Posiedzenia komisji gospodarczej w sprawie budowy fermy drobiu w Prokowie

15 kwiecień 2019 r. (od godz. 17:00)
Kartuzy, Urząd Miejski, sala 27
Posiedzenia komisji gospodarczej w sprawie budowy fermy drobiu w Prokowie

W poniedziałek 15 kwietnia o godzinie 17, w sali 27 Urzędu Miejskiego w Kartuzach, w związku z licznymi obawami mieszkańców, odbędzie się komisja gospodarcza w sprawie planowanej budowy fermy drobiu w obrębie Łapalic i Prokowa.

Przewodniczący komisji gospodarczej Pan Ryszard Duszyński złożył pisemny wniosek, aby Burmistrz Gminy Kartuzy wraz z pracownikami urzędu przygotowali niezbędną dokumentację dotyczącą tej inwestycji w zakresie dopuszczonym przez przepisy prawa administracyjnego.

W związku z tym, że sprawa jest kontrowersyjna i dotyczy głównie mieszkańców Gminy Kartuzy, skierowano prośbę do Burmistrza o przygotowanie i przedstawienie na komisji niezbędnej dokumentacji w sprawie realizacji i stanu zaawansowania przygotowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego na terenie, na którym miałaby zostać zlokalizowana ferma.

Radni Rady Miejskiej informują, że uchwalenie na wspomnianym terenie planu zagospodarowania przestrzennego zablokuje realizację tej inwestycji na atrakcyjnym turystycznie i mieszkaniowo terenie.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.
« czerwiec 2019 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd