Noc Muzeów w Muzeum Kaszubskim

18 maj 2019 r. (od godz. 18:00)
Kartuzy, Muzeum Kaszubskie, ul. Kościerska 1
Noc Muzeów w Muzeum Kaszubskim

W sobotę 18 maja w Muzeum Kaszubskim w Kartuzach odbędzie się kolejna edycja Nocy Muzeów. Muzeum Kaszubskie w Kartuzach zaprasza w świat historii i dronów.

Z okazji 100 - lecia 66. Kaszubskiego Pułku Piechoty, w muzeum odbędzie się pokaz musztry, życia codziennego oraz umundurowanie żołnierzy 66. Pułku Piechoty. Ponadto Piotr Torłop przedstawi jego historię.


Szczegółowy program:

18.00 - Kapela Plëskota z Chmielna pod kierownictwem Tadeusza Makowskiego

18.15 - 19.00 Program dla dzieci w wykonaniu DYNAMIC EVENT

66 Kaszubski Pułk Piechoty im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w różnych odsłonach

diorama przedstawiająca oficerów 66 Kaszubskiego Pułku Piechoty (życie codzienne, obozowe, manewry) w wykonaniu SRH FORT
przekaz live z drona (kilka piętnastominutowych przekazów o określonych godzinach 19.30 20.30 21.45 (warunek: brak deszczu i silnego wiatru)

panorama 360 Kartuz z lotu ptaka + minutowy wirtualny przelot nad miastem 360, który będzie można oglądać na miejscu na okularach 360 Samsung Gear VR

wystawa zdjęć Michała Czachorowskiego

22.30 pokaz laserowy

Przez całą Noc w Muzeum odbywać się warsztaty malowania na szkle, pokaz przędzenia na kołowrotku i wrzecionie

Poczęstunek

NOCNE ZWIEDZANIE (wstęp wolny od 18.00 do 1.00 w nocy ) wystaw stałych i czasowych Muzeum

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.
« sierpień 2019 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd