Rekolekcje przy Ołtarzu Papieskim w Sierakowicach

2 - 6 czerwiec 2019 r.
Sierakowice, Ołtarz Papieski
Rekolekcje przy Ołtarzu Papieskim w Sierakowicach

Już w niedzielę rozpoczną się rekolekcje przy Ołtarzu Papieskim w Sierakowicach upamiętniające wizytę Jana Pawła II w diecezji pelplińskiej. W programie codziennie Msza święta i inne nabożeństwa, ale nie tylko: Marsz dla życia, Festyn Rodzinny, Rajd rowerowy, koncerty ewangelizacyjne zespołów Good God, śpiewającego chrześcijańskie reggae, czy zespołu "Nieboskłonni" z Tczewa, wykłady o zdrowym żywieniu i inne.

Rekolekcje przy Ołtarzu Papieskim w Sierakowicach to wydarzenie, które odbywa się w pierwszych dniach czerwca w Parafii św. Marcina w Sierakowicach. To właśnie tutaj powstał Ołtarz Papieski na wizytę św. Jana Pawła II w diecezji pelplińskiej, dnia 06 czerwca 1999 roku w Pelplinie. Projekt ołtarza wykonał Pan Jarosław Wójcik, a wykonali go miejscowi rzemieślnicy. Po tym pamiętnym wydarzeniu Ołtarz wrócił do Sierakowic i został zamontowany w Parku 8 błogosławieństw, nieopodal kościoła św. Marcina.

Od kliku lat Parafia św. Marcina wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sierakowicach i parafią św. Jana Chrzciciela organizuje Rekolekcje przy Ołtarzu Papieskim, aby upamiętnić tę historyczną wizytę. Wydarzenie nazywane jest "rekolekcjami", ponieważ jego celem jest przypominanie nauczania Wielkiego Rodaka - św. Jana Pawła II - oraz wzbudzenie pragnienia, aby w oparciu o to nauczanie kształtować własne życie.

Podczas Rekolekcji odbywają się wydarzenia religijne i kulturalne. Program skierowany jest do zarówno do całych rodzin, jak i do ludzi młodych, chorych i cierpiących. Oczywiście nie może zabraknąć nabożeństw ku czci Najświętszej Maryi Panny, której wielkim czcicielem był Papież z Wadowic, stąd codzienny Apel Jasnogórski, śpiewany na zakończenie każdego dnia rekolekcyjnego.

Program rekolekcji przy Ołtarzu Papieskim w Sierakowicach

NIEDZIELA, 02 czerwca 2019 roku - DZIEŃ RODZINY

12:30 - Msza święta przy Ołtarzu Papieskim
13:30 - II Marsz dla życia w Sierakowicach
14:00 - Festyn Rodzinny w amfiteatrze "Szerokowidze"
16:30 - Koncert ewangelizacyjny zespołu Good God z Lublina
21:00 - Apel Papieski w Drewnianym Kościele Zabytkowym

PONIEDZIAŁEK, 03 czerwca 2019 - DZIEŃ CHORYCH

19:00 - Msza święta z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych i błogosławieństwem lourdzkim
20:00 - Wykład pt. "Chory w rodzinie" - ks. Wiesław Badaszek, kapelan Szpitala w Kościerzynie
20:30 - Wykład pt. "Zdrowe żywienie ratunkiem ducha i ciała" - p. dr Iwona Niedbalska
21:00 - Apel Jasnogórski

WTOREK, 04 czerwca 2019 - DZIEŃ MŁODZIEŻY

19:00 - Msza święta
20:00 - Koncert ewangelizacyjny zespołu Nieboskłonni z Tczewa
21:00 - Apel Jasnogórski
ŚRODA, 05 czerwca 2019 - DZIEŃ MARYJNY
19:00 - Msza święta
20:00 - Procesja różańcowa
21:00 - Apel Jasnogórski

CZWARTEK, 06 czerwca 2019 - DZIEŃ KAPŁAŃSKI

17:00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu
18:00 - Modlitwa różańcowa w intencji kapłanów i nowych powołań
19:00 - Msza święta przy Ołtarzu Papieskim pod przewodnictwem Biskupa Pomocniczego Arkadiusza Okroja

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.
« lipiec 2019 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd