Festiwal Nalewek Kaszubskich w Kartuzach

13 lipiec 2019 r. (od godz. 12:00)
Kartuzy, Muzeum Kaszubskie, Kościerska 1
Festiwal Nalewek Kaszubskich w Kartuzach

Dyrektor Muzeum Kaszubskiego im. F. Tredera w Kartuzach zaprasza na Festiwal Nalewek Kaszubskich, który odbędzie się 13 lipca od godz. 12.00 w Muzeum Kaszubskim w Kartuzach. W programie oprócz konkursu na najlepszą nalewkę, podziwiać będzie można wystawę prac Ireny Brzeskiej, wysłuchać minirecitalu Mateusza Pawelczyka oraz kapeli Kazika oraz wziąć udział w pokazach m.in. garncarstwa, filcowania czy dziergania.

W programie:

12.00 - 18.00 - Instalacja rzeźbiarska Wieś Warmii i Kaszub w osobistych wspomnieniach. Rzeźbiarski projekt opowiadający o wsi czasu minionego. Artystka Irena Brzeska zaprasza do dzielenia się wspomnieniami, które mogą stać się rzeźbą i fragmentem instalacji. ,,Zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego".

12.00 - 15.00 - minirecital Mateusza Pawelczyka
15.00 - kapela Kazika z Borzestowa
16.00 - Prezentacja pt. "Cztery pory roku w nalewkach". Czas prezentacji ok. 60 min. Czesław Maszczyk
17.00 - ogłoszenie wyników konkursu w dwóch kategoriach: najbardziej wykwintna nalewka kaszubska, opakowanie nalewki i sposób jej prezentacji
• pokaz garncarski Jolanta Wolska-Mielewczyk
• pokaz filcowania na mokro Anna Skuczyńska
• pokaz dziergania, przędzenia na kołowrotku Joanna Reglińska, Alicja Steinka
• malowanie toreb tekstylnych Kamila Szelągowicz
• stoiska z rękodziełem, kuchnia regionalna - KGW Kolonia i Staniszewo
• degustacja

Festiwal jest imprezą promocyjną oraz edukacyjną, popularyzującą tradycyjne receptury i nalewki kaszubskie.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.
« lipiec 2019 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd