Warsztaty "Latawce kleimy, o Sławkach gawędzimy"

14 - 15 wrzesień 2019 r.
Stodoła u Sołtysa, Sławki 52
Warsztaty "Latawce kleimy, o Sławkach gawędzimy"

W dniach 14 i 15 września w Sławkach w stodole u Sołtysa, odbędą się bezpłatne warsztaty budowania i lotów latawców pod okiem instruktora, pokaz lotów i konkurs na najlepszy latawiec.

Latawce kleimy, o Sławkach gawędzimy - to nazwa wydarzeń, które realizują panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Sławkach wraz z grupą kobiet aktywnych Kaszubskiego Uniwersytetu Ludowego w Wieżycy.

W dniach 14 i 15 września w Sławkach (w stodole u Sołtysa, Sławki nr 52) odbędą się bezpłatne warsztaty budowania i lotów latawców pod okiem instruktora, pokaz lotów i konkurs na najlepszy latawiec.

Wydarzenie skierowane jest zarówno do osób indywidualnych jak i całych rodzin, mieszkańców Sławek, Gminy Somonino i okolic.

Na pełne warsztaty obowiązują zapisy na dziesięć stanowisk roboczych, ale każdy kto przyjdzie będzie mógł zbudować prosty latawiec. Dla uczestników przewidziany jest poczęstunek, a dla zwycięzców konkursu czekają nagrody.

Jednocześnie w sobotę, w tym samym miejscu, wieczorem odbędą się Gawędy. Zapowiada się nastrojowy jesienny wieczór. Zaproszeni goście będą snuć wspomnienia i opowiadać interesujące historie ludzi i miejsc gminy Somonino itd. Za stodołą zapłonie ognisko. Wydarzenie ma charakter otwarty. Wstęp jest wolny.

Gawędy będą miały ciąg dalszy w październiku, a na koniec zaplanowana jest publikacja najciekawszych historii.

Informacje, zapisy na warsztaty: latawce.slawki@gmail.com

Program:

Sobota
godz. 11:00 - 14:00 warsztaty budowania latawców z instruktorem
Zapisy: latawce.slawki@gmail.com

godz. 18:00 - gawędy w stodole i ognisko

Niedziela
godz. 14:00 - pokazy i konkurs latawców

Piątek - 4 październik
godz. 18:00 - gawędy w stodole i ognisko

Sobota - 12 październik
godz. 18:00 - gawędy w stodole i ognisko

Zadanie jest współfinansowane ze środków Gminy Somonino oraz otrzymanych w ramach Programu Funduszy Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.
« wrzesień 2019 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd