Ekstremalna Droga Krzyżowa w Kościerzynie

12 kwiecień 2019 r.
Kościerzyna / Osada Burego Misia
Ekstremalna Droga Krzyżowa w Kościerzynie

W piątek 12 kwietnia odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa na trasie "Św. Antoniego". Uczestnicy w samotności, zadumie i milczeniu pokonają 42 km trasę, która wyruszy z Osady Burego Misia.

Trasa " Św. Antoniego" odbędzie się po raz pierwszy. Rozpocznie się i zakończy w wyjątkowym miejscu, na Osadzie Burego Misia gdzie mieszka ze sobą ponad 50 osób niepełnosprawnych z ich przyjaciółmi, tworząc jedną wielką rodzinę.

Trasa przebiega przez kaszubskie lasy, jeziora, urokliwe wioski i pola jak również przepiękne kaszubskie miasto - Kościerzynę słynącą z dwóch Sanktuariów Maryjnych: Wętfie- Nowy Klincz- Kościerzyna- Kościerzyna Wybudowanie- Skorzewo-Stara Sikorska Huta- Kłobuczyno-Dąbrówka-Dobrogoszcz-Wętfie.

Krótkie odcinki trasy są bardzo wymagające, większość trasy średnio wymagająca. Początek i koniec trasy jest na Osadzie Burego Misia, gdzie można zaparkować samochód. Osada znajduje się ok. 5km od Kościerzyny, niestety komunikacja publiczna nie dociera na Osadę.

Trasa bezpieczna. 4 krotnie, w tym 3 krotnie na pasach przechodzimy przez drogi wojewódzkie (przecinamy je). Wymagające przejścia ścieżkami leśnymi wokół jeziora Gałęźnego oraz w lesie pomiędzy 25 a 27,5km trasy. Oferujemy też bezpieczne kąpielisko już po przejściu Drogi Krzyżowej w jeziorze przy Osadzie Burego Misia. Trasę wytyczali i testowali członkowie Kościerskiego Klubu Morsa i nie omieszkali pamiętać o małej przyjemności dla chętnych, po ukończeniu EDK.

Zgodnie z zasadami EDK: Każda osoba uczestniczy w EDK na własną odpowiedzialność. Nie zapewniamy ubezpieczenia ani opieki medycznej. W razie konieczności korzystaj z numeru alarmowego 112. Pamiętaj: o naładowanym telefonie.

W związku z czasem w którym odbywa się EDK ( pora roku i noc) sugerujemy wyposażyć się w nieprzemakalne buty i okrycie, latarkę i odblaski, a także termos z ciepłym napojem i posiłek.

Sczegółowe informacje znajdują się na stronie www.edk.pl.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.
« lipiec 2019 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd