sobota, 30 czerwca 2018 r.

17:00
Mirachowo, Leśniczówka
Bractwo Bluesowe Blue Note oraz burmistrz Kartuza zapraszają na dwunastą edycję Bluesa w Leśniczówce. Tym razem zabrzmią nie tylko bluesowe kawałki.
XII Blues w Leśniczówce - Puhovsky & Kashubsky Freestyle

10:00
Somonino, Gimnazjum Publiczne im. Jana Pawła II, ul. Osiedlowa 17
Gmina Somonino przystąpiła do Programu Grupy Energa "Dynamiczni seniorzy z energią". Po cyklu cotygodniowych zajęć ruchowych dla seniorów, odbędzie się Gminny Dzień Seniora.
Gminny Dzień Seniora w Somoninie

11:00
Chmielno, Gościniec Zacisze
Już po raz trzeci w Chmielnie królować będzie kaszubska truskawka. Podczas Festiwalu nie zabraknie wyjątkowych potraw, w których główną rolę pełnić będzie kaszëbskô malëna.
Festiwal Truskawek Kaszubskich

15:00
Przodkowo, stadion gminny
Tegoroczny piknik poprzedzony będzie imprezą biegową w ramach cyklu Kaszuby Biegają i VII Ćwierćmaratonem Szwajcarii Kaszubskiej. Od godziny 15.00 na stadionie gminnym na wszystkich czekać będzie mnóstwo piknikowych atrakcji.
Piknik rodzinny w Przodkowie

 
Stężyca
W 2018 roku w Stężycy na Kaszubach odbędą się pierwsze zawody swimrun w tej części Polski.
Garmin SwimRun Series 2018 w Stężycy

 
Kartuzy, Park Solidarności
Bubliczki, Piersi, Sidney Polak i Varius Manx - to największe gwiazdy tegorocznych Dni Powiatu Kartuskiego. W programie tej dwudniowej imprezy m.in. Festiwal Ludzie dla Ludzi i Kraina rękodzieła artystycznego.
Dni Powiatu Kartuskiego - XV Biesiada Kaszubska

 
Kartuzy, Rynek
Przed nami II Kartuski Plener Artystyczny na Rynku w Kartuzach. Swoje dzieła zaprezentują artyści związani z WL4 Przestrzenią Sztuki, jak również Fundacją Wspólnota Gdańska. Bohaterami pierwszej wystawy będą Anna Gross oraz Tomasz Gos. Tym razem zamiast warsztatów artystycznych organizatorzy zaproponują koncert muzyczny.
II Kartuski Plener Artystyczny
« czerwiec 2018 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd