sobota, 27 maja 2017 r.

09:00
Będomin, Muzeum Hymnu Narodowego
W sobotę 27 maja 2017 roku po raz 12 odbędzie się rajd i konkurs pn. "Majówka z Generałem Józefem Wybickim - czyli wyprawa po generalskie epolety".
XII Rajd i Konkurs z Generałem Józefem Wybickim"

09:00
Kartuzy, Gaj Świętopełka
Z okazji Dnia Dziecka kartuskie koło Polskiego Związku Wędkarskiego zaprasza na piknik wędkarski. W programie oprócz zawodów, mnóstwo dodatkowych atrakcji.
Piknik Wędkarski "Dzień Dziecka"

09:00
Chmielno, Gminny Ośrodek Kultury, ul. Gryfa Pomorskiego 20
W dniach 27-28.05.2017 r. już po raz 46 w Domu Kultury w Chmielnie organizowany jest Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej "Rodno Mowa".
Finał Wojewódzki 46. Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej "Rodno Mowa"

11:00
Kartuzy, Rynek
Uroczystości nadania sztandaru odbędą się na kartuskim Rynku, wraz z przemarszem jednostek PSP, jednostek OSP i ich sztandarów oraz prezentacją posiadanego sprzętu.
Nadanie Sztandaru Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach

11:00
Kartuzy, Rynek
27 maja o godz. 11:00 na kartuskim Rynku odbędzie się uroczystość Nadania Sztandaru Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach.
Nadanie Sztandaru Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach

15:00
Kartuzy, Stadion GKS Cartusia 1923, ul. 3 Maja 34
Już w najbliższą sobotę, 27 maja, o godz. 15, na kartuskim stadionie rozegrany zostanie niecodzienny mecz. Średnia wieku będzie dosyć wysoka, bowiem na kartuskiej murawie spotkają się zespoły OLDBOJÓW z Niemiec TSV 1897 Udenhausen oraz dawnych zawodników zespołu GKS Cartusia.
Mecz Polska - Niemcy w Kartuzach

16:00
Banino, kościół parafialny
Ochotnicza Straż Pożarna w Baninie serdecznie zaprasza Druhny, Druhów, członków MDP oraz wszystkich mieszkańców na uroczystość 70-lecia powołania naszej jednostki OSP.
70- lecie OSP w Baninie

 
Chmielno, Gminny Ośrodek Kultury, ul. Gryfa Pomorskiego 20
Finał 46. Konkursu Recytatorski Literatury Kaszubskiej "Rodno Mowa", którego celem jest poznawanie i popularyzacja literatury kaszubskiej, odbędzie się w Chmielnie.
Wojewódzki Finał Konkursu Recytatorskiego "Rodno Mowa"

 
Studzienice
W ostatni weekend maja w okolicach Studzienic wystartuje XII Rajd "Z kompasem". Do wyboru jest aż osiem tras- pięć tras pieszych i trzy rowerowe. Każda aktywna osoba znajdzie zatem tutaj coś odpowiedniego dla siebie.
XII Rajd "Z kompasem"
« maj 2017 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd