sobota, 30 czerwca 2018 r.

17:00
Mirachowo, Leśniczówka
Bractwo Bluesowe Blue Note oraz burmistrz Kartuza zapraszają na dwunastą edycję Bluesa w Leśniczówce. Tym razem zabrzmią nie tylko bluesowe kawałki.
XII Blues w Leśniczówce - Puhovsky & Kashubsky Freestyle

10:00
Somonino, Gimnazjum Publiczne im. Jana Pawła II, ul. Osiedlowa 17
Gmina Somonino przystąpiła do Programu Grupy Energa "Dynamiczni seniorzy z energią". Po cyklu cotygodniowych zajęć ruchowych dla seniorów, odbędzie się Gminny Dzień Seniora.
Gminny Dzień Seniora w Somoninie

11:00
Chmielno, stadion gminny, ul. Grzędzickiego 28
Już po raz trzeci w Chmielnie królować będzie kaszubska truskawka. Podczas Festiwalu nie zabraknie wyjątkowych potraw, w których główną rolę pełnić będzie kaszëbskô malëna. Zaplanowano też bicie rekordu Polski na najdłuższy naleśnik truskawkowy.
Festiwal Truskawek Kaszubskich

15:00
Przodkowo, stadion gminny
Tegoroczny piknik poprzedzony będzie imprezą biegową w ramach cyklu Kaszuby Biegają i VII Ćwierćmaratonem Szwajcarii Kaszubskiej. Od godziny 15.00 na stadionie gminnym na wszystkich czekać będzie mnóstwo piknikowych atrakcji.
Piknik rodzinny w Przodkowie

15:15
Kartuzy, parking przy Kolegiacie
Grupa Rowerowe Kaszuby zaprasza na wspólną wyprawę na festiwal Blues w Leśniczówce, który od wielu lat odbywa się w Mirachowie.
Rowerem na Bluesa w Leśniczówce

 
Stężyca
W 2018 roku w Stężycy na Kaszubach odbędą się pierwsze zawody swimrun w tej części Polski.
Garmin SwimRun Series 2018 w Stężycy

 
Kartuzy, Park Solidarności
Bubliczki, Piersi, Sidney Polak i Varius Manx - to największe gwiazdy tegorocznych Dni Powiatu Kartuskiego. W programie tej dwudniowej imprezy m.in. Festiwal Ludzie dla Ludzi i Kraina rękodzieła artystycznego.
Dni Powiatu Kartuskiego - XV Biesiada Kaszubska

 
Kartuzy, Rynek
Przed nami II Kartuski Plener Artystyczny na Rynku w Kartuzach. Swoje dzieła zaprezentują artyści związani z WL4 Przestrzenią Sztuki, jak również Fundacją Wspólnota Gdańska. Bohaterami pierwszej wystawy będą Anna Gross oraz Tomasz Gos. Tym razem zamiast warsztatów artystycznych organizatorzy zaproponują koncert muzyczny.
II Kartuski Plener Artystyczny

 
Chmielno
Żeglarski Puchar Kaszub w najbliższy weekend zawita do Chmielna. Tutaj przez dwa dni odbywać się będą regaty w różnych klasach.
Regaty o Puchar Jezior Chmieleńskich

 
Przodkowo, stadion sporotwy
Już 30 czerwca do Przodkowa zawita impreza "Kaszuby Biegają". Miłośnicy aktywności fizycznej przyjadą z całej Polski, aby zrobić coś dla zdrowia. Odbędzie się bieg na 11,5 km "VII Ćwierćmaraton Szwajcarii Kaszubskiej", będący półmetkiem tegorocznego Cyklu Kaszuby Biegają, zorganizowane zostaną biegi dzieci i młodzieży oraz bieg rodzinny Przodkowska Mila i Bieg Przedszkolaka.
VII Ćwierćmaraton Szwajcarii Kaszubskiej
« czerwiec 2018 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd