sobota, 19 maja 2018 r.

18:00
Kartuzy, Muzeum Kaszubskie, ul. Kościerska 1
Burmistrz Kartuz oraz Muzeum Kaszubskie im. Franciszka Tredera w Kartuzach zapraszają na promocję książki Dariusza Dolatowskiego "Kartuzy. Zarys dziejów gminy od czasów najdawniejszych do 1939 roku".
Promocja książki Dariusza Dolatowskiego

19:00
Kartuzy, Muzeum Kaszubskie, ul. Kościerska 1
Muzeum Kaszubskie im. Franciszka Tredera w Kartuzach, zaprasza na Noc Muzeów 2018. W programie wiele atrakcji dla dzieci, pokazy, spektakl plenerowy i muzyka na żywo.
Noc Muzeów 2018 w Kartuzach

20:00
Przodkowo, Muzeum Pożarnictwa
Już w sobotę 19 maja, Muzeum Pożarnictwa w Przodkowie po raz kolejny dostępne będzie dla zwiedzających w godzinach 20.00 - 22.00. W tym czasie każdy chętny bezpłatnie może obejrzeć zgromadzone w nim eksponaty.
Noc Muzeów w Przodkowie

 
Chmielno
Tegoroczna Kaszubska Włóczęga odbędzie się w Chmielnie. Jest to jeden z bardziej wymagających rajdów na orientację, który lubi uczestników wprowadzać w błąd. Start 19 maja.
XIII Kaszubska Włóczęga

 
Dwór Rodziny Wybickich w Sikorzynie / Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie
W sobotę 19 maja po raz 13 odbędzie się rajd i konkurs pn. "Majówkaz Generałem Józefem Wybickim - czyli wyprawa po generalskie epolety".
Majówka z Generałem Józefem Wybickim - czyli wyprawa po generalskie epolety

 
Sulęczyno
Najstarsza i największa impreza kajakowa Hydroaktywni 2018, startuje 19 maja. Tym razem organizatorzy zapraszają całe rodziny.
Hydroaktywni 2018

 
Żukowo
Już po raz 3. Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza do Żukowa, na Noc Muzeów. W programie m.in. zwiedzanie z przewodnikiem kościoła pw. św. Jana Chrzciciela.
Noc Muzeów w Żukowie

 
Gdańsk/Warszawa/Rzeszów/Białystok/Ostrowia Mazowiecki
Noc Muzeów to wyjątkowe wydarzenie umożliwiające powszechny dostęp do wielu muzealnych wnętrz w całej Polsce. Wojska Obrony Terytorialnej po raz pierwszy zaangażowały się w tę inicjatywę. 19 maja zarówno Dowództwo WOT jak i Brygady wezmą aktywny udział w organizowanych w całym kraju przedsięwzięciach promocyjnych towarzyszących zwiedzaniu muzeów.
Noc Muzeów z Terytorialsami

 
Żukowo
Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego.
"Rowerowy Maj" w gminie Żukowo
« maj 2018 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd