piątek, 5 lipca 2019 r.

11:00
Kartuzy, Muzeum Kaszubskie, Kościerska 1
Przez cztery dni w Muzeum Kaszubskim w Kartuzach odbywać się będą półkolonie dla dzieci. W programie m.in. Filcowanie na mokro, dzierganie na palcach, warsztaty "Z Kielicha Mnicha" i inne atrakcje. Zajęcia są bezpłatne.
Półkolonie dla Dzieci w Muzeum Kaszubskim

18:00
Drewniany Zabytkowy Kościół w Sierakowicach
5 lipca rozpocznie się XVI Festiwal Kultury Łowieckiej Knieja. Z tej okazji Gminny Ośrodek Kultury w Sierakowicach zaprasza na wernisaż wystawy Krzysztofa Grebasza, na której zostanie zaprezentowanych kilkadziesiąt prac o tematyce przyrodniczo-łowieckiej wykonanych akwarelami. Tuż po rozpoczęciu festiwalu odbędzie się koncert akordeonisty Pawła Nowaka z zespołem Klezmoret.
Wernisaż wystawy Krzysztofa Grebasza i koncert zespołu Klezmoret
sobota, 6 lipca 2019 r.

15:00
Brodnica Górna, ośrodek CSWiPR Złota Góra
W sobotę 6 lipca w CSWiPR na Złotej Górze w Brodnicy Górnej, odbędzie się 44 edycja Truskawkobrania. W tym roku gwiazdami wieczoru będą Grzegorz Hyży i Roksana Węgiel.
Truskawkobranie 2019

15:00
Strażnica OSP Prokowo
Pokaz sprzętu i gaszenia pożaru, strażackie zabawy i konkursy, a wieczorem ognisko i zabawa taneczna do samego rana - tak przedstawia się program Pikniku Pokoleniowego, który w sobotę odbędzie się w Prokowie. Do integracji tych młodszych, jak i nieco starszych mieszkańców zaprasza miejscowa straż pożarna.
Piknik Pokoleniowy w OSP Prokowo

 
Chojnice, Park Tysiąclecia
Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oraz miasto Chojnice zapraszają Kaszubów, Pomorzan i wszystkich odwiedzających region, do udziału w XXI Światowym Zjeździe Kaszubów, który odbędzie się 6 lipca w Parku Tysiąclecia w Chojnicach.
XXI Światowy Zjazd Kaszubów
niedziela, 7 lipca 2019 r.

12:00
Ostrzyce, Capming Stolemek
W niedzielę 7 lipca o godzinie 12, rozpoczną się V Mistrzostwa Kaszub w Wyścigach na Rowerkach Wodnych. Zawody odbywają się na wodach Jeziora Ostrzyckiego w różnych kategoriach wiekowych. Impreza odbędzie się w formie pikniku z muzyką i kuchnią kaszubską.
V Mistrzostwa Kaszub w Wyścigach na Rowerkach Wodnych

16:00
Żukowo, dziedziniec kościoła pw. WNMP
Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie zaprasza na drugi pierwszy z cyklu Żukowskie Lato Muzyczne. W niedzielę 7 lipca na dziedzińcu przy kościele pw. WNMP w Żukowie koncert "Vivat Moniuszko" w 200. rocznicę urodzin mistrza.
X Festiwal Żukowskie Lato Muzyczne - Vivat Moniuszko!

17:00
Kartuzy, Rynek
W niedzielę o godz. 17 na Rynku w Kartuzach odbędzie się pierwszy w tym roku koncert z cyklu Muzyka Świata. Publiczność wysłucha koncertu Blizy w kaszubskich przebojach w rytmie disco polo.
Muzyka Świata na Rynku w Kartuzach

19:00
Kartuzy, Kolegiata pw. WNMP
W niedzielny wieczór w kościele pw. Wniebowstąpienia Najświętszej Maryi Panny w Kartuzach odbędzie się koncert Magdaleny Cornelius oraz Zuzanny Bator. Artystki wykonają program moniuszkowski.
Kartuski Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Kartuzach

21:00
Drewniany Zabytkowy Kościół w Sierakowicach
W niedzielny wieczór w Drewnianym Zabytkowym Kościele w Sierakowicach odbędzie się inauguracyjny koncert 9. Letniego Festiwalu Muzyki Kameralnej w Sierakowicach. Tego wieczoru wystąpią: Angelika Podwojska, Aleksandra Kołodziejczyk i Patryk Podwojski.
9. Letni Festiwal Muzyki Kameralnej w Sierakowicach
« lipiec 2019 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd