niedziela, 13 maja 2018 r.

10:00
Gdańsk Kokoszki/Kartuzy
Samorząd Województwa Pomorskiego, Pomorska Kolej Metropolitalna SA i "Gazeta Wyborcza Trójmiasto" organizują 13 maja przejazd pociągiem specjalnym na trasie Gdańsk Kokoszki - Kartuzy, w ramach samorządowej inicjatywy na rzecz reaktywacji przewozów pasażerskich na liniach kolejowych nr 234 i 229.
Przejazd pociągiem na trasie Gdańsk Kokoszki - Kartuzy

12:00
Żukowo, Park nad Jeziorkiem
W tym roku Żukowski Przełaj wystartuje po raz 27, drugi raz w nowej odsłonie. Żukowo zaprasza na wspaniałą przygodę i zabawę z mnóstwem sportowych emocji i atrakcji. Dodatkowo, by uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców do Biegu Niepodległości na dystansie 5 km.
Żukowski Przełaj 2018

13:10
Szymbark, Zespół Kształcenia i Wychowania, ul. Szkolna 1
13 maja w Zespole Kształcenia w Szymbarku, odbędzie się turniej sportowy o Puchar Wieżycy - Góry Kaszubów, najwyższego szczytu Polski północnej.
Turniej Baśki w Szymbarku

 
Żukowo
Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego.
"Rowerowy Maj" w gminie Żukowo

 
Kartuzy, Park Solidarności
Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię? Niespełna połowa uprawionych Polek zgłasza się co roku na badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia. To niewielki odsetek w porównaniu do innych państw, gdzie w badaniach mammograficznych uczestniczy ponad 70 % uprawnionych pań.
Bezpłatna mammografia w Kartuzach
« maj 2018 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd