Akcja oddawania krwi w Żukowie

27 lipiec 2019 r. (od godz. 09:00 do godz. 13:00)
C.H. Byczkowski ul. Gdańska 59A w Żukowie
Akcja oddawania krwi w Żukowie

W sobotę, 27 lipca pojawi się szansa na podarowanie komuś zdrowia lub nawet życia. Przy Centrum Handlowym Byczkowski stanie krwiobus. Będzie można więc podzielić się krwią oraz zapisać się do bazy potencjalnych dawców szpiku.

Krew jest towarem deficytowym. Najcenniejszym lekarstwem, którego nie da się zastąpić. Ogromna ilość wypadków i zabiegów chirurgicznych powoduje, że krew jest potrzebna co minutę, średnio dla jednej na dziesięć osób przebywających w szpitalu. Oddanie krwi zajmuje zwykle kilkanaście minut, a jedna jednostka krwi może uratować życie nawet trzem osobom.

Szansa na podarowanie komuś zdrowia a nawet życia pojawi się w sobotę, 27 lipca przy Centrum Handlowym Byczkowski w Żukowie, gdzie stanie krwiobus. Krwią będzie można podzielić się w godzinach od 9. do 13. Chętni będą mogli zapisać się także do bazy potencjalnych dawców szpiku.

Dodajmy, że podczas wakacji szczególnie wzrasta zapotrzebowanie na krew. W tym czasie odnotowuje się bowiem większą liczbę wypadków przy jednoczesnym zmniejszeniu aktywności krwiodawców.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.
« sierpień 2019 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd