sobota, 13 lipca 2019 r.

09:00
Sierakowice
Gminny Ośrodek Kultury w Sierakowicach zaprasza na 16. edycję Festiwalu Kultury Łowieckiej "Knieja" w Sierakowicach. W programie Ogródek Edukacyjny z konkursami dla najmłodszych i pokazami sokolników, rasowych psów myśliwskich, XV Kaszubski Przegląd Sygnałów i Muzyki Myśliwskiej oraz Msza Święta Hubertowska przy Ołtarzu Papieskim w Sierakowicach.
XVI Festiwal Kultury Łowieckiej "Knieja" w Sierakowicach

10:00
Park Jeziorko w Żukowie, przy ul. Książąt Pomorskich
W sobotę 13 lipca w parku Jeziorko w Żukowie odbędzie się I Sztafetowy Bieg Żukowski. Zgarnij przyjaciół, rodzinę, znajomych i razem stwórzcie swój dream team!
I Sztafetowy Bieg Żukowski

10:30
Biuro zawodów na stadionie gminnym w Chmielnie
Specjalny puchar ubiegłorocznej edycji regat o Puchar Jezior Chmieleńskich trafił do najmłodszego uczestnika rywalizacji, sześcioletniego Aleksandra Godlewskiego z UKS Tolkmicko. Komu przypadną trofea, te nadzwyczajne i "standardowe" tegorocznych pucharowych zmagań na jeziorze Kłodno, przekonamy się już w najbliższy weekend 13 i 14 lipca.
Regaty o Puchar Jezior Chmieleńskich

11:00
Kościerzyna, Rynek Miasta
Burmistrz, Rada Miasta oraz Biblioteka Miejska w Kościerzynie zapraszają na ważne, kulturalne wydarzenie - XX Kościerskie Targi Książki Kaszubskiej i Pomorskiej "Costerina 2019". Każdy będzie mógł nie tylko zaopatrzyć się w nowe publikacje, ale porozmawiać także z ich autorami. Targom towarzyszyć będą też liczne atrakcje.
XX Kościerskie Targi Książki Kaszubskiej i Pomorskiej "Costerina 2019"

12:00
Kartuzy, Muzeum Kaszubskie, Kościerska 1
Dyrektor Muzeum Kaszubskiego im. F. Tredera w Kartuzach zaprasza na Festiwal Nalewek Kaszubskich,który odbędzie się 13 lipca od godz. 12.00 w Muzeum Kaszubskim w Kartuzach. W programie oprócz konkursu na najlepszą nalewkę, podziwiać będzie można wystawę prac Ireny Brzeskiej, wysłuchać minirecitalu Mateusza Pawelczyka oraz kapeli Kazika oraz wziąć udział w pokazach m.in. garncarstwa, filcowania czy dziergania
Festiwal Nalewek Kaszubskich w Kartuzach

14:00
Ostrzyce, Parking
Na VI Kaszubski Przegląd Zespołów Weselnych "Weselne Granie" oraz Festiwal Kultury Łowieckiej Knieja zaprasza GOK w Somoninie. Dwudniówka w gminie Somonino odbędzie się w dniach 12 - 13 lipca na parkingu w Ostrzycach.
Festiwal Kultury Łowieckiej Knieja w Ostrzycach

17:00
Sierakowice, kościół św. Jana
Przed nami druga odsłona tegorocznego Letniego Festiwalu Muzyki Kameralnej w Sierakowicach. Tym razem organizatorzy zapraszają do kościoła pw. św. Jana w Sierakowicach na występ Chóru Mieszanego Sicut Avis pod batutą Łukasza Kiełpińskiego i mezzosopranem Ewy Kiełpińskiej.
9. Letni Festiwal Muzyki Kameralnej w Sierakowicach

18:00
Kartuzy, Rynek
W dniach 13 - 14 lipca na Rynku w Kartuzach odbędą się Dni Powiatu Kartuskiego. Na scenie pojawią się m.in. Maciej Maleńczuk, Lady Pank i Strachy na Lachy. W sobotę zostanie wręczona Nagroda Starosty Kartuskiego "Perły Kaszub".
Dni Powiatu Kartuskiego
« lipiec 2019 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd