piątek, 31 maja 2019 r.

10:00
Somonino, stadion "Radbur" Sp. z o. o.
Dmuchane zjeżdżalnie, Euro Bungee, programy animacyjne te i wiele innych atrakcji czeka na dzieci w Somoninie w piątek 31 maja na stadionie "Radbur" Sp. z o.o. od godziny 10 do 14.
Dzień Dziecka w Somoninie

10:00
Kartuzy, Rynek
W piątek na Rynku w Kartuzach odbędą się obchody Światowego Dnia bez Tytoniu. Konsultacje-edukacyjne "tytoń a zdrowe płuca" odbędą się w godzinach 10 - 13.
Światowy Dzień Bez Tytoniu w Kartuzach

16:00
Kartuzy, ul. Kościerska 1a
Szukasz kreatywnego rozwiązania na prezent dla swojej pociechy? Już w piątek 31 maja od godziny 16 na Kartuskiej Strzelnicy przeprowadzone będą bezpłatne strzelania dla najmłodszych.
Dzień Dziecka na kartuskiej strzelnicy "Dziesiątka"

21:00
Kartuzy, Disco Club Rampa, Jeziorna 11d
Wszystko ma swój początek i koniec, tak jest i tym razem. Disco Club Rampa zamyka pewien rozdział projektu. Budynek zmienia swoje przeznaczenie, tak więc przygoda przy Jeziornej 11D Disco Club Rampa dobiega końca.
Disco Club Rampa - To już jest koniec

 
Chwaszczyno, SP im. Adama Mickiewicza
Zespół Szkół im. Adama Mickiewicza w Chwaszczynie zaprasza na pełen atrakcji festyn rodzinny w piątek 31 maja.
Festyn Rodzinny w Chwaszczynie
sobota, 1 czerwca 2019 r.

09:00
Ostrzyce
Koło PZW nr 118 Somonino już po raz kolejny wraz z Klubem Wędkarstwa Sportowego "Kaszub" z Somonina z okazji Dnia Dziecka zaprasza do rywalizacji w łowieniu ryb w jeziorze Ostrzyckim.
Wędkarski Dzień Dziecka w Ostrzycach

09:00
Kiełpino, hala sportowo - widowiskowa
W sobotę w hali sportowo - widowiskowej w Kiełpinie odbędzie się Międzynarodowy Puchar Kaszub Memoriał Braci Pryczkowskich, Jana Kuczyńskiego, Damiana Metza w zapasach w stylu klasycznym i wolnym dziewcząt.
Międzynarodowy Puchar Kaszub w zapasach w Kiełpinie

10:00
Kartuzy, Rynek
Już w sobotę 1 czerwca rusza cykl rowerowych spotkań dla dzieci w wieku 8-13 lat, które potrafią jeździć na rowerze i chcą doskonalić swoją technikę jazdy w trudnych warunkach terenowych. Start o godzinie 10, na kartuskim rynku.
Kids Fun MTB w Kartuzach

15:00
Tuchlino, Szkoła Podstawowa
W sobotę 1 czerwca o godzinie 15 w Szkole Podstawowej w Tuchlinie odbędzie się jubileusz 35-lecia istnienia Zespołu Kaszubskiego "Tuchlińskie Skrzaty". W tym dniu swój benefis będzie obchodził również założyciel zespołu Jan Baske.
35-lecie Dziecięcego Kaszubskiego Zespołu Pieśni i Tańca "Tuchlińskie Skrzaty" w Tuchlinie

18:00
Żakowo, przy kapliczce
Na wspólne świętowanie Dnia Dziecka zaprasza sołectwo Żakowo. W programie między innymi ognisko z kiełbaskami, pokaz sprzętu strażackiego OSP i wiele innych atrakcji.
Dzień Dziecka w sołectwie Żakowo

 
Chmielno, GOKSiR, Gryfa Pomorskiego 20
W dniach 1 - 2 czerwca w Chmielnie odbędzie się Finał Wojewódzki 48. Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej ,,Rodnô Mòwa". W tegorocznym finale uczestniczyć będą recytatorzy z dziesięciu powiatów Województwa Pomorskiego.
Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej "Rodnô Mòwa" w Chmielnie

 
Lubań, plac wystawowy PODR
To już w ten weekend! 1 i 2 czerwca w Lubaniu odbędą się XVIII Pomorskie Agro Targi i Pomorska Wystawa Zwierząt Hodowlanych.
XVIII Pomorskie Agro Targi i Pomorska Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Lubaniu
niedziela, 2 czerwca 2019 r.

06:30
Kościerzyna, Rynek
W niedzielę 2 czerwca w Kościerzynie odbędzie się największa impreza kolarska na Kaszubach. 15. edycja KaszebeRunda wystartuje na trzech dystansach.
KaszebeRunda 2019

11:00
Stężyca, Stadion Stężyca / Amfiteatr
Na rodzinny Piknik Strażacki z okazji Dnia Dziecka zaprasza gmina Stężyca wraz z Komendą Wojewódzką PSP w Gdańsku. W programie między innymi 13. edycja Mistrzostw Województwa Pomorskiego w Sporcie Pożarniczym, konkursy, zabawy i wiele innych atrakcji dla dzieci.
Strażacki Dzień Dziecka w Stężycy

13:00
Żukowo, Park nad jeziorkiem
Już w niedzielę 2 czerwca po raz piąty Auto Miras wraz z Ośrodkiem Kultury i Sportu w Żukowie organizuje Dzień Dziecka. Tegoroczna edycja to istna bomba atrakcji dla dzieciaków!
Jedyny taki Dzień Dziecka w Żukowie

13:30
Sierakowice, Drewniany Zabytkowy Kościół / Amfiteatr "Szerokowidze"
Piękne okoliczności przyrody, rodzinna atmosfera, 10-kilometrowa trasa i na zakończenie pełen atrakcji piknik rodzinny- tak wyglądać będzie 2 czerwca w Sierakowicach.
Rajd Rowerowy i Piknik Rodzinny w Sierakowicach

14:00
Pomieczyńska Huta
Starosta Kartuski oraz Stowarzyszenie na Recz Rozwoju Wsi Pomieczyńska Huta zapraszają na piknik "Jesteśmy sobie potrzebni". W programie liczne konkursy i niespodzianki.
Piknik w Pomieczyńskiej Hucie

17:00
Kartuzy, Os. Wybickiego miedzy blokami 23 - 26
Już w niedzielę 2 czerwca odbędzie się wielkie kolorowe szaleństwo w Kartuzach. W programie między innymi muzyka najlepszych didżejów oraz proszki, które nadadzą kolorów całej imprezie.
Święto kolorów w Kartuzach

 
Brodnica Górna, Ośrodek CSWiPR Złota Góra
Piąta edycja Triathlon Kartuzy odbędzie się na terenie Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu Złota Góra w niedzielę 2 czerwca. Organizatorzy zapraszają na Triathlon na dystansie sprinterskim, duathlon dla dzieci i młodzieży oraz Duathlon dla dorosłych! Trasa MTB i piękne widoki już na was czekają!
Kartuzy Triathlon / Duathlon MTB

 
Przodkowo, boisko asfaltowe stadionu gminnego
Podczas Pikniku, który odbędzie się w niedzielę 2 czerwca w Przodkowie, zaplanowano również zbiórkę na rehabilitację 20 - letniego mieszkańca Przodkowa, który po wypadku samochodowym jest niepełnosprawny ruchowo.
Akcja charytatywna dla Mirka Lejkowskiego z Przodkowa

 
Pomieczyńska Huta, Boisko przy SP
Już w niedzielę 2 czerwca o godzinie 11 odbędzie się 8. Gminny Turnieju Ringo - Mistrzostwa Kartuz, połączony z obchodami Dnia Dziecka.
XVIII Gminny Turniej Ringo w Pomieczyńskiej Hucie

 
Przodkowo, stadion gminny
W niedzielę o godz. 14 w Przodkowie odbędzie się wielki piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka. W programie m.in. występy artystyczne, V Bieg Rodzinny, biegi dla dzieci, koncert zespołu Massuana, koncert Bernarda Dmowskiego z przebojami Czerwonych Gitar, akcja charytatywna dla Mirka Lejkowskiego.
Pikniki Rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Przodkowie

 
Sierakowice, Ołtarz Papieski
Już w niedzielę rozpoczną się rekolekcje przy Ołtarzu Papieskim w Sierakowicach upamiętniające wizytę Jana Pawła II w diecezji pelplińskiej. W programie codziennie Msza święta i inne nabożeństwa, ale nie tylko: Marsz dla życia, Festyn Rodzinny, Rajd rowerowy, koncerty ewangelizacyjne zespołów Good God, śpiewającego chrześcijańskie reggae, czy zespołu "Nieboskłonni" z Tczewa, wykłady o zdrowym żywieniu i inne.
Rekolekcje przy Ołtarzu Papieskim w Sierakowicach

 
Chmielno, GOKSiR, Gryfa Pomorskiego 20
W dniach 1 - 2 czerwca w Chmielnie odbędzie się Finał Wojewódzki 48. Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej ,,Rodnô Mòwa". W tegorocznym finale uczestniczyć będą recytatorzy z dziesięciu powiatów Województwa Pomorskiego.
Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej "Rodnô Mòwa" w Chmielnie

 
Lubań, plac wystawowy PODR
To już w ten weekend! 1 i 2 czerwca w Lubaniu odbędą się XVIII Pomorskie Agro Targi i Pomorska Wystawa Zwierząt Hodowlanych.
XVIII Pomorskie Agro Targi i Pomorska Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Lubaniu
« maj 2019 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd