwartym akwenie. To sprawia, że powstaje niezwykle ciekawy wyścig, który naprzemiennie przebiega lądem i wodą, w stałym kontakcie z naturą!

Garmin Swimrun Series rozegrany zostanie na jednym z trzech dystansów: 25 km (tylko zespołowo), 10 km (indywidualnie) i 5 km (indywidualnie). Start i meta na boisku przy ulicy Abrahama. Dystans 25 km trzeba będzie pokonać w dwuosobowym teamie (damskim, męskim lub mieszanym), którego członkowie nie mogą się od siebie oddalać na więcej niż 10 metrów.

Ustalona odległość między zawodnikami to nie tylko kwestia bezpieczeństwa, ale również dodatkowe utrudnienie. Dystanse 5 km oraz 10 km będzie można pokonać jedynie indywidualnie. Na trasie zawodnicy poruszają się z niezmienionym ekwipunkiem. Zawody kończą tym samym ekwipunkiem, z którym je rozpoczęli.

Program:

7.30 - 19 - EXPO i inne atrakcje
7.30 - 9 - wydawanie pakietów startowych startujących w Garmin Swimrun Series(biuro zawodów)
9.20 - odprawa techniczna przed Garmin Swimrun Series
9.30 - start Garmin Swimrun Series (wszystkie dystanse)
15.30 - zamknięcie trasy dla zawodników Garmin Swimrun Series
15.30-16:00 - ceremonia wręczania nagród dla zawodników Garmin Swimrun Series (okolice mety)

Szczegółowe informacje o wydarzeniu znajdują się na stronie www.swimrunseries.pl a zapisy tutaj.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.
« sierpień 2019 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd