sobota, 23 czerwca 2018 r.

09:00
Sierakowice, Szkoła Podstawowa nr 1, ul. Kubusia Puchatka 7
Ludowy Uczniowski Klub Sportowy PANDA zaprasza do udziału w turnieju tenisa stołowego dla dzieci - Gram z Pandą. To cykl trzech turniejów tenisa stołowego. Pierwszy z turniejów odbędzie się już 23 czerwca 2018 roku o godzinie 9:00, w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Floriana Ceynowy w Sierakowicach.
Turniej tenisa stołowego w Sierakowicach

09:30
Sierakowice, Orlik, ul. Kubusia Puchatka 7
Podczas zakończenia sezonu odbędzie się turniej w charakterze Mundialu, 3 - osobowe zespoły dziewcząt zagrają pod nazwami krajów grających obecnie na Mistrzostwach Świata. Na Promo Woman's odbędzie się zbiórka nakrętek, starych płyt CD czy starych telefonów dla Kuby z Bytowa.
Zakończenie sezonu zespołu Pantery Sierakowice

10:00
Przodkowo, plac przy Urzędzie Gminy
23 czerwca w mobilnym gabinecie będzie można wykonać bezpłatne badania z wykorzystaniem systemu analizy SATRO ECG w kierunku wczesnej diagnostyki choroby niedokrwiennej serca, która jest w Polsce przyczyną 51% zgonów spowodowanych chorobami układu krążenia.
Bezpłatne badania kardiologiczne w Przodkowie

11:00
Zgorzałe, boisko sportowe
Na terenie powiatu kartuskiego od czerwca do sierpnia odbywać się będą zawody sportowo- pożarnicze. 23 czerwca zmierzą się druhowie z terenu gminy Stężyca.
Zawody sportowo - pożarnicze gminy Stężyca

11:05
Żukowo
Rozwijaj swoją pasję, miej satysfakcję z postępów, poczuj więcej energii, uwolnij i zrelaksuj się, bądź szczęśliwy, żyj zdrowo i podziwiaj piękno przyrody - tak organizator zachęca do wzięcia udziału w tegorocznej edycji Biegowego grand Prix Kaszub.
Biegowe Grand Prix Kaszub - etap 3

12:00
Kartuzy, Park 66 Kaszubskiego Pułku Piechoty im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
Związek Piłsudczyków RP zaprasza na uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego oraz podpisanie aktu erekcyjnego pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, który wkrótce powstanie w Kartuzach.
Wmurowanie kamienia węgielnego pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego

12:00
Korne, Strzelnica Sportsman, Korne 17
Chcesz poznać smak strzelectwa, przyjedź na Sobótkowe strzelanie pod okiem doświadczonego instruktora. W programie ognisko, kiełbaski i konkursy.
Sobótkowe strzelanie w Kornem

13:00
Kartuzy, Dworzec Kolejowy
W programie pokazy sprzętu kolejowego, przejażdżki drezyną, konkursy, stoiska, zabawy dla dzieci, bezpłatne urządzenia zabawowe, występy artystyczne, stoiska handlowe i wiele innych.
Festyn kolejowy w Kartuzach

17:00
Żukowo, Park nad Jeziorkiem
Lato w Żukowie rozpocznie się tradycyjnie od Nocy Świętojańskiej. To wydarzenie dla całych rodzin. W tym roku na scenie Future Folk, Cleo i Sarsa.
Sobótki w Żukowie

18:00
Sławki, Stodoła u Sołtysa
W Stodole u Sołtysa odbędzie się tegoroczna Sobótka w Sławkach. Tym razem organizatorzy zapraszają na imprezę w duchu sportowym.
Sobótka w Sławkach

18:00
Sierakowice, Amfiteatr Szerokowidze
Gminny Ośrodek Kultury w Sierakowicach zaprasza na Sobótkę. Tradycyjnie, 23 czerwca na placu Szerokowidze zapłonie sobótkowe ognisko. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci, a biesiadę z muzyką na żywo poprowadzi Gdańska Grupa Folkowa.
Sobótka w Sierakowicach

18:00
Kartuzy, Rynek / Muzeum Kaszubskie
"Ścinanie kani", kaszubskie widowisko obrzędowe, odbędzie się w Muzeum Kaszubskim 23 czerwca. Uczestnicy wydarzenia najpierw spotkają się na kartuskim Rynku. W ogrodzie Muzeum Kaszubskiego kania, będąca oczywiście kukłą, nie zaś żywym ptakiem, zostanie ścięta. W jakim celu? Aby przypomnieć prastary kaszubski zwyczaj.
Widowisko "Ścinanie kani"

18:00
Kartuzy, Muzeum Kaszubskie, ul. Kościerska 1
Wystawa pt. Świat Prywatny. Na wystawie zaprezentowane zostaną prace artystki odwołujące się do mitologii, wierzeń i zwyczajów Kaszubów. W tym dniu odegrany zostanie spektakl Kania - drewniany ptak.
Wernisaż wystawy rzeźby Ireny Brzeskiej

18:00
Kartuzy, Muzeum Kaszubskie, ul. Kościerska 1
Z okazji Nocy Świętojańskiej oraz związanych z nią tradycjami, Muzeum Kaszubskie zaprasza na spektakl "Kania - drewniany ptak".
Spektakl "Kania - drewniany ptak" w Muzeum Kaszubskim
« czerwiec 2018 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd