sobota, 28 lipca 2018 r.

20:15
Sulęczyno
W ostatni weekend lipca do Sulęczyna tradycyjnie powróci Jazz w Lesie. W piątek koncertować będzie m.in. Tyler Hornby Quartet oraz Leszek Kułakowski Quintet. W sobotę odbędzie się koncert jubileuszowy z okazji 60. lecia pracy artystycznej Wojciecha Karolaka.
Jazz w Lesie 2018

09:00
Żukowo, parking CH Byczkowski, ul. Gdańska 59 A
Mieszkańcy Żukowa i okolic będą mieli możliwość oddania krwi.28 lipca na jednym z parkingów stanie Krwiobus.
Akcja krwiodawstwa w Żukowie

12:00
Chmielno, Jezioro Kłodno
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie, wójt gminy Chmielno oraz Fundacja "Silni Ciałem Niezłomni Duchem", zapraszają wszystkich sympatyków sportu do udziału w czwartej edycji Triathlon Chmielno.
Triathlon Chmielno 2018

14:30
Kartuzy, dworzec PKP
Urząd Miejski w Kartuzach zaprasza po raz drugi na bezpłatne letnie spacery z przewodnikiem PTTK po Stolicy Kaszub.
Letni Spacer po Kartuzach

16:00
Staniszewo
Festyn rodzinny pod hasłem "W rodzinie siła" w Staniszewie, odbędzie się 28 lipca. W programie zabawy, konkursy z nagrodami i wiele innych atrakcji.
Festyn rodzinny w Staniszewie

16:40
Lipusz
W Lipuszu 28 lipca o godz. 16.40 wystartuje VI Pętla Tuszkowska Matka. Będzie to pierwszy bieg w drugiej połowie tegorocznego VI Cyklu Kaszuby Biegają - Największej Imprezy Biegowej Polski Północnej. Przyjadą biegacze z całej Polski, aby spędzić aktywnie czas i zmierzyć się z 11,5-kilometrową trasą. Oprócz biegu głównego odbędą się także biegi towarzyszące dla wszystkich chętnych dzieci oraz dorosłych.
Kaszuby Biegają - VI Pętla Tuszkowska Matka

19:00
Kartuzy, Galeria Refektarz
Galeria Refektarz w Kartuzach zaprasza na wernisaż wystawy linorytu barwnego Karola Lewalskiego, "Aperitif u Karola". Wernisaż odbędzie się w sobotę, 28 lipca. Początek o godzinie 19.
Wernisaż wystawy Karola Lewalskiego "Aperitif u Karola"

 
Kartuzy, Park Solidarności
Jarmark Kaszubski w Kartuzach to wielkie, dwudniowe święto twórców ludowych, kół gospodyń wiejskich i wszystkich związanych z kulturą regionu. Na przybywających do Kartuskiego Parku Solidarności czeka mnóstwo atrakcji, występów gwiazd polskiej i zagranicznej sceny, oraz konkursy i zabawy dla dzieci.
XXVII Jarmark Kaszubski 2018

 
Sianowo
Wielki Odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej rozpocznie się 21 lipca. Piesza pielgrzymka odbędzie się 22 lipca. Wówczas pielgrzymi z różnych zakątków Kaszub wspólnie będą się modlić u stóp swojej Królowej.
Odpust w Sianowie
« lipiec 2018 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd