piątek, 5 kwietnia 2019 r.

17:00
Sianowo
W piątek o godzinie 17 w Sanktuarium Królowej Kaszub w Sianowie, odbędzie się już szesnasta edycja Kaszubskiej Drogi Krzyżowej. Tradycyjnie rozważania pasyjne przeczytają uznani lektorzy całego kaszubskiego regionu.
XVI Kaszubska Droga Krzyżowa w Sianowie

20:00
Dziemiany/Wiele
Na trzech trasach odbędzie się 11. Ekstremalna Droga Krzyżowa w Dziemianach. W nocy z 5 na 6 kwietna pokonując wiele kilometrów w milczeniu, uczestnicy zmierzą się z trzema trasami: 28 km, 42 km i 55 km.
Ekstremalna Droga Krzyżowa na trzech trasach w Dziemianach

 
Leźno / Żukowo
W piątek 5 kwietnia odbędzie się "Norbertańska" trasa Ekstremalnej Drogi Krzyżowej z Leźna do Żukowa. Uczestnicy w samotności, zadumie i milczeniu pokonają 42 km trasę.
Ekstremalna Droga Krzyżowa w Leźnie
sobota, 6 kwietnia 2019 r.

08:00
Kartuzy, Szkoła Podstawowa nr 1, ul. 3 Maja
Kolejna edycja Kartuskiej Giełdy Mam odbędzie się 6 kwietnia. Po raz czternasty mamy będą miały okazję, aby kupić lub sprzedać ubranka, akcesoria i zabawki. Zapisy dla tych, którzy chcą wystawić na sprzedaż swoje rzeczy od 25 marca.
XIV Wiosenna Giełda Mam

09:00
Kamienica Królewska, parking przy OSP
Parafialny Klub Honorowych Dawców Krwi im. bł Marty Wieckiej przy parafii pw. MBNP w Kamienicy Królewskiej serdecznie zaprasza wszystkich aktywnych krwiodawców oraz tych, którzy chcieliby oddać krew po raz pierwszy na X Akcję Krwiodawstwa. Podzielić się krwią będzie można w sobotę 23 marca od godziny 9 do 14.
X Akcja Krwiodawstwa w Kamienicy Królewskiej

10:00
Kartuzy, Rynek
Grupa Rowerowe Kaszuby zaprasza na spotkanie przeznaczone dla dzieci w wieku od 8 do 13 lat, które potrafią jeździć na rowerze i chcą doskonalić swoją technikę jazdy w trudnych warunkach terenowych.
Kids Fun MTB w Kartuzach

19:00
Kartuzy, Klasztorna 5
Galeria Refektarz w Kartuzach zaprasza w sobotę na Wiosnę Młodych 2019. W programie prezentacja autorskiej pracowni rzeźby dra Marcina Plichty. Wystawie towarzyszyć będzie koncert Zespołu Kameralnego Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. I.J. Paderewskiego w Kartuzach
Wiosna Młodych 2019 w Galerii Refektarz

 
Leśnictwo Dywan
Nadleśnictwo Lipusz zaprasza na wspólne sadzenie lasu, które ucierpiało wskutek nawałnicy, która przeszła przez Kaszuby w sierpniu 2017 roku. W sobotę 30 marca w Leśnictwie Dywan odbędzie się wiosenne sadzenie. Pomóż przywrócić las na zniszczonych powierzchniach.
Sadzenie lasu po nawałnicy w Leśnictwie Dywan
niedziela, 7 kwietnia 2019 r.

13:30
Kartuzy, Boisko przy ZSO nr 2
Pola Nadziei w Kartuzach i innych miejscowościach powiatu kartuskiego, rozkwitną 7 kwietnia. Wówczas odbędzie się akcja charytatywna na rzecz budowy Kartuskiego Hospicjum.
Pola Nadziei 2019 w Kartuzach

14:00
Chmielno, Dom Kultury
Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji wraz z Gminą Chmielno zaprasza na V Chmieleńskie Babki Wielkanocne. W programie liczne konkursy, kiermasz, atrakcje dla dzieci oraz zbiórka Pola Nadziei na rzecz Kartuskiego Hospicjum.
V Chmieleńskie Babki Wielkanocne

16:00
Sierakowice, Drewniany Zabytkowy Kościół
Koncert charytatywny w wykonaniu scholi parafii św. Marcina w Sierakowicach "Stokrotki", scholi działającej przy parafii św. Jana Chrzciciela oraz Młodzieżowej Orkiestry Dętej- to wydarzenie, które towarzyszyć będzie tegorocznej akcji charytatywnej Pola Nadziei. Koncert odbędzie 7 kwietnia o godzinie 16:00 w Drewnianym Zabytkowym Kościele.
Pola Nadziei w Sierakowicach - dołącz do akcji na rzecz Kartuskiego Hospicjum

16:00
Żukowo, Hala Widowiskowo Sportowa, Armii Krajowej 2E
Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Gminnego Klubu Sportowego "Żukowo" zaprasza na mecz w ramach 20 kolejki I Ligi Piłki Ręcznej Mężczyzn pomiędzy SPR GKS Żukowo - Jurand Ciechanów.
Mecz I ligi Piłki Ręcznej: SPR GKS Żukowo vs Jurand Ciechanów

 
Somonino
W niedzielę 7 kwietnia od wczesnych godzin rannych wolontariusze na terenie całej Gminy Somonino będą kwestować na rzecz budowy hospicjum w Kartuzach.
Pola Nadziei w Somoninie

 
Somonino
W niedzielę 7 kwietnia w Somoninie odbędzie się Wielka Inauguracja VII Cyklu Kaszuby Biegają 2019. Biegacze i biegaczki z całej Polski wezmą udział w IV Biegach Kamiennych Weselników na dystansach 21 km, 10 km oraz 5 km. Na nowoczesnej bieżni rywalizować będą także dzieci i młodzież w ramach III Cyklu Małe Kaszuby Biegają.
IV Bieg Kamiennych Weselników w Somoninie
« kwiecień 2019 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd