niedziela, 29 lipca 2018 r.

14:30
Kartuzy, dworzec PKP
Urząd Miejski w Kartuzach zaprasza po raz drugi na bezpłatne letnie spacery z przewodnikiem PTTK po Stolicy Kaszub.
Letni Spacer po Kartuzach

07:00
Kartuzy, Wyspa Łabędzia
Polski Związek Wędkarski Koło nr 57 w Kartuzach, zaprasza na na otwarte zawody spławikowe organizowane na jeziorze Klasztornym Małym z okazji Dni Kultury Kaszubskiej.
Zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Kartuz

12:30
Leśniczówka Sarni Dwór
Na terenie leśniczówki Sarni Dwór już po raz szósty pasjonaci i adepci strzelectwa będą mogli sprawdzić swoje umiejętności. Odbędzie się tam Powiatowy Turniej Strzelecki "Złota Muszka". To impreza adresowana do wszystkich, którzy chcą sprawdzić się w strzelaniu do tarczy z karabinka pneumatycznego.
Powiatowy Turniej Strzelecki "Złota Muszka"

16:00
Żukowo, dziedziniec kościoła WNMP
W niedzielę o godz. 16 odbędzie się ostatnia odsłona Żukowskiego Lata Muzycznego. Tym razem na scenie na dziedzińcu przy kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Żukowie zagości muzyka, taniec i śpiew zza wschodniej granicy. Publiczność wysłucha koncertu pt. "Dźwięki Młodej Białorusi - muzyka i taniec".
Żukowskie Lato Muzyczne

19:00
Kartuzy, Kolegiata
W kartuskiej Kolegiacie odbędzie się kolejny koncert festiwalowy. Tym razem będzie można usłyszeć m.in. Trio harmonijkowe Animato.
Kartuski Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej 2018

 
Sianowo
Wielki Odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej rozpocznie się 21 lipca. Piesza pielgrzymka odbędzie się 22 lipca. Wówczas pielgrzymi z różnych zakątków Kaszub wspólnie będą się modlić u stóp swojej Królowej.
Odpust w Sianowie

 
Kartuzy, Park Solidarności
Jarmark Kaszubski w Kartuzach to wielkie, dwudniowe święto twórców ludowych, kół gospodyń wiejskich i wszystkich związanych z kulturą regionu. Na przybywających do Kartuskiego Parku Solidarności czeka mnóstwo atrakcji, występów gwiazd polskiej i zagranicznej sceny, oraz konkursy i zabawy dla dzieci.
XXVII Jarmark Kaszubski 2018
« lipiec 2018 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd